Mėgėjiškas motinėlių auginimas

Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35
Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Lap 22 , 20:22

zbyx rašė:
Kest rašė:Sveiki,
reikia patarimo.
Gal pameginkyte panaudoti 20ml švirkšta, nupjaunant stūmokli ant jo prilipdomas lopšelis, stumoklis tvirtinamas rėmelyje. Kai reikia izoliuoti lopšelius labai patogu, uždedam švirkšto cilindra ir valio. :beer:
Jej reikia galiu ir nufotkint.
Visa sistemele as jau kaip ir sugalvojes.Klausimas,i kuri negavau atsakymo,ar pakanka rankeneles iduboje ,uzpylus vasko,padaryti lopselio pradzia?Bet gal as cia per giliai kapstausi.
Jusu nuotraukos nepamaisytu,bet kuriuo atveju.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Lap 22 , 20:44

ne, nes lopšelio briauna turi būti prasikišus, kurią bitės pratęs.daryk iš vaško lopšelius(arba pirk nicot) ir klijuok karštu vašku prie savo kamščių.duobutės gylis , kaip sakiau apie 5mm.Galima apseit ir be įdubos.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Lap 22 , 22:16

zilvasss rašė:ne, nes lopšelio briauna turi būti prasikišus, kurią bitės pratęs.daryk iš vaško lopšelius(arba pirk nicot) ir klijuok karštu vašku prie savo kamščių.duobutės gylis , kaip sakiau apie 5mm.Galima apseit ir be įdubos.
Dekui ,Zilvai.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Lap 22 , 22:52

Jovita rašė:[
Atsiprasau, nei ten reikia ju duot isbalzamuot , nei ka.
Pagrįskite savo teiginį
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Lap 23 , 19:32

Jonai, aš irgi keliu į visai naujus.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Lap 23 , 20:30

zilvasss rašė:Jonai, aš irgi keliu į visai naujus.
Su naujais viskas aišku. O su panaudotais? Nulupus seną lopšį ir iškrapščius seno pienelio likučius, galima iškarto perkelti naujų lervučių partiją?
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Lap 25 , 00:13

jonas rašė:
Jovita rašė:[
Atsiprasau, nei ten reikia ju duot isbalzamuot , nei ka.
Pagrįskite savo teiginį
atsakymas kaip ir Zilvo.As irgi keliu i naujus ir priima be jokio balzamavimo
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Lap 25 , 00:18

Rolandas30 rašė:
zilvasss rašė:Jonai, aš irgi keliu į visai naujus.
Su naujais viskas aišku. O su panaudotais? Nulupus seną lopšį ir iškrapščius seno pienelio likučius, galima iškarto perkelti naujų lervučių partiją?
O panaudotus graziai isvalyti-Jei isdziuve viskas ,tai graziai su peilio galiuku uzkabinus, issitempia laukan.O jei pienelis likes, tai termostate padziovinti. Visgi kartas nuo karto gerai tuos viduriukus arba pakeisti naujais, arba padezinfekuoti
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Lap 26 , 20:37

Pasakysiu kaip daro senieji dadanistai. Nuo senų "čėsų" ir be didelių naujovių. Darykit taip ir bus ok. Praktikoje patikritas būdas.
Lopšelių gamyba.Vaškas turi būti iš dangtelių, aukščiausios kokybės.
Vaško temperatūra turi būti 70 laipsnių. Jei karštesnis vaškas bus, lopšelis išeis per plonas. Sunkiai nusiims nuo kotelio.Jei šaltesnis per storas. Prieš pradedant darbą kotelis pamerkiamas į šaltą vandenį, geriau su ledukais iš šaldytuvo (kaip šampanui). Ištraukus – lašai nukrečiami ir panardinamas į vašką iki reikiamos ribos 8 – 10 mm. Ištraukiama ir vėl antrą kartą įmerkiama tiek pat. Trečią kartą iki pusės, kad storesnis būtų pagrindas. Tada vėl į šaltą vandenį. Ištraukus iš vandens trimis pirštais truputi pasukama ir jis puikiausiai nusiima. Sudedama ant rankšluosčio, kol išdžius. Tada į stiklainius. Darant kitą lopšelį – vėl kotelį į šaltą vandenį ir vėl viskas iš pradžios. Jei kitą kartą netaisyklingai prilimpa, ar padaroma tech. klaida, vašką nuo kotelio reikia gražiai skudurėliu nušluostyti ir daugiau kotelį pašaldyti.
Prieš motinų auginimą šie lopšeliai prilipinami prie faneros gabaliukų, tiksliau, faneros gabaliukai pirmiau prie rėmelio sijelės, o po to lopšelis prie šios faneros gabaliuko. Daroma tokiu pat principu. Imamas tas pats kotelis, panardinamas į šaltą vandenį. Su tuo pačiu koteliu paimamas lopšelis, su vandeniu jis gerai laikosi prie kotelio ir vėl jo pats galiukas panardinamas į karštą vašką, po to greit prilipinamas prie faneros gabaliuko.
Va tada vėl kita tema.....
kirk
Patyręs narys
Aviliai:Dadano. Pereinu į daugiaaukščius.
Bičių šeimų skaičius:45
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:571
Užsiregistravo:2008 Gru 29 , 21:36

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Lap 27 , 14:57

Būtų labai puiku , kad vidmantask aprašytų visą motinėlių auginimo ciklą. Gegužės pabaigoje motinėlių labai reikia, o pirkti nėra. Man mažažemiui užtektų užsiauginti 10 vnt.
O jei Jovita aprašytų naujovišką auginimą suprantamai neauginusiam būtų super :ok:
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Lap 27 , 16:27

Jovita rašė:Na, kam reikia taip senoviskai,lyg visai nebeturetumet tu centu
kodėl senoviškai ?Jeigu stambūs augintojai tebenaudoja šią technologiją, matyt yra prasmės.Pažiūrėkit 6,11 filmukus.mikliai dirba.
" onclick="window.open(this.href);return false;
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Lap 27 , 21:38

kirk rašė:Būtų labai puiku , kad vidmantask aprašytų visą motinėlių auginimo ciklą. Gegužės pabaigoje motinėlių labai reikia, o pirkti nėra. Man mažažemiui užtektų užsiauginti 10 vnt.
O jei Jovita aprašytų naujovišką auginimą suprantamai neauginusiam būtų super :ok:
Kirk, įsižiūrėkit į mano motinų auginimo kalendorinį planą. Ten viskas turėtų paaiškėti. Kažin ar ne geresnis Stasio kalendorius, be jokių mandryščių. Mano su paaiškinimais. Tiek galiu pasakyti, kad motinų auginimas gegužės mėn. labai prikiklauso nuo orų ir nuo medunešio. Vidutiniškai pradedu nuo gegužės 15-17 d... kitą kartą ir vėliau... kaip šimet...
http://www.mano-bites.lt/viewtopic.php?f=35&t=939" onclick="window.open(this.href);return false;
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Gru 02 , 16:07

Sveiki,
idedu keleta ,savos gamybos motineliu auginimo inkubatoriaus nuotrauku.Jeigu kas galvoja,kad turi geresni,tegul pirmas sviedzia i mane akmeni :chuckle .
Kest
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
zbyx
Patyręs narys
Aviliai:435*145
Bičių šeimų skaičius:iki50
Pranešimai:268
Užsiregistravo:2009 Kov 18 , 19:46

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Gru 02 , 19:20

Kest rašė:savos gamybos motineliu auginimo inkubatoriaus nuotrauku.
Kur tas inkubatorius? :dontknow: Rėmeli matau, lopšelių izoliavimas neblogai išspręstas :ok:
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Gru 02 , 19:39

Kęstai, neužpyk. čia tik rėmelis, o inkubatorius pati bičių šeima.Čia tik priėmimui, izoliavimui ir išsiritimui .Aš net nežinau, kaip tokį vadinu. Auginimo metodas tas pats. O inkubatiorius, tai tipo, kaip viščiokai iš kiaušinio išsirita, prie elektros apšiltinimo. Man bent motinų išsiritimui inkubatorius paruošta tam skirta bičų šeima... Kitokių elektrinių neturėjau. Man pakanka paprastai....savoms reikmėm ir draugams...
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Gru 02 , 20:02

vidmantask rašė:Kęstai, neužpyk. čia tik rėmelis, o inkubatorius pati bičių šeima.Čia tik priėmimui, izoliavimui ir išsiritimui .Aš net nežinau, kaip tokį vadinu. Auginimo metodas tas pats. O inkubatiorius, tai tipo, kaip viščiokai iš kiaušinio išsirita, prie elektros apšiltinimo. Man bent motinų išsiritimui inkubatorius paruošta tam skirta bičų šeima... Kitokių elektrinių neturėjau. Man pakanka paprastai....savoms reikmėm ir draugams...
Zbyx,Vidmantai,
kas yra tikras inkubatorius,as tikrai zinau,mano uosvis,gal 15 metu dirbo paukstyne gydytoju :lol: .Kaip vadinti si remeli as nezinau,bet jis labai man primena inkubatoriu,tik kad sukuri mikroklimata,naudojama ne elektra,o biciu seima,kuri beje irgi yra ruosiama bitininko.Atsiprasau,jeigu inesiau sumaisties :lol:
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Gru 02 , 20:10

Nieko, tik suintrigavai. Ar kažkas nepaprasto būtų, nereikt naudoti bičių šeimos....
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Gru 02 , 20:54

Kest rašė:Sveiki,
idedu keleta ,savos gamybos motineliu auginimo inkubatoriaus nuotrauku.Jeigu kas galvoja,kad turi geresni,tegul pirmas sviedzia i mane akmeni :chuckle .
Kest
Galit mani apmėtyt akmenim,bet niekaip nesuprantu kam tas modernizmas.Yra nikot sistemos narveliai ir nereikia nieko galvot.Kur čia patogumas,jei reiks lopšelį su tuo bumbulu pakabint tarp korių koks tarpas bus,kur kandi tešlą dėt,manau ir gumytės reikės...Bumbulai tai gražūs,prie jų derėtų ne plaukų suktukai,o kažkokie gal vašeliu nerti lininiai maišeliai :)
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Gru 02 , 21:05

Kest rašė:Sveiki,
idedu keleta ,savos gamybos motineliu auginimo inkubatoriaus nuotrauku.Jeigu kas galvoja,kad turi geresni,tegul pirmas sviedzia i mane akmeni :chuckle .
Kest
Atrodo, originaliai, graziai, Kest...bet kol naujas :chuckle . Kai bites "apteplios", reikes gramdyti.
Kad grazus, tai grazus, kad isradinga, tai isradinga. Bet akmenimis galim negyvai uzmetyt :lol: . Nes as manau, kad mano nei kiek ne prastesnis (Nikot);)
Tarp kita ko, kaip tie "medzgabaliukai" nusiima? Ar jie isvis nusiima? Nes jei ne, tai reiketu remelio skersini sukiojama padaryt.
Vokiskai sitas remas vadinasi Zuchtlatte. Lietuviskai butu auginimo remelis(motineliu auginimo remelis).
Be to, su remeliu turbut i inkubatoriu nedesit? Tai reiketu, kad plastmasiniu narveliu dugnas butu uzdaras ir kad juose butu vietele medui uztepti. Jei ir naudosite vien lopselius, "a vdrug" issiris kazkada kokia serija motinu...
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Gru 02 , 21:34

Nikot nikotu, bet Titovo narveliai kaip tik. Tik reikia iškirpti didesnę angą, lengviau telpa lopšelis, nereikia operuoti. Gumyčių, kaip Liuka sako, nenaudoju. Su faneros gabaliku lopšelį įstatau į narvelį , o tą į panašų kaip Kest rėmelį ir viskas... bitės jo jau neatkels. Dezinfekuoti paprasta - išvirinai ir OK. Plasmasiniai - vienkartiniai, kad ir tie plaukų suktukai... Tokių nenaudojau, bet abejoju, kad pro tarpus nepralystų bitės...
Nepykite ... aš gi, dadanistas mozochistas... Per daugelį metų atidirbęs sistemą, kuri man pilnai pasiteisina. Iš vieno rėmelio( 40) jei kokie 6 lopšeliai nepriimti - man nulis sveikų. Motinas augina 1-3 šeimos.Gal specai sakysite, kad daug duodu lopšelių, bet būna šeimos auginimui paruoštos "agromnos"..., rinktinės iš kelių šeimų.. Ir Dadano aviliuose....

Grįžti į