Pažvelkime giliau

Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai: WBC=T-18 aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius: 35
Bitininkavimo stažas: 15
Bičių rasė: bakfastas+lietuviska

Re: Pažvelkime giliau

2020 Sau 07 , 13:23

TRANAS rašė:
2020 Sau 07 , 13:01
Vasarinis rašė:
2020 Sau 07 , 12:04
Taip, gamtos knygos galim jau neskaityti ir logikos neieškoti... :wasntme:
Rimanto manymas, kad taip yra, kaip jis mano, tai ne Gamtos knyga- tai tik subjektyvi nuomonė kuri kertasi ir su elementaria fizika ir su bičių biologiniu instinktu...
Beje, kiek skaičiau tamstos komentarus ir pats panašiai mąstai. Įdomu tai, kad pats ir rimas fiziką aiškinate teisingai, bet nematote, kad tomis siauro rėmo są;ygomis ta fizika veikia jau pagal kiek kitus dėsnius ;) Paprasčiausiai ne tuos dėsnius taikote... :beer:
tai p.Trane dek tuos argumentus ,vertinsim ,sversime ,bet reikia tikru faktu ,o ne subjektyviu pamastymu ,kad tai eina is gamtos knygos ...Rusai net sugebejo ismatuoti ne tik temperaturu vertes ( skirtumus prie 34 ir 37 mm ),bet ir vertikalaus skervejo dydzio reiksmes 34mm ir 37 mm remeliuose su sveicariskais prietaisais,kazin kas is musu bent nutuokia apie siu dydziu reiksmes ,o isvedziojimu greiti kruvas pateikti....
duokit bitems laisve !
nekaitalioju motinu ir bitems ziemoti palieku medu.
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys
Aviliai: daugiaaukščiai, rėmelis 360x200
Bitininkavimo stažas: 32
Bičių rasė: A. m. carnica

2020 Sau 07 , 13:36

TRANAS rašė:
2020 Sau 07 , 13:01
Rimanto manymas, kad taip yra, kaip jis mano, tai ne Gamtos knyga- tai tik subjektyvi nuomonė kuri kertasi ir su elementaria fizika ir su bičių biologiniu instinktu...
Beje, kiek skaičiau tamstos komentarus ir pats panašiai mąstai. Įdomu tai, kad pats ir rimas fiziką aiškinate teisingai, bet nematote, kad tomis siauro rėmo są;ygomis ta fizika veikia jau pagal kiek kitus dėsnius ;) Paprasčiausiai ne tuos dėsnius taikote... :beer:

TRANAI, tai kodėl praleidai šį pranešimą?
viewtopic.php?f=51&t=4302&start=100#p130031
Juk akivaizdu, kad ta GAMTOS KNYGA ir rodo: tarpas tarp korių vidursienių lizdo zonoj būna 30-33 mm su mažom paklaidom. Pernai ir nuotraukas veizėjom, matavom, samprotavom. Vėl reikia pateikti įrodymus? :chuckle
O kaip dėl „Bakfasto rasės“, jei „ jis (brolis Adomas) sako, kad tai ir ne linija – tai toks mišrūnas“?! A. Amšiejaus teiginių parafrazė
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys

2020 Sau 07 , 16:26

Pakartosiu, nors oponentai akivaizdžius faktus vėl bandys priskirti ne GAMTOS KNYGAI, o fake news... :lol:
Berods Psilas tai buvo pateikęs temoje "Bičių biologija", bet dėl svetainės atnaujinimo vaizdai neprieinami.
059.jpg
CombSpacing30.JPG
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
O kaip dėl „Bakfasto rasės“, jei „ jis (brolis Adomas) sako, kad tai ir ne linija – tai toks mišrūnas“?! A. Amšiejaus teiginių parafrazė
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai: Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius: 5
Bitininkavimo stažas: 8
Bičių rasė: bakfastas

2020 Sau 07 , 16:50

rimantas000 rašė:
2020 Sau 07 , 02:07
Kest rašė:
2020 Sau 06 , 10:42
Nuo to momento,kai Rimantas pradėjo reikštis forume,visą laiką,kiekvienu mimentu(beveik),bando propoguoti siaurą tarprėminę ertmę ir pateikti jos privalumus.Ale ne karto, taip ir nekilo noras,kaip tai sužaloti rėmelių...
Dar jeigu prie gerb.Trano komentaro pridėčiau(kas man atrodo labai labai svarbu),kad jeigu visais metų laikais tarprėmiai yra pilni bičių(labai sriprios b/š), tai tie keli mm, man atrodo, nevaidina jokio vaidmens.Gal net atvirkščiai.Pasiaurinus matau daugiau minusų.
Kest
Kestai,turi kloti argumentus ,o ne tusciai kalbeti apie tai ,kaip as dalyvauju forume ,beje spejau trejus metus jau dalyvaudamas forume pabitininkauti su 40mm plocio Trano remeliu ,po to 2 metus bitininkavau su 37 mm remeliu ,( beje iki Trano 40 mm remelio bitininkavau visa laika su 37 mm remeliu ...
Rimantai,
panašaus atsakymo ir tikėjausi :)
Atsakykite man į vieną klausimą ir aš gal būt pereisiu į jūsų gretas.
Įsivaizduokime vertikalų pjūvį per greta esančių dviejų avilių, žiemojantį bičių lizdus.Įsivaiduokime dviejų centrinių korių tarprėmius.Tame pačiame aukštyje nubrėžkime nematomą liniją abiejuose aviliuose ir pažiūrėkime ką matome.Visos sąlygos identiškos,tik:
-pirmam avilyje, tuose centriniuose koriuose,ties ta nematoma linja,akelėse abiejuose koriuose sulindusios po vieną bitę.Tarprėmyje tarp jų yra dar viena bitė.Tarprėmio plokštumoje yra trys bitės.Tai sakykim situacija artima jūsų versijai.
-antrame avilyje tarprėmis didesnis.Ties nematoma linija akelėse yra po vieną bitę ir tarprėmyje yra trys susispaudusios bitės.Tarprėmio plokštumoje yra penkios bitės.
Klausimas:kurio avilio tarprėmyje žiemojančios bitės jausis komfortabiliau ir joms bus lengviau pakelti(ar palaikyti) temperatūrą į norimą lygį?
Atsakykite vienu žodžiu:"pirmame",ar "antrame"
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius: 1
Bitininkavimo stažas: 50
Bičių rasė: Karnika

2020 Sau 07 , 17:14

Vasarinį, tie išmatavimai kuriuos rodai nuotraukose, geras pavizdys kaip reikia įrodyti norimą o ne esamą.
Apatinė nuotrauka, kur raudonomis rodyklėmis pažymėta išmatavimo apatinė dalis liniuotėje, tikrai yra ta vieta apie 3 bet jau pažiūrėjus į viršutinę tos pačios liniuotės dali, yra net virš keturių. Matome ką norime. :chuckle
Kitoje nuotraukoje parodyti rėmai, kurie yra pasiūti ventiliaciniame korpuse ir kurie pagrinde yra skirti vandeniui laikyti, o ne perams auginti. Ten taip galimi ir yra išmatavimai apie 3 nes randasi prie lakos ir bitėms reika perų lizdą apsugoti nuo išorinio temperatūros svyravimų.. Čia į kiekvieną smulkmeną reikia žvelgti atydžiai ir sąžiningai, nesistengiant yrodyti ką norį , o stengtis suprasti, kodėl toje vietoje būtent taip. :beer:
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys

2020 Sau 07 , 17:34

TRANAS rašė:
Vasarinį, tie išmatavimai kuriuos rodai nuotraukose, geras pavizdys kaip reikia įrodyti norimą o ne esamą.
Apatinė nuotrauka, kur raudonomis rodyklėmis pažymėta išmatavimo apatinė dalis liniuotėje, tikrai yra ta vieta apie 3 bet jau pažiūrėjus į viršutinę tos pačios liniuotės dali, yra net virš keturių. Matome ką norime. :chuckle
Kitoje nuotraukoje parodyti rėmai, kurie yra pasiūti ventiliaciniame korpuse ir kurie pagrinde yra skirti vandeniui laikyti, o ne perams auginti. Ten taip galimi ir yra išmatavimai apie 3 nes randasi prie lakos ir bitėms reika perų lizdą apsugoti nuo išorinio temperatūros svyravimų.. Čia į kiekvieną smulkmeną reikia žvelgti atydžiai ir sąžiningai, nesistengiant yrodyti ką norį , o stengtis suprasti, kodėl toje vietoje būtent taip. :beer:

Viešpatie aukštielninkas!
TRANAI, jau primeni žydą buhalterį: kai jo klausia "Kiek bus du kart du?", jo atsakymas būna: "O kiek Jums reikia?" :lol:
Žiūrėk į nuotrauką dabar, nes ji buvo elementariai apversta:
CombSpacing30.JPG
Tikiuosi bent mokyklos laikais tikrai turėjai kažką girdėti apie perspektyvos taisykles braižomojoj geometrijoj... :chuckle
Ar reikia primint? ;)
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys

2020 Sau 07 , 18:04

TRANAS rašė:
...yra net virš keturių. Matome ką norime. :chuckle

Žiūrim atidžiai – atstumus pažymėjau raudonomis linijomis.
Kas dar mato kaip TRANAS„virš keturių“? :lol: :lol: :lol:
SPECIALIAI TRANUI.jpg
P. S. Tik čia liniuotė ne statmenai padėta korių plokštumoms, todėl realiai atstumai dar truputėlį mažesni.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS

2020 Sau 07 , 19:42

Supratau. Ten tos liniuotės kitam pašali kitas žymėjimas, kas mane ir suklaidino. Bet tai vis vien man blogas įrodymas. Norimų išmatavimų saviems įrodymams pagrysti bičių lizde galima rasti neviena. Aš irgi daug matavęs ir turiu susidaręs tvirtą nuomone ir ji pas mane apsiriboja 37mm lizde ir net iki50 magazine, kai jis jau pasiūtas.
Tu man apie žydą, aš tau apie idiotą. Sakoma, kad su idiotu negalima pradėti ginčitis, nes turi ginčuose daug patirties ir sava idiotiška logika ir patirtimi savo oponenta visvien iveiks.
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys

2020 Sau 07 , 20:33

TRANAS rašė:
2020 Sau 07 , 19:42
Supratau. Ten tos liniuotės kitam pašali kitas žymėjimas, kas mane ir suklaidino. Bet tai vis vien man blogas įrodymas. Norimų išmatavimų saviems įrodymams pagrysti bičių lizde galima rasti neviena. Aš irgi daug matavęs ir turiu susidaręs tvirtą nuomone ir ji pas mane apsiriboja 37mm lizde ir net iki50 magazine, kai jis jau pasiūtas.
Tu man apie žydą, aš tau apie idiotą. Sakoma, kad su idiotu negalima pradėti ginčitis, nes turi ginčuose daug patirties ir sava idiotiška logika ir patirtimi savo oponenta visvien iveiks.
Kitas žymėjimas yra coliais, bet aš suprantu: klysta TRANAS – kaltas Vasarinis :chuckle
Ir tai yra aksioma. O senovės Graikijos filosofijoje aksioma – teiginys, kurio teisingumas matomas be įrodymo.
Taigi, ir visi kiti TRANO teiginiai nereikalauja jokių įrodymų.
Amen :lol:
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys

2020 Sau 07 , 23:43

Kest rašė:
2020 Sau 07 , 16:50
Rimantai,
panašaus atsakymo ir tikėjausi :)
Atsakykite man į vieną klausimą ir aš gal būt pereisiu į jūsų gretas.
Įsivaizduokime vertikalų pjūvį per greta esančių dviejų avilių, žiemojantį bičių lizdus.Įsivaiduokime dviejų centrinių korių tarprėmius.Tame pačiame aukštyje nubrėžkime nematomą liniją abiejuose aviliuose ir pažiūrėkime ką matome.Visos sąlygos identiškos,tik:
-pirmam avilyje, tuose centriniuose koriuose,ties ta nematoma linja,akelėse abiejuose koriuose sulindusios po vieną bitę.Tarprėmyje tarp jų yra dar viena bitė.Tarprėmio plokštumoje yra trys bitės.Tai sakykim situacija artima jūsų versijai.
-antrame avilyje tarprėmis didesnis.Ties nematoma linija akelėse yra po vieną bitę ir tarprėmyje yra trys susispaudusios bitės.Tarprėmio plokštumoje yra penkios bitės.
Klausimas:kurio avilio tarprėmyje žiemojančios bitės jausis komfortabiliau ir joms bus lengviau pakelti(ar palaikyti) temperatūrą į norimą lygį?
Atsakykite vienu žodžiu:"pirmame",ar "antrame"
Kest
Pirmame,
nes bites ziema ,kelia temperatura ,ne daugiau valgydama ,o mazindami pavirsiaus plota ,medaus zonoje tarpelis bus tik 5 mm ten telpa tik viena bite ,bites i korius lenda tik pries mirti ,kai jau maisto truksta ,siaip jos ant koriu pavirsiaus laikosi ,o dvi bites labai kompaktiskai perkerta vertikalu skersveji ,o medaus zonoje uztenka 1 bites ,ta darba atlikti ,o grusti bites i 12 mm tarpeli ,reikia ,kad kazkokia bite kitai bitei ant kupros uzliptu ir taip laikytusi ,as jau nekalbu apie 15 mm tarpeli, kur bites turi uzlipti is vienos puse ir is kitos puses po viena bite ant kitos bandydamos susiliesti sudarydamos chaotiska kamuoli .Cia forume buvo ideta nuotrauka gal pries 5 metus -biciu kamuolio skerpjuvis ,ten buvo ryskus tvarkingi tarp biciu einantys kanalai-gijos labai tvarkingos ,kuriais cirkuliuoja oro srautai ir tikrai nieko chaotisko kaip mums atrodo paziurejus is isores nera. Vasara, kai reikia ventiliacijos bites paprasciausiai daro retesni kamuoli ,kad biciu sudarytais kanalais oras cirkuliuotu.
duokit bitems laisve !
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys

2020 Sau 08 , 00:00

Vasarinis rašė:
2020 Sau 07 , 18:04
TRANAS rašė:
...yra net virš keturių. Matome ką norime. :chuckle

Žiūrim atidžiai – atstumus pažymėjau raudonomis linijomis.
Kas dar mato kaip TRANAS„virš keturių“? :lol: :lol: :lol:

SPECIALIAI TRANUI.jpg

P. S. Tik čia liniuotė ne statmenai padėta korių plokštumoms, todėl realiai atstumai dar truputėlį mažesni.
pas mane irgi kazkur yra nuotrauku ,cia forume buvau idejes ,( bet dabar nera prieigos) o savo archyve kol,kas nerandu ,ten nuotrauka is avilio stogo vidines puses, kur buvo susimetes spiecius ir perziemojes ,po to koriai buvo nugramdyti ,o bites iskeltos .Bet liko labai aiskus koriu anspaudai ,centre pirmos trys sakos centru atstumai buvo is abieju pusiu buvo po 32 mm ,po to po truputi plateja 33-34mm(o tarpukai 8-9 mm) ir taip iki krastiniu dengiamuju koriu jau atsumas tarp koriu centru net 40mm bet tarpukai tarp koriu tik 5 mm .Jokiu tarpu 12mm ar tuo labiau 15mm praktiskai nebuvo .Didziausi tarpukai (12mm) budavo arti krastiniu koriu kur peru zona pereidavo i duonele ,ten kur tranai daznai auginami.Man nereikia kas met motinu keisti norint isauginti seimas iki mega seimu ,patikekit turejau seimu su 5 metu motinomis ,kur Viniuje seimos inesdavo po 80 kg medaus( tiksliau medaus gaminio -man neapsivercia liezuvis tai vadinti medumi ,ta gamini sunaudoju giros ,bei midaus gamybai,tas "produktas ",paprastai sukietedavo prie kambario temperaturos iki Nauju metu,kartais dar greiciau diastaze tik 14-19 ,produktas sviesus)
duokit bitems laisve !
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS

2020 Sau 08 , 12:48

Rimantai, tavo komentarus per tuos tris metus išmokau jau mintinai, vis tas pats ir nieko naujesnio ir jau dešimta gal kartą kartoju, kad su jais nesutinku, tai subjektyvi Tavo nuomonė ir sveikinu, kad tokia turi, nes daug gyvena su svetima "galva"
Dar kartą Tau linkiu derlingų Naujųjų metų ir visokeriopos sėkmės :beer:
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys

2020 Sau 08 , 16:36

Dar kartą įdėsiu tą pačią nuotrauką, tik oranžine spalva pažymėjau papildomą atstumą – 12 mm akelės aukštį. Matome, kad tai normalių bičių siūtas korys, o ne kažkokių neūžaugų.
Iš 31 mm atėmę 2x12 ir dar vieną milimetrą įvertindami korio vidursienį, gauname, kad tarpas tarp korių paviršių 6 mm.
Ir tai pačių bičių pasiūti koriai, pagal GAMTOS LOGIKĄ...

SPECIALIAI TRANUI_2.jpg
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys

2020 Sau 08 , 21:27

TRANAS rašė:
2020 Sau 08 , 12:48
Rimantai, tavo komentarus per tuos tris metus išmokau jau mintinai, vis tas pats ir nieko naujesnio ir jau dešimta gal kartą kartoju, kad su jais nesutinku, tai subjektyvi Tavo nuomonė ir sveikinu, kad tokia turi, nes daug gyvena su svetima "galva"
Dar kartą Tau linkiu derlingų Naujųjų metų ir visokeriopos sėkmės :beer:
Gerai ,bet p.Trane, labai keistai atrodo ( tiksliau neadekvaciai) jusu subjektyvi nuomone ,kai teigiat ,kad fotonuotraukos , tai yra tik mano subjektyvi nuomone ( nuotraukos !!!!) ,nes nuotraukos ir yra nuotraukos ( tai objektyvus faktas ),as jokiu toli siekianciu isvadu, kaip jus nedarau ,viso labo tai tik nuotraukos .....
keistai skamba zmoniu argumentai ,kurie nebitininkavo su 34mm remeliu ,o as bitininkavau su 40mm su 37mm ir su 34 mm ,tuo laiku nebuvau uzsiemes medaus realizacija -prekyba ,bet grynai zingeidumo vedamas stebejau skirtuma .Tie ,kurie bande 34mm ir 40mm ,bent jau ne akli skirtuma didziuli pastebejo ,o akiliau paziurejus galima skirtuma pastebeti ir tarp 34mm ir 37 mm remelio.
duokit bitems laisve !
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys

2020 Sau 08 , 21:44

TRANAS rašė:
deje p.Trane,vel apsirinkate ,as turiu irgi panasiu laisvai siutu koriu nuotrauku ( ne dugnuose siutu ,bet nuo pradzios virsaus ) ,galima papildyti ,kad koriu sakos nera visiskai lygegrecios ,tiesiausias yra centrinis korys ,o soniniai koriai jau eina ne visai lygegreciai ,bet jau su islinkimu ir einant i korio krasta, uzsilenkimas dideja ir gali siekti 34-35-36 mm ,nors centre yra tik 30-31 mm .Tai klausimas yra toks: kas yra svarbiau bitems ar korio centras ,kur perai buna ,ar korio krastas, kur gali buti tuscios akutes arba medumi uzpiltos ?
duokit bitems laisve !
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai: Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius: 5
Bitininkavimo stažas: 8
Bičių rasė: bakfastas

2020 Sau 08 , 23:22

rimantas000 rašė:
2020 Sau 07 , 23:43
Pirmame,
nes bites ziema ,kelia temperatura ,ne daugiau valgydama ,o mazindami pavirsiaus plota ,medaus zonoje tarpelis bus tik 5 mm ten telpa tik viena bite ,bites i korius lenda tik pries mirti ,kai jau maisto truksta ,siaip jos ant koriu pavirsiaus laikosi ,o dvi bites labai kompaktiskai perkerta vertikalu skersveji ,o medaus zonoje uztenka 1 bites ,ta darba atlikti ,o grusti bites i 12 mm tarpeli ,reikia ,kad kazkokia bite kitai bitei ant kupros uzliptu ir taip laikytusi ,as jau nekalbu apie 15 mm tarpeli, kur bites turi uzlipti is vienos puse ir is kitos puses po viena bite ant kitos bandydamos susiliesti sudarydamos chaotiska kamuoli .Cia forume buvo ideta nuotrauka gal pries 5 metus -biciu kamuolio skerpjuvis ,ten buvo ryskus tvarkingi tarp biciu einantys kanalai-gijos labai tvarkingos ,kuriais cirkuliuoja oro srautai ir tikrai nieko chaotisko kaip mums atrodo paziurejus is isores nera. Vasara, kai reikia ventiliacijos bites paprasciausiai daro retesni kamuoli ,kad biciu sudarytais kanalais oras cirkuliuotu.
Ačiū už atsakymą.
Tikėjausi daugiau minčių apie tampresnį bičių kamuolį,apie daugiau vienoje vietoje susiglaudusių bičių,vieną kitą bešildančių,apie didesnes galimybes sušildyti maistą...
..."bites i korius lenda tik pries mirti ,kai jau maisto truksta ,siaip jos ant koriu pavirsiaus laikosi" ...
O kaip jos paima maistą,kai jis akelės dugne?Girdėjau,kad nevalia palikti žiemai šviesių korių,kur nebuvo perų.Likę apvalkalai šildo bites.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys

2020 Sau 09 , 13:51

Kest rašė:
2020 Sau 08 , 23:22

Tikėjausi daugiau minčių apie tampresnį bičių kamuolį,apie daugiau vienoje vietoje susiglaudusių bičių,vieną kitą bešildančių,apie didesnes galimybes sušildyti maistą...
..."bites i korius lenda tik pries mirti ,kai jau maisto truksta ,siaip jos ant koriu pavirsiaus laikosi" ...
O kaip jos paima maistą,kai jis akelės dugne?Girdėjau,kad nevalia palikti žiemai šviesių korių,kur nebuvo perų.Likę apvalkalai šildo bites.
Kest
biciu kamuolio "tamprumas" ar reikia suprasti " tankumas" ???,tas niekuo detas ,nes bites medaus zonoje is vis tik 5 mm tarpeli palieka ,o korius gali ispusti iki 40mm-70mm storio,kad palikti tik ta 5 mm tarpeli tarp koriu ,todel ne biciu kiekis svarbu tarpremyje ,bet biciu kiekis bendrame kamuolyje .Jei jau tesinga butu tavo Kest teorija,tai termodinamika lizde , esant 15 -20 -30mm tarpe dar daugiau biciu susigrustu ypac ten kur reikalinga sildyti maista ,o mes matome tarpelius tik 5-9mm .Forumo biciuliu susirinkime buvo pateiktas faktas is eksperimento ,kaip biciu kamuolio dydis sviruoja priklausomai nuo temperaturos .Nezinau ar teisingai pasakysiu ,bet temperaturai kritus nuo +10C iki -10 C,kamuolys susitrauke 2 kartus ,( tiksliu duomenu dabar nepamenu) .Bites tankina kamuoli sumazindamos pavirsiaus plota ,bet joms patinka tai kai vyksta pagal ju genetika ,o genetika yra suformuota tukstanmeciais ,kuo efektyviau islaikyti temperatura ir tas ypac svarbu saltesneje klimato juostoje ,kokioje yra Lietuva,vertikalus skersvejo susidarymas ir vercia ta tarpo dydi apibrezti .Jei bites darbininkes butu tranu dydzio tai tikriausiai kalbetume apie 37 mm remeli .Bites esant tarpeliams 5-9 mm gali palaikyti siluma ,generuodamos siluma ( sildydamos ),bet mechaniskai susiglaudusios ( nesusigrudusios ) reguliuoti vertikalius skersvejus ,kurie susidaro del temperaturu skirtumo kamuolyje ir uz kamuolio ribu.
Bites is akeliu maista paima ilindusios ,kiek joms rekia paima bet is kart ir islenda ,todel istraukus kori ,ziema nepamatysi biciu sulindusiu i akeles ,na gal viena kita is tukstanciu ,vasara kai uzduminame ,tai jos persigandusios labiau lenda i akeles siurbti medaus atsargu .O kas del apvalkalu ,tai gal jie siek tiek turi didesni silumos varza nei vaskas ,bet tai nedidelis skirtumas ,nes vaskas ir is jo padarytas korys pasizymi labai geromis termoizoliacinemis savybemis.
Kest ,panasiai kaip jus ir as anksciau galvojau ir net taip dariau ,platinau tarpremius ( Trano 40mm ,nors pries tai bitininkavau 37mm)
duokit bitems laisve !
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys

2020 Sau 09 , 14:19

Puikiai viskas sudėliota, Rimantai! :ok:
Kartais paties aiškinimai būna perkrauti skaičiais, pasimeta generalinė mintis ir nėra to elementaraus akivaizdumo.
Juk kai paklausi: su 5 mm tarpu bitėms bus šilčiau, ar su 50 mm – atsakymas būna visiems aiškus. O kai diskutuojama – 8 ar 12 mm, tuomet prasideda interpretacijos: tai pirmu atveju tarprėmyje tik dvi bitės tilps, o antruoju trys, tai gal trims šilčiau... :lol:
Čia kaip ir mano diskusijoje su TRANU apie poravimąsi: juk esmė ne konkrečiame tranų skaičiuje (nes tai gali kisti dėl įvairių susidariusių sąlygų), bet kur link stumia gamta – kad su minimaliu kiekiu motina poruotųsi, ar kuo didesniu?!
Vartotojo avataras
Rikas
Patyręs narys
Aviliai: Visus
Bičių šeimų skaičius: 41
Bitininkavimo stažas: 25
Bičių rasė: Bakfastas, Karnika

2020 Sau 09 , 18:19

Virži, kol neatsiversi – šiose temose nerašysi!
Vasarinis
Bitininkui GEROVĖS VALSTYBĖ prasideda, kai jo bičių šeimoms vadovauja grynaveislės karnikos ar bakfasto karalienės. Bitininkų GEROVĖS PRINCIPAS: bitininkas PRIŽIŪRI bičių šeimų PAGAL GALIMYBES, o jo bičių šeimos GAUNA grynaveislių motinų PAGAL POREIKĮ.
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys

2020 Sau 09 , 18:31

dar vienas svarbus momentas ,kuri pastebejau 34 mm remelio aviliuose ,tai bene svarbiausias ,tai kad podmoro yra labai mazai ,arba is vis jo nebuna !!!, tokiu dalyku niekad nesu mates bitininkkaudamas su 37 mm remeliu ir tuo labiau 40mm ,praejusiais metais buvau idejas labai daug nuotrauku is dugnu valymo darbu,o biciu kiekis pavasaryje( kovo viduryje- gale ) jau buna didesnis ,negu rudeni .Net paciose silpniausiose seimose tupinciose ant 4x(T-18),keturi 34mm puskoriai kas lygu 2 dadano koriams .O stai nuotrauka balandzio 7 d,is mini seimos ( 2 dadano koriai=4 T-18 puskoriai)padmoro praktiskai NERA, laikas plesti seima !!!. Akademikas Manapovas nustate (200 seimu imtis),kad podmoro sumazeja 4,5-5,5 karto lyginant 34 mm ir 37mm remelius,bites pavasaryje iki balandzio galo turi pilnai pasikeisti ,bet ziemojusios bites yra pakankamai stiprios ,kad jos gali pacios isskrist anapilin ,taip neapsunkindamos likusiu biciu nuo sio darbo .
Paveikslėlis
duokit bitems laisve !

Grįžti į

Reklamos plotas