Mėgėjiškas motinėlių auginimas

Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06
Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Bir 13 , 11:30

palik tik vieną lopšelį.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Bir 22 , 23:56

Vidmantask,lauko dienų temoj rašė kaip augina mamas dadanuose.Auginu ir aš dadanuose,bet pagal Zilvą :) "starterį" darau an 6-7 lizdinių korių,o paskui augina šeima su mama.Augintojoj atskiriu grotelėm(viršui skirtukai) 4 korius su perais ir ten dedu tas starteryje priimtas mamutes.Nedaug pas mani patyrimo,bet taip man labiau patiko,nes starterį paskui galima gražint atgal,arba pastiprint kokią skurdziukę šeimą,o augintojoj niekas nesitrugdo.
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Rgp 09 , 09:23

Sveiki,
sia vasara po truputi teko isitraukti i motineliu auginima,bet tai buvo spietybiniu ar gelbejimosi lopseliu laikymas virs lubeliu,po kaldra :chi: .Kitais metais jau galvoju kaip tai padaryti profesonaliau ,megejiskame lygyje.Esu sumastes veiksmu seka,tai noreciau jusu kritikos ir issiaiskinti ar nedarau kur klaidos.
Siuo metu pas mane dadanai su dviejomis lakomis.Veiksmai:
-tai taip vadinama starteri formuoju tame pacia avilyje ant 5-6 koriu,juos atskirdamas nuo pagrindines seimos aklina defragma
-ten sukratau visas pagrindines seimos bites(pries tai izoliaves motinele).Lauko bites gris,jaunos liks
-idedu kori su vienadieniais perais
-po paros-dvieju(?) isimu aklina defragma ir idedu sonines groteles,kad nepraeitu motina.Seima vel susijugs
-groteles uzdedu ir ant virsaus,tiketina tuo laiku bus uzdeti magazinai,arba kori su pradetais lopseliais patalpinu i izoliatoriu
Teoriskai cia viskas lyg ir gerai deliojasi,nesutrikdau seimos vystymosi,nereikia atskiro avilio starteriui,o po to jo vel prijungineti prie kazko
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Rgp 10 , 09:52

Viskas lyg ir gerai.Tik visai neturiu patirties su aklinomis diafragmomis. Ar jos vistiek neuzuos motineles? Bet vistiek zino,kad ta motinele joms kiausineliu nedes :)
O kam korys su vienadiniais perais? Cia vietoj remo su jaunomis lervutemis? Na, su perkeltomis lervutemis? O kodel neismokus perkelti lervuciu :) .
Sudaryta jauna seimele vistiek galetu (bet neturi) buti per silpna, gal net reiketu jaunu biciu is kitur.Bet nebutinai. Cia kaip pasiseks su jaunu biciu kiekiu
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Rgp 10 , 12:46

Kest rašė: Korys su vienadieniais kiausineliais tam,kad nereiketu perkelineti lervuciu.Megejiskame varijante taip butu paprasciau,o be to,gal jos geriau zinotu,is kuriu kiausineliu auginti mamytes :lol:
Lopšelius nuo korio bus sunkiau izoliuoti.
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Rgp 10 , 21:09

Liuka rašė:
Kest rašė: Korys su vienadieniais kiausineliais tam,kad nereiketu perkelineti lervuciu.Megejiskame varijante taip butu paprasciau,o be to,gal jos geriau zinotu,is kuriu kiausineliu auginti mamytes :lol:
Lopšelius nuo korio bus sunkiau izoliuoti.
as isvis neisivaizduoju kaip tai daroma. Tai tada reikia ta tulele su koriu, prie kurio prilipusi tulele, ispjauti ir ideti i izoliatoriu-narveli?
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Rgp 10 , 21:11

Liuka rašė:
Kest rašė: Korys su vienadieniais kiausineliais tam,kad nereiketu perkelineti lervuciu.Megejiskame varijante taip butu paprasciau,o be to,gal jos geriau zinotu,is kuriu kiausineliu auginti mamytes :lol:
Lopšelius nuo korio bus sunkiau izoliuoti.
Liuka,
taip,suprantu,kad lopselius izoliuoti butu sunku.O jusu nuomone visa kita pasiteisintu?
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Rgp 10 , 21:16

Jovita rašė:Bet gali buti viena problema- sujungsit juk, neisemes priimtu vienadieniu lervuciu? Geriau butu lervutes perkelti i kita finiseri.O sita starteri dar karta panaudoti
Jovita,
o kokia ta problemele butu?Minejau,kad motineliu auginciausi savo reikmems,tai starterio panaudojimas keleta kartu,butu neaktualus.Mintys sukasi apie tai,kad jo visai isvengti.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Rgp 10 , 22:17

Kest rašė: Liuka,
taip,suprantu,kad lopselius izoliuoti butu sunku.O jusu nuomone visa kita pasiteisintu?
Kest
Dar manau,kad sugrūdus visas jaunas bites ant 6 korių reikės kažkokios ventiliacijos(tik ne Trano sijono-žiedo)Lauko dienose pas Žilvą starteris vietoj dugno turėjo tinkliuką.O šeip pamėgint galima,nu neaugins,neaugins,tada kitaip augins :)
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Rgp 10 , 23:08

Kest rašė:
Jovita rašė:Bet gali buti viena problema- sujungsit juk, neisemes priimtu vienadieniu lervuciu? Geriau butu lervutes perkelti i kita finiseri.O sita starteri dar karta panaudoti
Jovita,
o kokia ta problemele butu?Minejau,kad motineliu auginciausi savo reikmems,tai starterio panaudojimas keleta kartu,butu neaktualus.Mintys sukasi apie tai,kad jo visai isvengti.
Kest
na, jei savo reikmems, tai ir uzteks to
Vartotojo avataras
Vytautasptn
Patyręs narys
Aviliai:T-18, dadanai
Bičių šeimų skaičius:8
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfasta
Pranešimai:189
Užsiregistravo:2010 Vas 13 , 14:51

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Rgp 11 , 00:11

Dėl mėgėjiško motinėlių auginimo esu skeptiškai nusiteikęs.
Gal 10 metų kaip perku ir keičiu motinėles apvaisintom veislinėm iš vietinio augintojo. Kaip suprantu, tai jos būna negrynaveislės nes apsivaisina su neaišku kuo. Jei iš jų auginčiau savas smarkiai kristų produktyvumas, nes taip yra kai išspiečia ir užsiaugina savas. O spietiminių lopšių per vasarą ir taip galima nemažai prisirinkt nors to nedarau. Jei pastebiu, kad šeima išspietė perku ir keičiu nauja.
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Rgp 11 , 00:30

Vytautai, Vokietijoje augintoju isaugintos motineles yra skirstomos pagal vieta, kur jos apvaisinamos.
Gali buti apvaisinamos:
1. apvaisinimo punktas,izoliuotas ar nutoles nuo bet kokiu kitu bitynu (apie 8km)
2. savam bityne arba vietinis, kur aplink daugybe visokiu kaimyniniu tranu
3. sala arba kalnai(izoliuota nuo svetimu tranu)
4. na, zinoma, dar lieka dirbtinis apvaisinimas

Tai va, is megejisko Jus perkat antra varianta. Jei jis ir turetu gera medziaga, is kurios augina(o vargu , ar demesi kreipia), tai ir taip neaisku, kokie tranai aplink skraido. Reikia labai jau daug seimu laikyti ir gera medziaga tureti, kad geru rezultatu pasiekti .
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Rgp 11 , 07:52

Vytautasptn rašė:Dėl mėgėjiško motinėlių auginimo esu skeptiškai nusiteikęs.
.
Sveiki Vytautai,
del motineliu auginimo ir as esu pakankamai skeptiskas.Siais metais,dar sausio pradzioje uzsisakiau 5 Bakfasto motineles,kad pakeisti visose seimose.Jas turejau gauti liepos antroje puseje.Nuo ankstyvo pavasario visos seimos vystesi neblogai,taciau geguzes antroje puseja pamaciau,kad dvi seimos nustojo vystytis ir to priezastis viena,brokuotos motineles,peru minimum.Na,galvoju,tuoj po pavasarinio medunesio as jas ir pakeisiu,kad seimos sustipretu iki pagrindinio medunesio,o po jo,jau gausiu ir planuotas.Pradejau ieskoti pas augintojus.Dazniausias atsakymas:reikia uzsisakyti is anksto,dabar neturime,turesime antroje birzelio puseje.Kam man motinele antroje birzelio puseje,kad pagrindiniam medunesiui pridetu kiausineliu,o po jo as pakeisciau i kita.Jos man reikia dabar.Viskas baigesi tuo,kad medu sukau is trieju seimu.Del to siek tiek liudna.Taigi ir galvoju,kad anksti pavasari ,pats uzsiauginsiu 2-3 motineles nenumatytiems atvejams.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Rgp 11 , 09:47

Paprastai anksti motinles gauna tie bititinikai, kurie uzsisako koki vasari arba siais metais kitiems. Motineles juk ne alaus bokalas, kad pripiltum ir jau parduotum ;) -gamtos nepaskubinsi, o jei dar uzsakymu daug...Be to, Lietuvoje ir auginimas ne taip anksti prasideda. Reikia orientuotis i tai, kada atsiranda daug tranu. Nes per ankstyvos motineles irgi galetu spermotekoje per mazai seklos tureti. Tai va, ir gaunasi augintojams toks laikas.
Zinoma, kad geriau paciam uzsiauginti nei paskui seima prarasti. O vistiek tokiu atveju tada geriau tureti mazu nukleusiuku arba miniuku. Apsivaisina sau ir stovi, jei reikia, staigiai issiimat.
Ra1
BIČIULIS
BIČIULIS
Bičių šeimų skaičius:325
Bitininkavimo stažas:19
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:521
Užsiregistravo:2009 Kov 31 , 20:38

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Rgp 14 , 13:33

Kest rašė:
Vytautasptn rašė:Dėl mėgėjiško motinėlių auginimo esu skeptiškai nusiteikęs.
.
Sveiki Vytautai,
del motineliu auginimo ir as esu pakankamai skeptiskas.Siais metais,dar sausio pradzioje uzsisakiau 5 Bakfasto motineles,kad pakeisti visose seimose.Jas turejau gauti liepos antroje puseje.Nuo ankstyvo pavasario visos seimos vystesi neblogai,taciau geguzes antroje puseja pamaciau,kad dvi seimos nustojo vystytis ir to priezastis viena,brokuotos motineles,peru minimum.Na,galvoju,tuoj po pavasarinio medunesio as jas ir pakeisiu,kad seimos sustipretu iki pagrindinio medunesio,o po jo,jau gausiu ir planuotas.Pradejau ieskoti pas augintojus.Dazniausias atsakymas:reikia uzsisakyti is anksto,dabar neturime,turesime antroje birzelio puseje.Kam man motinele antroje birzelio puseje,kad pagrindiniam medunesiui pridetu kiausineliu,o po jo as pakeisciau i kita.Jos man reikia dabar.Viskas baigesi tuo,kad medu sukau is trieju seimu.Del to siek tiek liudna.Taigi ir galvoju,kad anksti pavasari ,pats uzsiauginsiu 2-3 motineles nenumatytiems atvejams.
Kest
Taip, Kest
Pritariu Jums, kad reikia butinai sau issiauginti biciu motinu, ypac atsarginiu. Motineles, ypac veislines, daug kainuoja, tai ismokti auginti taip pat svarbu kaip sugebeti uzsikurti dumine.
Tranui:
Jusu istrauka is Apimondios leidinio man patiko - nelabai ka cia ir pridursi. Mane asmeniskai tik stebina ta be galo didele simpatija mokslininkams kaip prof. Rutner´iui - ar tik del to, kad jis is Vakaru? - ar tikrai del jo moksliniu pasiekimu? Isbandykite jo auginimo metodika, aprasyta knygoje ZUCHTAUSLESE, ir ibrisite taip gyliai i imbridinga, kad net geriausias augintojas Jumis nebe iskrapstys.
Let the bees tell you (Br. Adam)
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Rgp 14 , 22:25

Ra1, lenkiu savo pliką galvą prieš Jūsų su Jovita patirtį ir tikriausiai Jums geriau žinoti ko iš tikro Rutneris vertas. :think:
Ibridingas ir patys auginimo metodai , pagal mane, nedaug ką turi bendro. Pagal mane imbridingas gaunasi nuo tam tikro, artimai giminiško, tėvinių ir motininių šeimų parinkimo, bet pati auginimo metodika ir įvairių auginimo metodų palyginamieji tyrimai, pagal mane, ten puikiai išdėstyti.
Tokia gyvenimiška ir bendražmogiška taisyklė, kad svetimais pasitikima labiau nei savais... ;) Pas mus Lietuvoje net patarlė nusakanti tą atvejį yra -"Savame kieme pranašu nebūsi".
Nebeprisimenu ar pats ar Jovita, kažkuriame komentare geru žodžiu minėjote vieną iš musiškių, atsiprašant "moksilinkų", čia Jūsų nuomone, o mano nuomonė, kaip apie mokslininką tokia :chi: .... kad geriau patylėsiu... ;)
Prisipažinsiu jaučiu silpnybę vokiškai drausmei, tvarkai, technikai ir dar niekada neteko nusivilti, todėl aklai pasitikiu ir vokiečių tautybės mokslininkais...nepeik savo tautiečių, neimk blogo pavyzdžio iš manęs, nes pradėsime abejoti ir jūsų auginamu motinų kokybe.... :lol:
Ra1
BIČIULIS
BIČIULIS
Bičių šeimų skaičius:325
Bitininkavimo stažas:19
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:521
Užsiregistravo:2009 Kov 31 , 20:38

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Rgp 15 , 00:55

TRANAS rašė:Ra1, lenkiu savo pliką galvą prieš Jūsų su Jovita patirtį ir tikriausiai Jums geriau žinoti ko iš tikro Rutneris vertas. :think:
Ibridingas ir patys auginimo metodai , pagal mane, nedaug ką turi bendro. Pagal mane imbridingas gaunasi nuo tam tikro, artimai giminiško, tėvinių ir motininių šeimų parinkimo, bet pati auginimo metodika ir įvairių auginimo metodų palyginamieji tyrimai, pagal mane, ten puikiai išdėstyti.
Tokia gyvenimiška ir bendražmogiška taisyklė, kad svetimais pasitikima labiau nei savais... ;) Pas mus Lietuvoje net patarlė nusakanti tą atvejį yra -"Savame kieme pranašu nebūsi".
Nebeprisimenu ar pats ar Jovita, kažkuriame komentare geru žodžiu minėjote vieną iš musiškių, atsiprašant "moksilinkų", čia Jūsų nuomone, o mano nuomonė, kaip apie mokslininką tokia :chi: .... kad geriau patylėsiu... ;)
Prisipažinsiu jaučiu silpnybę vokiškai drausmei, tvarkai, technikai ir dar niekada neteko nusivilti, todėl aklai pasitikiu ir vokiečių tautybės mokslininkais...nepeik savo tautiečių, neimk blogo pavyzdžio iš manęs, nes pradėsime abejoti ir jūsų auginamu motinų kokybe.... :lol:
:chi:
Nepeikiu savo tautieciu, mes tikrai turime daug geru mokslininku biciu srityje. Galiu cia pamineti Dr. Rademacher (skruzdziu rugstis), dr. Liebig (prognoze misko medus), prof. dr. Tautz, prof. Armbruster ir t. t.
Su prof. dr. Rutner´iu pataikete i mano silpna vieta. Ne visi mes bitininkai Vokietijoje ji gerbiame, ypac mes Buckfast´o augintojiai. Kodel, cia gal ir truputi uzimtu per daug vietos, bet jo informacija reiketu labai atsargiai "valgiti".
Let the bees tell you (Br. Adam)
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Rgp 15 , 15:25

O mano silpnoji vieta yra Bakfastas, :chi:.... gal todėl ir vertinu Rutnerį..... ;)
Po to kai paaiškėjo kodėl Rutneris kai kurių bitininkų Vokietijoje nelabai mėgstamas, Juo darbais dar labiau pasitikėsiu.....nemėgstu KOMERCINIŲ mokslininkų..... matomai Jis buvo panašios nuomonės, kaip ir aš, kad su gamta reikia elgtis apgalvotai ir dėl "ilgesnio" pinigo neprievartauti jos... :think:
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Rgp 15 , 23:03

Gerbiamas Trane, neimanoma gyventi visiskai netersiant gamtos...Tie, kurie gamtos draugai irgi jai kenkia, bet nepagalvoja apie tai. Be to, kiekviena specialybe savotiskai tersia, kievienas musu zingsis ...ai, cia filosofija. Save pasekti reiketu per diena ir atrastume, kokie mes esam gamtos "draugai". Juk nevaikstom neskalbotim kelnemis...bet ne tik tai ir ne cia tema...Teistrina veliau Zilvas si mano komentara, nes ne vieta
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Mėgėjiškas motinėlių auginimas

2011 Rgp 16 , 09:48

Su tokiais argumentais, kaip "nešvarių kelnių plovimas" arba "bitininkausiu drevėse" yra kraštutinumai kuriems sumąstyti daug proto nereikia....ir prie nieko neveda....
Su Ra1 kalbą buvome pradėję apie vokiečių mokslininką Rutnerį, kuris ieškojo būdų, kaip būtų galima sėkmingai bitininkauti NEPRIEVARTAUJANT gamtos ir kurio moksliniai darbai, norintiems gauti iš gamtos MAKSIMUMĄ yra nevisai priimtini ir vertinami...
Nesuprantu kodėl Ra1 ir Jovitai Rutnerio idėjos ir moksliniai darbai nevisai priimtini? „Gilus imbridingas“ aišku negerai, bet gal Rutneris siūlė bitininkavimo technologijas, kad to būtų galima išvengti?
Ar dėl laiko stokos ar įvertinant mano tik mėgėjišką supratimą, gal ir neverta veltis į diskusijas su mėgėjais, bet būtent Jovita atsakinėdama į mėgėjų naivius klausimus sakėsi jaučianti malonumą.. . :chi:

Grįžti į