Poravimasis, tranai

Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58
Re: Poravimasis, tranai

2016 Bir 25 , 19:31

Turim, zinau.
Bet tegul jie pasisiunta. Nenoriu buti likimo irankiu jiems pamokyti. Vistiek lazda antru galu atsisuka.
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Poravimasis, tranai

2016 Bir 25 , 19:53

TRANAS rašė:Gerb. Jovita, kaip galėtai paaiškinti tokio ekspermento rezultatus: "Apvaisintus kiaušinėlius perdėjo į tranines 7mm skersmens korio akeles ir po 24 d.iš jų išsirito tranai. Neapvaisintus kš. iš traninių akelių pernešė į bitines 5,2mm korio akeles ir po 21d.išsirito bitės darbininkės. Iš traninio korio akelių kiaušinėliai perkelti į motininius 9mm ir iš jų po 16 d. išsirito motinėlės"

Čia išrašas iš š.m. kovo 12d "Bitutės ratuotos" straipsnelio apie "Dėmesio verta armėnų patirtį"

:chuckle
As del to klausiu, ar visi rezultatai tokie buvo, ar tik keli atsitiktiniai, darant bandymus. Nes jei tik keli, tai buna, kad biciu mitozes fazeje chromosomos sukvailioja ir is neapvaisinto kiausinelio gali gimti motineles klonas. Motineles- jei jos maitinamos kaip motineles. Bite- jei jos maitinamos kaip bites. Bet faktiskai identiskos tai motinai, kuri padejo ta kiausini.
O visa kita galeeeetu buti del mitybos.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Poravimasis, tranai

2016 Bir 25 , 20:05

Gavosi nepatogiai, kad tuo pačiu klausymu diskutuojame dvėjuose temose ir todėl tenka kartotis.

Atrodo, kad jie ten kalba ne apie atsitiktinį galimą atvejį, kuris ir mano praktikoje net du sykius yra pasitaikęs, kai traninė šeima užsiaugino normalią motina iš traninio kiaušinio, nes tam atvejui laikiau po keletą traninių šeimų ir dariau ekspermentus. Savo laiku, tam paskatino mokslų daktaras J.Straigys, teigdamas kad toks dalykas įmanomas.
Paskaityk armenų išvadas, jos tikrai vertos Nobelio premijos. :chuckle
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Poravimasis, tranai

2016 Bir 25 , 20:10

Kodel tada tik armenai tai tiria?
Man irgi yra tranine seima "atitranejus" ir motina atsirado. Bet as nestebejau jos nuolat ir tai nurasiau paklydusios motinos uzsukima ir sutranejusi avili.
Vartotojo avataras
Rimas007
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai.T-18
Bičių šeimų skaičius:120
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:1038
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 22:36

Re: Poravimasis, tranai

2016 Bir 25 , 20:32

Šiais metais, kaip ir kiekvienais, mano ,,nukleusuose,, sudarytuose iš 4 vnt. T-18 rėmelių, pasitaiko pavienių atvejų, kai apsivaisinusi motinėlė pradeda dėti kiaušinėlius, ir pradžioje viskas kaip ir gerai, o po kažkiek laiko bitinėse akelėse atsiranda perai, ne to bitės , bet ir ne tranai, kažkokie ,,vištgaidžiai,, didesni už bitę, mažesni už tranus, išsprogusiom akim. Ir tikrai joks ne imbridingas. Anksčiau be gailesčio viską kratydavau, tokias motinėles naikindavau, kaip gražiai jos beatrodydavo. Šiais metais, dariau eksperimentus su tokiomis motinėlėmis, daviau į normalias dideles šeimas, ir jose su tomis motinėlėmis viskas buvo ok, nustodavo dėti tuos ,,vištgaidžius,, Gražinus po savaitės tokias motinėles atgal į nukleusą, jos vėl dėdavo kiaušinėlius iš kurių risdavosi ,,vištgaidžiai,, Bandau tik spėti, kad prie motinėlės maitinimo ir prie perų maitinimo ,,prikiša nagus,, neteisingo amžiaus bitės, su neteisingu pieneliu. Kad auginant mamytes, jei prie jų lopšelių maitinimo ,,prikiša nagus,, neteisingo amžiaus bitės su savo neteisingu pieneliu, kuris yra tinkamas tik dabininkėms bitėms maitinti, tai nėra jau niekam jokia naujiena. Ir tokios kokybės bičių pienelio Europos farmacininkai nesuperka. Neatsimenu kur, bet kažkur esu skaitęs, kad iš kiaušinėlio ritasi tai, kokį pienelio ,,mixą,, bitės pagamina jam vystytis toliau. Tada, kai skaičiau, man tie dalykai pasirodė per daug ,,ploni,, ir nereikšmingi. kaip ten iš tikrųjų belieka spėlioti :) Bet jei prisiminti telegonijos efektą su žirgais, zebrais, šunimis ir tt. tai šiuolaikiniam mokslui šitie ploni dalykai yra nepaaiškinami. Gal ir Trano klausimu čia yra dar plonesnių dalykų, nei pvz. telegonijos efektai , nežinau :)
Visiems jums-linkiu laimės
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Poravimasis, tranai

2016 Bir 25 , 21:02

Telegonijos efektas pasireiskia, kai buvo tureta santykiu su praeities partneriais. O Trano minetu atveju, is neapvaisintu kiausineliu ritasi bites ir motinos, nes kitokiose akelese randasi. Lytiniu keliu nieko nebuvo padaryta.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Poravimasis, tranai

2016 Bir 25 , 23:08

Jovita rašė:Telegonijos efektas pasireiskia, kai buvo tureta santykiu su praeities partneriais. O Trano minetu atveju, is neapvaisintu kiausineliu ritasi bites ir motinos, nes kitokiose akelese randasi. Lytiniu keliu nieko nebuvo padaryta.
Ne Trano atveju, o armenų. Trano atveju tik dvi motinos yra išsiritusios ir kodėl taip įvyko jau pati ir paaiškinai.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Poravimasis, tranai

2016 Bir 25 , 23:45

Ar tikrai išsirito? Gal spietybinė motina užklydo į avilį, o bitės tą lopšelį apgraužė? Dar esu girdėjęs prieštaringas istorijas kaip bitės kiaušinėlį ar lervutę į avilį parsineša ir motinėlę užaugina. :think:
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Poravimasis, tranai

2016 Bir 26 , 10:04

zilvasss rašė:Ar tikrai išsirito? Gal spietybinė motina užklydo į avilį, o bitės tą lopšelį apgraužė? Dar esu girdėjęs prieštaringas istorijas kaip bitės kiaušinėlį ar lervutę į avilį parsineša ir motinėlę užaugina. :think:
TAIP, tikrai...abu atvejus sekiau nuo pat motininės akelės atsiradimo-išsiritimo ir kiaušinėlių pradėjimą dėti. Kad motina pradėjo auginti pasitaikė daug kartų, bet visą laiką kažkokia ilgą, ištemta kuri net užlinkdavo ,o vikšrelis kažkoks neužauga iškrisdavo lauk. Tik du atvejai atitiko J.Straigio nurodytus atvejus, kad teip gali gamtoje įvykti ir rimti mokslininkai tai pripažysta. Straigys man net pavydėjo, kad man tai gavosi, o jis pasirodo irgi buvo bandęs, bet jam nepasisekė, tikriausiai kad su viens tik šeima teekspermentavo.
Apie tų kiaušinėlių pernešimą ir aš esu girdėjęs ir pats esu pernešti bandęs ir su Straigiu šituos atvejus, kodėl bitininkai taip šneka, esu peršnekėjas. Priėjome išvados, kad būtent tokie nesuvokiami motinų išauginimai traninėse šeimose ir privertė bitininkus teip kalbėti, nes įvykusi faktą reikėjo kažkaip "protingai" ir suporantamai paaiškinti.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Poravimasis, tranai

2016 Bir 26 , 10:11

Mn atrodo, kad nebutu traniniu seimu, jei taip paprastai bites uzsiaugintu is neapvaisinto kiausinelio motinele. Visos gi ir uzsiaugintu. Bet cia tokie reti ir pavieniai atvejai, kad tiesa slypi kazkur giliau.. Vienas is kabliuku, kad kiausinelis apvasinamas po padejimo. Gali buti koks nors laimingas atsitiktinumas, kuris atsitinka itin retai.
Tik genetiskai galima nustatyti kur tiesa, istyrus tas motineles is neapvaisintu kiausineliu- kokius jos ten genus ir chromosomas turi.
Gamtoje visokiu atveju buna - toks kardonesis net lyti pakeisti gali, jei yra reikalas, gal koki stebukla turi ir bites? :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Poravimasis, tranai

2016 Bir 26 , 21:44

Idomiai čia ponia Kice samprotauja, pirmiau paneigia argumentuodama tuo, kad visos traninės užsiaugintu, o vėliau jau mąsto, kad taip pasitaikyti gali retai.
Pabandysiu aprašyti savo atvejį smulkiau, kad būtu aišku apie kokį dažnumą pasitaikančių atvejų kalbama.
Kažkur apie 1980 metus, kai įstojau į Karoso "akademija" neakyvaizdžiai studijuoti, tai ten dėstytoju dirbo , kaip valandininkas, ir mokslų daktaras J.Straigys. Jis mums dėstė bičių genetiką. Man bunant kolūkio bitininku ir vienam prižiūrint du šimtus kolūkio ir apie šimtą savų, laiko terliotis su traninių šeimų taisymų nebuvo visai. Tai visas tokias kratydavau lauk ir virtoje jų darydavau dirbtines šeimeles.Kadangi tada nukliausų neturėjau, tai senas motinas keisdavau surasdamas senas ir paduodamas jaunas nevaisingas. Todėl tų traninių kartais pasitaikydavo ne viena desietka.
Kartą eilinę traninę kratydamas lauk pastebėjau, kad šalia traninių perų yra kuo puikiausias motininis lopšelis. Nusistebėjau, viską apmasčiau iš kur tas galėjo atsirasti ir neradau jokių protingų paaiškinimų. Aš tos šeimos nebekračiau, įdėjau dar išeinančių perų ir palikau. apo dvėkų savaičių ta mamytė jau dėjo normalius vaisingus bitinius kiaušinius.
Tą atvejį papasakojau gerb. Straigiui ir laukiau jo paaiškinimo ar teip galėjo nutikti ir laukiau paneigimo, bet mano nuostabai gerb. dėstytojas pareiškė, kad visai galimas atvejas. Aš nustebau. Tada jis visą paskaitą įrodynėjo visą mechanizmą kaip taip gali atsitikti ir nurodė kažkokį vokišką šaltinį kur apie tokias galimybes yra aprašyta ir moksliškai pagrysta visa genetika. Tada jis papasakojo, kad galimai dėl tokių gana retai pasitaikančių atvejų pas bitinikus yra paplitusi nuomonė, kad bitės sugeba pasivogti vaisingą kiaušinėlį iš normalios šeimos ir parsinešusios užsiauginti motiną.
Tada užėjo noras pakartoti tą atvejį ir traninių šeimų neskubėdavau išmesti, bet vis karts nuo karto, prieš kratydamas apžiūrėdavau ir... mano džiaugsmui, gal po kokių dešimties metų viens traninė šeima auginosi ir vėl normalia motiną. Skambinau Straigiui, kad jis atvažiuotu pažiūrėti, bet jis buvo kažkur užsienio komandiruotėje ir apie pora savaičių Lituvoje jo nebuvo.
Tai kaip aš patyriau, kalba gali eiti apie 1-2 atvejus iš šimto. Apie ką sumąstė ir Kicė.
Čia tik Jovita gali viską aprašyti smulkiau, kadangi ji ir prieina, ir skaito vokiškai. Aš tą visai nestorą vokišką knygutę esu matęs, kai Straigys per paskaitą rodė. Čia forume gal yra ir daugiau mano bendrakursių ir tą įdomią paskaitą gal dar prisimena? :beer:
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Poravimasis, tranai

2016 Bir 27 , 00:12

as jau rasiau, kad "buna, kad biciu mitozes fazeje chromosomos sukvailioja ir is neapvaisinto kiausinelio gali gimti motineles klonas. Motineles- jei jos maitinamos kaip motineles. Bite- jei jos maitinamos kaip bites. Bet faktiskai identiskos tai motinai, kuri padejo ta kiausini".
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Poravimasis, tranai

2016 Bir 27 , 16:10

TRANAS rašė:Idomiai čia ponia Kice samprotauja, pirmiau paneigia argumentuodama tuo, kad visos traninės užsiaugintu, o vėliau jau mąsto, kad taip pasitaikyti gali retai.
Pabandysiu aprašyti savo atvejį smulkiau, kad būtu aišku apie kokį dažnumą pasitaikančių atvejų kalbama.
Kažkur a...........
...augiau mano bendrakursių ir tą įdomią paskaitą gal dar prisimena? :beer:
Kai nezinai visko, kas vyksta bitinikystes mokslininku asaulyje - turi abejoti :) Nes gali buti ir vienaip ir kitaip :)
Jovita va paaiskino, kad gali vaisinga normali motinele issivystyti is neapvaisinto kiausinelio. Bet retai.. Ir neaisku, kaip bites suzino, kad va sito kiausinelio chromosomos sukvailios.. Na mes, zmones, dar daug nezinom apie biciu pasauli :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Poravimasis, tranai

2016 Bir 27 , 22:41

Ten su tom hromosomomis yra truputi ne taip, kaip Jovita sako, bet tiek to, nenoriu Jovitos pykinti.
Galvoji kad tame bitininkystės pasaulyje kažkas idomaus vyksta?...aš manau, kad nelabai. :chuckle

Nuo J.Krisčiūno laikų nedaug kas tepasistumėjo į priekį, kad būtų galima pritaikyti praktiškai, aišku išskyrus Adamso sukonstruota hibridą BUKFASTĄ. Nors daktarų disartacijų apsiginta šimtai, vien Lietuvoje arti dvidešimt, bet nieko naujo, vis atkartojimas tos pačios jau žinomos tiesos vertos tik studento diplominio darbo...bet yra kaip yra...
O pasimokinti teorijos, kad ir Karoso"akademijoje" tikrai buvo verta, ypač kai buvo tokie puikus dėstytojai, kaip mokslų daktarai J.Straigys, J.Balžiakas, bitininkai praktikai P.Karosas, A.Laurenčikas...gaila tik, kad J. Krisčiūno paskaitų neteko paklausyti... :ok:
Sakai," kai nežinai turi abejoti" -neabejoti, o mąstyti savo galva visada reikia tuo labiau, kad tarp tų gausybės mokslininkų tik vienetai sąžiningų, didžioji dauguma tik halturščikai ir nusirašinėtojai... :chuckle
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Poravimasis, tranai

2016 Bir 28 , 10:08

TRANAS rašė:Ten su tom hromosomomis yra truputi ne taip, kaip Jovita sako, bet tiek to, nenoriu Jovitos pykinti.
Galvoji kad tame bitininkystės pasaulyje kažkas idomaus vyksta?...aš manau, kad nelabai. :chuckle

Nuo J.Krisčiūno laikų nedaug kas tepasistumėjo į priekį, kad būtų galima pritaikyti praktiškai, aišku išskyrus Adamso sukonstruota hibridą BUKFASTĄ. Nors daktarų disartacijų apsiginta šimtai, vien Lietuvoje arti dvidešimt, bet nieko naujo, vis atkartojimas tos pačios jau žinomos tiesos vertos tik studento diplominio darbo...bet yra kaip yra...
O pasimokinti teorijos, kad ir Karoso"akademijoje" tikrai buvo verta, ypač kai buvo tokie puikus dėstytojai, kaip mokslų daktarai J.Straigys, J.Balžiakas, bitininkai praktikai P.Karosas, A.Laurenčikas...gaila tik, kad J. Krisčiūno paskaitų neteko paklausyti... :ok:
Sakai," kai nežinai turi abejoti" -neabejoti, o mąstyti savo galva visada reikia tuo labiau, kad tarp tų gausybės mokslininkų tik vienetai sąžiningų, didžioji dauguma tik halturščikai ir nusirašinėtojai... :chuckle
Oi Trane, zinojimas kaip vyksta vienas ar kitas procesas gamtoje labai palengvina mastyma :lol: Tiek fizika tiek biologija yra tiesiog gamtos tyrinejimas.. Joje tiek daug paslapciu dar slypi.. :lol:
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
poligrafas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai ir dadanai
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:6
Bičių rasė:Noname ir bakfastas
Pranešimai:241
Užsiregistravo:2013 Rgs 26 , 22:38

Re: Poravimasis, tranai

2016 Bir 30 , 23:29

Nepykit ant manęs nemokšos, bet man įdomu kaip bitės, norėdamos motinėlę keisti tyliuoju būdu, priverčia motinėlę dėti į lopšelio pradmenį?
Sukuria spietiminę nuotaiką, o gal motinėlė ten net nededa ir bitės pačios lervutę perkelia?
Robertas
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Poravimasis, tranai

2016 Lie 01 , 00:27

Priverčia.neleidžia pasitraukt nuo lopšelio Dedančiai motinėlei sunku kiaušinėlių srautą sustabdyt. Yra man ant rankos netgi padėjusi, kai nuo rėmo paėmiau.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Poravimasis, tranai

2016 Lie 01 , 21:03

Būčiau sakęs,kad bitės akelę, su kiaušinėliu,ar lervute,tiesiog prasiplatina.Kada reikia ir kiek reikia.Kaip gelbėjimosi lopšeliuose.Ale gerai,kad neleptelėjau ;)
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Poravimasis, tranai

2016 Lie 01 , 23:46

Kest rašė:Būčiau sakęs,kad bitės akelę, su kiaušinėliu,ar lervute,tiesiog prasiplatina.Kada reikia ir kiek reikia.Kaip gelbėjimosi lopšeliuose.Ale gerai,kad neleptelėjau ;)
Kest
Nejaugi ant korių nepastebėjai motininių akelių pradžių, jų jau atsiranda baigiantis pavasariniam ;)
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Poravimasis, tranai

2016 Lie 02 , 19:24

TRANAS rašė:
Kest rašė:Būčiau sakęs,kad bitės akelę, su kiaušinėliu,ar lervute,tiesiog prasiplatina.Kada reikia ir kiek reikia.Kaip gelbėjimosi lopšeliuose.Ale gerai,kad neleptelėjau ;)
Kest
Nejaugi ant korių nepastebėjai motininių akelių pradžių, jų jau atsiranda baigiantis pavasariniam ;)
Pamatę mergaites smėlio dėžėje, žaidžiančias su lėlėmis,ar stumdančias vaikiškus vežimėlius,negalvojame,kad jos tuoj puls ir rytoj pradės gimdyti.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai

Grįžti į