Trąšos ir žemdirbystė

Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai: WBC=T-18 aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius: 35
Bitininkavimo stažas: 15
Bičių rasė: bakfastas+lietuviska

Re: Žiema 2015-/2016

2015 Lap 12 , 17:56

Rolis rašė:Rennyka, rapsą privalu pasėti kažkur iki rugpjūčio 25 d. Visi iki tos datos ir stengiasi pasėti. Iki šalčių jis turi sudygti suformuoti lapiją 6-8 . Kad daugiau nesivystytų yra slopinamas chemija.
Pavasari formuojasi žiedynas, iš jo ankštaros, bręsta, liepos pabaigoje - kuliama. Ir toliau ciklas kartojasi. Tame pačiame lauke rapsas du metus iš eilės nesėjamas dėl ligų. Pasėjus antrus metus derliau neturėsi arba labai išaugs savikaina. Va taip vat yra su tais žieminiais rapsais.
atrodo,neblogas medus gaunasi is to rapso,praturtintas ivairiais "mikroelementais" ir kitomis "vertingomis" medziagomis.
Aciu Dievui ,kad prie mano bitynu keliasdesimt kilometru atstumu nera jokiu rapsu.
duokit bitems laisve !
nekaitalioju motinu ir bitems ziemoti palieku medu.
Vartotojo avataras
zalias7
Patyręs narys
Aviliai: Mediniai
Bičių šeimų skaičius: 1-10
Bitininkavimo stažas: 1

2015 Lap 13 , 08:44

poligrafas rašė:Be mikroelementų nesugebėtume išmaitinti tiek daug burnų. Gyventume gerai kaip afrikoje visi su dideliais pilvais. Aišku po kurio laiko dėl maisto stygiaus kilusiu karų ir bado sumažėtų mūsų nuo 7 mil. iki kokių 2 milijardų ir natūraliai gyventume kaip kokiame postapokalipsiniame filme. :)
Monsanto propogandos auka :( .

Pries kuri laika buvo straipsnelis "lietuvos ryte" : Mokslininkai isvede/padare genetiskai modifikuotas bulves, kurios yra NET 6% daugiau proteino, tai pades ismaitinti pasauli ir t.t.

Ir apacioi mazom raidem uzsak. nr .xxx

As nepatingejau susirast kiek tose bulvese is vis yra proteino, pasirodo tik 0,2% tai nuo 0,2% 6% gaunasi toks mazas dydis, kad patingejau skaiciuot ant kiek jo ten daugiau, nes zmoniu tai tikai nepamaitins.

poligrafas surask kur nors informacijos, kad gmo augalai duoda didesni derliu, uzsiknisi visur buna mazesnis 5-6% .

Kadangi nikas kaip ir ipareigoja ieskoti teisybes :chuckle pradziai pasidomek "seed of destruction William F. Engdahl" jei angliskai per sunku yra ir rusiskai versta. Tai ne samokslo teoriju aprasimai, po kiekvienu faktu yra nuorodos i istatymus, kuriuos gali pasitikrinti ir amerikos valdzios puslapiuose.
Vartotojo avataras
poligrafas
Patyręs narys
Aviliai: Daugiaaukščiai ir dadanai
Bičių šeimų skaičius: 12
Bitininkavimo stažas: 6
Bičių rasė: Noname ir bakfastas

2015 Lap 13 , 09:04

Žalias, nesiginčiju, jūsų straipsnių neskaičiau, taip tik mano filosofinis pamąstymas.
Pratęsiant, vienam viena, o kitam kita gali būti propaganda. Ir išvis, propaganda yra vienas įrankių įteikti savo tiesą. Viskas priklauso tik nuo to kokią savo tiesą nori įpiršti. Kiekvienam jo tiesa yra šventa, o kito tiesa (jei kertasi su jo tiesa) yra kaip neteisingas ir nepriimtinas dalykas. ;)

P.S. Gal dėl žinių stokos ar kitų priežasčių, nemoku taip aršiai ginti savo tiesos kaip tamstos Žalias arba Rennyka
Robertas
Rolis
Patyręs narys
Aviliai: Dadano
Bičių šeimų skaičius: 15
Bitininkavimo stažas: 14
Bičių rasė: Mišrūnės

2015 Lap 13 , 10:35

GMO įteisinimui Europoje labiausiai priešinasi chemijos pramonė.
Modifikuoti augalai yra žymiai atsparesni ligoms ir kenkėjams. Dabar galvokim kas geriau, ar kelis, o gal keliolika kartų chemija apdorota ruginė duona ar GMO produktas. Pirmyn.
Rennyka, tavo nuomonė kaip visada labai svarbi.
Vartotojo avataras
zalias7
Patyręs narys

2015 Lap 13 , 12:04

Rolis rašė:GMO įteisinimui Europoje labiausiai priešinasi chemijos pramonė.
Modifikuoti augalai yra žymiai atsparesni ligoms ir kenkėjams. Dabar galvokim kas geriau, ar kelis, o gal keliolika kartų chemija apdorota ruginė duona ar GMO produktas. Pirmyn.
Nesiginciju supaprastinus viskas tvarkoi, skirtumas tik, kad praranda chemijos pramone, bet gauna gmo seklu tiekejai, jei dar pasidomesit visokiom patentinem apsaugom, tada visai aisku kur tie pinigai nueina. Ir kaip gali nukenten pvz. montsanto jei jei ir gamina ta pati roundap ir jis jei ka visai ne nuo kenkeju :)

Paprastam vartotojui chemijos nuo to ne kiek maziau, pvz gmo kur reikia maziau insekticidu (viso kito reikia tiek pat o gal ir daugiau) gaminasi patys BT toksina, tas toksinas niekur nedinksta ir as jau meciau nuorodas kur anglijoi nesciuju ir 80% kudikiu kraujo tyrimuose rasta to pacio BT toksino. Jei ka anglijoje GMO irgi kaip Lietuvoi "uzdraustas", kabutese , kad be tu GMO gyvuliu pasaru, kombikormu praktiskai neimanoma rasta. Reiskia tuos toksinus mes gaunam per mesa, kiausinius ir .t.t. Kai einat pirkt vaskuoliu i vetrinarine vaistine, usmeskit aki i pasaru etiketes ten juodu ant balto viskas parasyta.

Nebukit naivus, pasidomekite patys, paprastai kas sveika ir pigu niekam neapsimoka ir pingu nekisa, kad "prastumti", reklamuoja paprastai sh.. Na ir pries ka nors primdami uz gryna piniga, mestelkit aki i google, nes ne viskas ausas kas auksu ziba :) . Na kaip galima teikti, kad gmo derliai didesni, jei taip niekur nera, pamastykit is kur jusu galvoj tokios mintys atsiranda :)
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys

2015 Lap 13 , 14:22

Rolis rašė:GMO įteisinimui Europoje labiausiai priešinasi chemijos pramonė.
tai faktas sukurtas neismaneliu galvoje,del chemijos pramones( tikrai neginu chemijos pramones ,nes tai irgi didelis brudas) ,nes roundapas,trasos dideliais kiekiais taip pat sekmingai naudojami auginant GMO,Europoje GMO iteisinimui labiausiai priesinosi Vokieciu zalieji,zemdirbiai.Lietuvoje labiausiai priesinosi biochemikai (prof Bumelis),kurie bent jau kiek supranta apie fermentu ir kt biologiskai aktyviu medziagu tarpusavio saveika .
Neismanantiems labai lengva iteigti ,kad GMO mazina zemes ukio chemizavima ir t.t. GMA savybes pasireiskia ,kokia tai viena kryptimi ,tai yra atsparesni pries tam tikra gyvybes forma konkuruojancia su GMO.Niekas ne neziuri kiek tai veikia musu organizma ( musu zarnyno mikroflora ir t.t.).Ilgalaikio GMO poveikio is vis neatliekama .Jei zmogus mirs po 5-20 m nuo GMO ( imuniteto susilpnejimas )tai niekas tokiu dalyku net nepriskirs GMO priezasciai.Musu zarnyne yra apie 200-500 ivairiu bakteriju rusiu( apie 2kg) ir nuo ju priklauso 70% musu imuniteto .Bakteriju rusiu tarpusavio santykio pasikeitimas gali sumazinti imuniteta ,o tuomet zmogus suserga kokia tai liga ,nuo kurios gali sirgti ar net mirti .Mirties priezasti ivardins liga ,o ne GMO .Ir visi patenkinti:GMO tirazuotojai ,ligonines ( daugiau darbo) -daugiau pinigu,tik ne apsirges zmogus.
duokit bitems laisve !
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys

2015 Lap 13 , 14:38

likido rašė:
Jei butu praturtintas "mikroelementais" ir "vertingomis" medziagomis, i uzsieni backomis nevaziuotu. ;) Taip sakant maziau emociju :dance:
backomis vaziuoja ,jei nevirsija tarsos normu( meduje yra randama apie 450 medziagu) ,o rapsu medaus ar kito monokulturu medaus is vis vengiu ,nes bent isivaizduoju ,ka gali atnesti tokia glikozes( is rapso medaus) molekule i mano vidu,( tiesus kelias i cukrini diabeta), matai as daug turiu laiko ir pakankamai rupinuosi savisvieta ,kad issaugoti sveikata,nes tai yra butina siame besikeicianciame pasaulyje,ne veltui zmones vienas kitam linki sveikatos .
p.s. mokslo nustatyta ,kad protingi dabartiniame pasaulyje gyvena zymiai ilgiau ,nuorodos neduosiu,bet esu skaites apie tokius tyrimus,jie nera daug platinami ,nes kelia socialine nesantaika.
duokit bitems laisve !
Rolis
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius: 15
Bitininkavimo stažas: 14
Bičių rasė: Mišrūnės

2015 Lap 13 , 19:22

Jei Vokietija labiausiai priešinasi GMO man priežastis akivaizdi. Būtent Vokietija ir yra didžiausia tos chemijos gamintoja. Na, bet kita vertus iš forumo ekologų supratau dar ir tai, kad chemija nėra visiškas blogis. Blogiausia tai, ko nežinome kas tai ir kaip jis veikia.
Bet ačiū dievui pasaulio mokslininkai nesnaudžia. Mene giliai sujaudino žinia apie raudoną mėsą, kuri sukelia vėžį. Ir kaip žmonija dar gyvuoja tūkstantmečius šlamšdama tą baisų nuodą.
Gerai, kad lašiniai vėl grįžta į madą. Tiesa pasakius aš jų niekada ir nebuvau nustojęs skanauti.
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys

2015 Lap 13 , 20:42

Rolis rašė:Jei Vokietija labiausiai priešinasi GMO man priežastis akivaizdi. Būtent Vokietija ir yra didžiausia tos chemijos gamintoja. Na, bet kita vertus iš forumo ekologų supratau dar ir tai, kad chemija nėra visiškas blogis. Blogiausia tai, ko nežinome kas tai ir kaip jis veikia.
Bet ačiū dievui pasaulio mokslininkai nesnaudžia. Mene giliai sujaudino žinia apie raudoną mėsą, kuri sukelia vėžį. Ir kaip žmonija dar gyvuoja tūkstantmečius šlamšdama tą baisų nuodą.
Gerai, kad lašiniai vėl grįžta į madą. Tiesa pasakius aš jų niekada ir nebuvau nustojęs skanauti.
Vel nepataikei ,visada reikia atidziai klausyti ,ka skelbia pasaulio mokslininkai ( ir dar juos skirti ar nedirba pagal uzsakyma) ,pataisau apie raudona mesa (PSO neseniai ispaltintame pranesime)sakome ,kad apie raudona mesa nera irodymu ,kad sukeltu vezi ,o PERDIRBTA mesa jau yra koncerogenas ,( perdirbimas -rukimas ,mirkymas konservantuose ,visokiu deshru pagal naujas technologijas gaminimas)
p.s. buvo paviesintas spaudoje Lietuvos vieno fiziko isgijimas is IV stadijos storosios zarnos vezio ,jo naujame racione buvo labai daug riebios kiaulienos ,jis pagijo, kai jau gydytojai nuleido rankas ir isleido ji namo ramiai numirti.
duokit bitems laisve !
Vartotojo avataras
Vytautasptn
Patyręs narys
Aviliai: T-18, dadanai
Bičių šeimų skaičius: 8
Bičių rasė: bakfasta

2015 Lap 14 , 17:30

Rolis rašė:
Dabar galvokim kas geriau, ar kelis, o gal keliolika kartų chemija apdorota ruginė duona ar GMO produktas.
Iš grudų tai geriausia rugius valgyti. Jiems užauginti mažiausiai chemijos naudoja.
O GMO tai aš kaip supratau ,kad augalai įgytų atsparumą nuo kenkėjų, tai įterpe į augalą tų kenkėjų DNR.
Ir vabalas tada tokio augalo nebevalgo, nes atpažysta kaip vabalą.
Tai va kas geriau, vabalų ar chemijos prifarširuotas maistas?
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys
Aviliai: Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius: >6

2015 Lap 14 , 17:44

Vytautasptn rašė:
Iš grudų tai geriausia rugius valgyti. Jiems užauginti mažiausiai chemijos naudoja.
Nesu augalininkystės žinovas, todėl čia man kilo klausimas. Kaip tik prieš savaitę kalbėjau su mūsų rajono didžiausiu ūkininku. Planavo netoli, per bitės skrydį, nuo bityno sėti keliasdešimt ha rapso. Bet pasėjo ne rapsą. Sakau tai vis tik ne rapsas? Tai atsakymas buvo toks:
"Ai, rapsas aišku pelninga, bet kai žiemkenčiams dach... trašų užvarai, tai irgi z...sj". (Atsiprašau už leksiką, bet turėjau būti tikslus citatose :))
Tai va, kaip tada su tais rugiais išeina?
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius: 200
Bitininkavimo stažas: 33

2015 Lap 14 , 18:16

cezis rašė:
Vytautasptn rašė:
Rugius irgi purškia rundapu, kad grečiau projektų.
Vartotojo avataras
zalias7
Patyręs narys

2015 Lap 14 , 22:54

Rolis tu is kur istraukei ta chemijos pramone ?
Pagrindines GMO kulturos/veisles pasizymi dviem savybem, vienos gamina BT toksina (isnekticida) kitos atsparios Roundap (glifosfatas), jei gamina BT toksina, gal kiek maziau ir reikia insekticidu, bet fungicidu, herbicidu ir visu kitu trasu reikia tikrai ne maziau. Kad Bt toksinas patenka zmogui gali susirast googlei,

Dabar atsparumas glifosfatam, sitas gmo kulturas "isvede" monsant, monsant pati ir gamina glifosfata "patentas", tai chemijos pramone ne prie ko. glifosfatas jei ka tai herbicidas, naikina augalus (piktzoles), reiskia insekticidu, fungicidu ir t.t. reiks nemaziau, o glifosfato bus privaryta daugiau , tai kaip ir chemijos pramonei i pliusa :) .

Viso grudo duonos megejai irgi atsargus bukit , pilna informacijos gi internete ir lietuviu kalba pvz.

http://grynas.delfi.lt/aplinka/genetisk ... d=59978791

Beje jei paskaitytumete mano rekomenduota knyga "seed of destruction" suprastumet, kodel Lietuvoje negalima dalintis seklomis http://grynas.delfi.lt/gyvenimas/suzino ... d=66517360 , kodel pries kelis metus kai ciut neprieme "patentines apsaugos istatymo" kodel jo i japonija pasirasyt vaziavo zemes ukio ministras.

Na o jei susirasit video kur rokfeleris kalba apie auksini "milijarda" tada dar gal kai kas susidelios :)

Sekmes !
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai: Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius: 10
Bitininkavimo stažas: 20
Bičių rasė: karnika

2015 Lap 16 , 11:45

Man toks vaizdas, kad jus masinu nevairuojate, kad sitoki dideli siauba kelia maistas :lol:
Mazdaug 10 proc. žmonių populiacijos yra tiek alergiški bičių (vapsvų) nuodam, kad viena bitė ar vapsva jiems yra tas momentinis koncerogenas. Naikinam rizikos faktorių?

Bet kokios teorijos suradikalizavimas veda prie pasekmių suabsoliutinimo. Tas pats apie ž.ū. chemiją, tas pats apie GMO, tas pats apie raudoną mėsą. Aš netikiu suabsoliutintomis išvadomis, nors tu ką. Be to, man visada labiau patinka globalesnis požiūris į sistemą. Vieni sako, kad raudona mėsa padidina vėžio tikimybę 20 proc., o aš sakau, kad insulino susintetinimas išgelbėjo milijardus. Ta pati chemija, tik iš kitos pusės.

Tai va tokia mano indiferentiška nuomonė. Labiau už susikurtas grandiozines populistines GMO ir chemijos problemas mane jaudina tai, kad Kinija nėra prisijungusi prie Kioto protokolo, japonai vis dar medžioja banginius, o islamistai - mus.
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
vigintas
Patyręs narys
Aviliai: dadano
Bičių rasė: karnika bakfasas pit

2015 Lap 16 , 21:43

Rugius irgi purškia rundapu, kad grečiau projektų. Ar suprato kas nors?
Psilas
Patyręs narys
Aviliai: daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius: 2
Bitininkavimo stažas: 2

2015 Lap 16 , 22:02

Esu girdejes "kad greiciau subrestu", gal turejo omeni kazka panasaus?
Psilas
Patyręs narys
Aviliai: daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius: 2
Bitininkavimo stažas: 2

2015 Lap 16 , 22:23

rennykos "paskatintas" suzinojau kas per vienas Kioto protokolas.
Giliai nekapsciau, nedaejau iki to ar JAV yra pasirasiusios si protokola, greiciausiai kad taip, bet zinau, kad ji (JAV) nekarta sutrugde priimti svarbius gamtosauginius dokumentus (tarptautinius), kas liudina ir piktina, o kad KInija nepasirase - ar isties kazko kito is ju tikejotes?
Japonai medzioja banginius. Ispudingai atrodo kaip kazkurie banginiai organizuotai medzioja silkes...

Esu vieninteli karta mates vietine juodaja ziurke - neitiketinas vaizdelis.
Mane siek tiek jaudina, kad jos baigia isnykti. Ir ka?
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius: 200
Bitininkavimo stažas: 33

2015 Lap 16 , 23:00

vigintas rašė:Rugius irgi purškia rundapu, kad grečiau projektų. Ar suprato kas nors?
Jo, darau klaidų. Norėjau parašyti rugius ir grikius purškia rugpjūčio mėn. kad greičiau prinoktų, subręstų.
Kažin ar grūduose lieka rundapo.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai: Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių rasė: karnika

2015 Lap 17 , 10:57

Psilas rašė:rennykos "paskatintas" suzinojau kas per vienas Kioto protokolas.
Giliai nekapsciau, nedaejau iki to ar JAV yra pasirasiusios si protokola, greiciausiai kad taip, bet zinau, kad ji (JAV) nekarta sutrugde priimti svarbius gamtosauginius dokumentus (tarptautinius), kas liudina ir piktina, o kad KInija nepasirase - ar isties kazko kito is ju tikejotes?
Japonai medzioja banginius. Ispudingai atrodo kaip kazkurie banginiai organizuotai medzioja silkes...

Esu vieninteli karta mates vietine juodaja ziurke - neitiketinas vaizdelis.
Mane siek tiek jaudina, kad jos baigia isnykti. Ir ka?
Tai va ir liūdina mane faktas, kad aš paskatinu žmones 5 minutėms įlįsti į google ir giliai nekapsčius nesužinoti nieko, net koks JAV santykis su Kioto :lol:, bet (su)žinoti, kad JAV ten kažkokius svarbius gamtosauginius dokumentus sutrukdė priimti (kokius?).
Nu tai jei apie nieką, tai apie nieką - aš va savaitgalį mačiau jūrinį erelį. Labai gražus paukštis. Ir ką?
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
Arturask
Patyręs narys
Aviliai: Dadanas, daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius: 30
Bitininkavimo stažas: 23
Bičių rasė: Karnika-bakfastas

2015 Lap 17 , 12:09

Duona rašė:
vigintas rašė:Rugius irgi purškia rundapu, kad grečiau projektų. Ar suprato kas nors?
Jo, darau klaidų. Norėjau parašyti rugius ir grikius purškia rugpjūčio mėn. kad greičiau prinoktų, subręstų.
Kažin ar grūduose lieka rundapo.
Ne tam, kad greičiau subręstų. Javai jau turi but subrendę. Nupurškus rundupu, arba dabar naudojami kito pavadinimo chemikalai, šiaudas ir grūdai sudžiūsta, todėl nebereikia ju džiovinti, kad pasiektum reikalingą drėgmę kuria matuoja superkant. O chemikalo tai žinoma, kad lieka :lol: kur jam pasidėt.
Mano bitės mėgsta grikius

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS