Kokias bites veisime Lietuvoje?

Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai, rėmelis 360x200
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:A. m. carnica
Pranešimai:1296
Užsiregistravo:2009 Gru 29 , 13:21
Re: Kokias bites veisime Lietuvoje?

2020 Sau 05 , 16:39

Na, kolūkinė ekonomika su sveiku protu nelabai ką bendro turėjo. Šioje srityje TRANAS tikrai daugiau žino... :lol:
O kaip dėl „Bakfasto rasės“, jei „ jis (brolis Adomas) sako, kad tai ir ne linija – tai toks mišrūnas“?! A. Amšiejaus teiginių parafrazė
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai, rėmelis 360x200
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:A. m. carnica
Pranešimai:1296
Užsiregistravo:2009 Gru 29 , 13:21

Re: Kokias bites veisime Lietuvoje?

2020 Sau 05 , 16:57

TRANAS rašė:
2020 Sau 03 , 23:10
Ar pats praktiškai esi stebėjęs motinos sugryžtančios iš poravimosi su dar besilaikančiais trano lytes organais? Kaip manai, kelių tranų organus ji parsineša? Šitokį vaizdą esu stebėjęs gal dešimt kartų ir net pagavęs motina bandęs padėti jai išsivaduoti iš trano palikimo.
Po tokių stebėjimų aš manau, kad motina per vieną skrydį reliai susiporuoja tik su1-2 tranais. Tų skrydžių, jei orai geri ( kelios dienos palankios tam) būna apie 3, o jei po pirmo skrydžio stoja nepalankus orai, tai pakanka ir vieno, bet tada motina žymiai greičiau nustoja dėjusi apvaisintus kiaušimėlius- sutranėja.
Susitikti..... taip, gali ir su 10 ir su 50, bet reliai apvaisinimą per vieną skrydį atlikti spėja tik 1-2. Kitiems paprasčiausiai nelieka nei vietos nei laiko :chuckle . Kad motina praktiškai apsivaisina tik su 1-3 tranais rodo ir tos pačios motinos bičių išvaizdos pasikeitimai, ką ir įtakoja skirtingų tranų genai, bet šis argumentas silpnas, nes motina gali apsivaisinti su keliais tokios pat kilmės tranais ir bitės išsiris visą laiką vienuodos. Štai šiuo klausimu tokie būtų mano argumentai. Taaaip... trūksta mokslininkų citatų, bet vaišinu tuo ką pats turiu.... :lol:

Esu ne kartą stebėjęs sugrįžtančias iš poravimosi motinas, bet su šleifu pasitaiko gana mažas procentas.
Kad neatrodyčiau kaip Pinokis, pateiksiu šiek tiek detalesnės informacijos.
Čia kelios Karpatų bičių motinos, kurias fotografavau prieš žymėjimą 2019-09-12
2019-09-12_01.jpg
2019-09-12_02.jpg
2019-09-12_03.jpg

Jos buvo pačios vėlyviausios praėjusį sezoną ir poravosi jau rugpjūčio pabaigoje, bet dėl ypatingai puikių oro sąlygų tai pavyko neįtikėtinai gerai.
Čia dar kelios nuotraukos darytos telefonu ir stop kadras iš video epizodo.
2019-08-26_01.jpg
2019-08-26_02.jpg
2019-08-26_03.jpg
Visuose trijuose vaizdeliuose matome motiną, sugrįžusią iš poravimosi 2019-08-26. Ji nutūpė šalia gretimos šeimelės ir blaškėsi ant korpuso sienos, nes tuo metu aš kaip tyčia jos tikrąją šeimelę apžiūrinėjau.
Kaip matome – jokio šleifo nėra, tik po poravimosi dar pravira pilvelio apačia (geluonies kamera).
Ir tai tik menkas epizodas iš įvairiausių stebėjimų.

Ką norėjau tuo pasakyti?!
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
O kaip dėl „Bakfasto rasės“, jei „ jis (brolis Adomas) sako, kad tai ir ne linija – tai toks mišrūnas“?! A. Amšiejaus teiginių parafrazė
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai, rėmelis 360x200
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:A. m. carnica
Pranešimai:1296
Užsiregistravo:2009 Gru 29 , 13:21

Re: Kokias bites veisime Lietuvoje?

2020 Sau 05 , 19:15

TRANAS mano, kad „motina per vieną skrydį reliai susiporuoja tik su1-2 tranais“, nes „reliai apvaisinimą per vieną skrydį atlikti spėja tik 1-2“. Iš kur tokios išvados, jei gerbiamasis žemaitis rašo, kad jo argumentai paremti „loginiu-kritiniu mąstymu, neišeinant iš gamtos vystymosi logikos“?!
Tame nėra nei kritinio mąstymo, nei gamtos vystymosi logikos.
Dauginimasis yra esminis visos žinomos gyvybės bruožas, o rūšys egzistuoja ilgai tik dėka nepriekaištingos dauginimosi funkcijos. Jeigu kas antram tranui nulūžtų jo reprodukcinis įrankis – tokia rūšis jau seniai nebeegzistuotų. Nes tokiu atveju jis ir kitiems tranams užkirstų kelią poruotis dėl motinėlės užblokuotų lytinių kelių. Todėl neabejotina, kad šie atvejai yra išimtiniai, o TRANO prielaida absoliučiai klaidinga. Greičiau būna taip, kad motina susiporuoja, tarkim su dešimtimi, o vienuoliktam užlūžta. Aš truputį padraugauju su instrumentiniu apsėklinimu ir akivaizdžiai matau, kad tas tranų instrumentas nėra jau toks nepatvarus.
Todėl manau, kad naujos žinios, jog motinėlė poruojasi su keliomis dešimtimis tranų yra ne iš piršto laužtos. Ir tai nustatyti galima buvo tik, čia mano prielaida, genetiniame lygmenyje ištyrus motinėlių spermatekas.
Štai čia iš esmės ir skiriasi patyrusio bitininko, kokiu yra TRANAS, ir MOKSLININKŲ galimybės.
O kad neburti iš kavos tirščių, reiks pasiskambinti J. Balžekui ir pasiteirauti detaliau apie šias naujienas.
O kaip dėl „Bakfasto rasės“, jei „ jis (brolis Adomas) sako, kad tai ir ne linija – tai toks mišrūnas“?! A. Amšiejaus teiginių parafrazė
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Kokias bites veisime Lietuvoje?

2020 Sau 05 , 21:04

Vasarinis rašė:
2020 Sau 05 , 19:15
TRANAS mano, kad „motina per vieną skrydį reliai susiporuoja tik su1-2 tranais“, nes „reliai apvaisinimą per vieną skrydį atlikti spėja tik 1-2“. Iš kur tokios išvados, jei gerbiamasis žemaitis rašo, kad jo argumentai paremti „loginiu-kritiniu mąstymu, neišeinant iš gamtos vystymosi logikos“?!
Tame nėra nei kritinio mąstymo, nei gamtos vystymosi logikos.
Dauginimasis yra esminis visos žinomos gyvybės bruožas, o rūšys egzistuoja ilgai tik dėka nepriekaištingos dauginimosi funkcijos. Jeigu kas antram tranui nulūžtų jo reprodukcinis įrankis – tokia rūšis jau seniai nebeegzistuotų. Nes tokiu atveju jis ir kitiems tranams užkirstų kelią poruotis dėl motinėlės užblokuotų lytinių kelių. Todėl neabejotina, kad šie atvejai yra išimtiniai, o TRANO prielaida absoliučiai klaidinga. Greičiau būna taip, kad motina susiporuoja, tarkim su dešimtimi, o vienuoliktam užlūžta. Aš truputį padraugauju su instrumentiniu apsėklinimu ir akivaizdžiai matau, kad tas tranų instrumentas nėra jau toks nepatvarus.
Todėl manau, kad naujos žinios, jog motinėlė poruojasi su keliomis dešimtimis tranų yra ne iš piršto laužtos. Ir tai nustatyti galima buvo tik, čia mano prielaida, genetiniame lygmenyje ištyrus motinėlių spermatekas.
Štai čia iš esmės ir skiriasi patyrusio bitininko, kokiu yra TRANAS, ir MOKSLININKŲ galimybės.
O kad neburti iš kavos tirščių, reiks pasiskambinti J. Balžekui ir pasiteirauti detaliau apie šias naujienas.
Ar yra tas kritinis mąstymas pas traną ar ne ne Tamstai spręsti ;)

"Ir tai nustatyti galima buvo tik, čia mano prielaida, genetiniame lygmenyje ištyrus motinėlių spermatekas. " --Pasirodo ir pats sugebi kritiškai pamąstyti. Va kai bus tokie tyrimai, tada ir pašnekėsim kiek tranų reliai motina apvaisina.
Gera mintis su Balžiaku jaunesniuoju pasikonsultuoti, iš kur traukta tokia nuomonė?.
Visi bitininkai ir aš tame tarpe laikėmės mokslininkų teiginio, kad tranas po apvaisinimo žūsta, o tai, kaip patvirtinimą yra matę daug bitininkų- grįžtanti motina su šlefu.
Tos tavo nuotraukos gvildenamam klausimui yra bevertės. Aš su dirbtinį apvaisinimą irgi esu čiupinėjęs ir kelioliką motinu apvaisinęs. o dėl trano instrumentų tvarumo dar pažiūrėk, jei proga pasitaikys, kur jie tvirčiau laikosi ar prie patie trano ar motinos spermotekos kanalo pradžioje. Čia ir įžvelgiu GAMTOS LOGIKĄ,, kad motina pilnai susiurbtu trano sperma ji kaip tik silpnai laikosi prie trano, o gana tvirtai jį pasiima motina ir pilnai įsisavina jos turinį jau gryžusi į avilį. O be to ir trano organo galas kuriuo patenka į motinos spermos kanalo pradžia yra tarsi inkaras ir pats gana tvirtai užsikabina. Jei būtų, gamta norėjusi, kad daug tranų apvaisintu, tai būtų tik paprasčiauiai tik smailas lygus su skylute galiukas, kas užtikrintu greitą apvaisinima ore ir nepavojinga trano gyvybei. Pavyzdžių, gamtoje, kat užtikrinti gerą apvaisinima , lytinių organų užlaikymo mechanizmų yra ir šuns arba kuilio, nors ten lytinis organas po kiek laiko atpalaiduojamas.
Kad motina apsivaisina tik su keliais tranais, ta netiesiogiai patvirtina ir gimstančių bičių pokyčiai, kurie keičiasi tik 2-3 kartus per motinos dėjimo amžių.Štai tau gamtos vystymosi logikos pavyzdžiai.
Aš neužsispyręs, bet daug 20-30 tranų apvaisinančių motina, man kertasi būtent su gamtos vystymosi logika, o ir trano lyties organai tam netinkami. Jei bus svarių yrodymų, kad yra kitaip, kaip aš manau, aš savo "apsoliučiai klaidingą nuomonę" pakeisiu.

Jei nori rimtai diskutuoti pasistenk neįžeidinėti ir neskubėk manyti, kad kiti klysta tik pats ne. :beer:
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai, rėmelis 360x200
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:A. m. carnica
Pranešimai:1296
Užsiregistravo:2009 Gru 29 , 13:21

Re: Kokias bites veisime Lietuvoje?

2020 Sau 05 , 21:29

TRANAS rašė:
2020 Sau 05 , 21:04
Jei nori rimtai diskutuoti pasistenk neįžeidinėti... :beer:

Iš viso pranešimo sutinku tik su šia fraze, bet gal pirštais nerodysiu kas pradėjo. :think:
O visa kita reikia detaliai paneiginėti.
Pasistengsiu neskubėti, kad nenuvilti... :lol: :beer:
O kaip dėl „Bakfasto rasės“, jei „ jis (brolis Adomas) sako, kad tai ir ne linija – tai toks mišrūnas“?! A. Amšiejaus teiginių parafrazė
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Kokias bites veisime Lietuvoje?

2020 Sau 06 , 10:56

Vasarinis rašė:
2020 Sau 05 , 21:29
TRANAS rašė:
2020 Sau 05 , 21:04
Jei nori rimtai diskutuoti pasistenk neįžeidinėti... :beer:

Iš viso pranešimo sutinku tik su šia fraze, bet gal pirštais nerodysiu kas pradėjo. :think:
O visa kita reikia detaliai paneiginėti.
Pasistengsiu neskubėti, kad nenuvilti... :lol: :beer:
Va čia atvėrei savo tikrą vidų ir pasielgei kaip tikras mokslininkas , prisidengdamas atseit moksliniais tyrimais žūt-būt įrodyti reikiamą gautą rezultatą, kad apginti miokslinį darbą, o visą kitą iš PRINCIPO "detaliai paneiginėti"
Vargas tokiems gamtos mokslų mokslininkams, kurie nesugeba skaityti gamtos vystymosi logikos knygos, nes daro daug klaidų ir kitus, prisidengdami skabiais mokslininkų vardais, klaidiną.
Nors aš nemoku svetimų kalabų ir negaliu perskaityti jų mokslinių darbų ir cituoti, bet ką sugebėjau perskaityi, mane gerokai nuvylė - arba klysta arba MOKSLIŠKAI įrodinėja paprasčiausias tiesa panašiai, kaip šiame teiginyje: mokslininkai įrodė, kad" pačiam plaunantis kojas kartu nusiplauna ir rankos"
Tau irgi patarčiau pabandyti paskaitinėti ne tik mokslininkų darbus bet ir visos gyvybės motinos Gamtos vystymosi logikos knygą .
Tarp kitko, mudvieju diskutuojamu klausymų t.y. bičių motinos vaisinimosi įpatumai, Gamtos vystymosi logikos knygos rašoma, kad gamtoje poravimosi metu didele reikšme turi vaisinimosi partnerio pasirinkimo galimybė ir tai būdinga visoms gyvybės formoms kurios vaisinasi ir dauginasi lytiniu būdu. Partnerio pasirinkimui didelę reikšmę turi pagrinde kvapai, po to išvaizda, kūno sandara, spalvos , ir t.t. čia kaip kokiai gyvybės formai kas svarbiau. Perskaičius šitą gamtos knygos eilute, darosi aišku, kuriam tranui plačiau atveria savo poravimosi angą ir jo spermą pasiima i spermoteką. Tas daug ką paaiškina kaip; geltonų (svetimų)greita paplitima tarp tamsios rasės bičių " geltono žiedo atsiradimas", laikant vienos rasės bites retai pasitaikanti imbridingą, galų gale ir tai kodėl vaikinams daugiau šansu pamilėt mergina tolimesnio kaimo šokiuose nei savame.
Nesubėk neigti, o geriau logiškai pamąstyk ir nereikės raustis po internetą ieškant "moksliškų" įrodymų savo tiesoms patvirtinti.
GAMTOS KNYGOJE VISKAS TEISINGAI SURAŠYTA, tik nedaugelis sugeba ją skaityti ir suprasti - beraščiai, kaip ir aš užsienio tautų kalbose. Visos gyvybės formos egzistuojančios gamtoje , nors iš išorės ir svao elgesiu labai skiriasi, bet daug daugiau turi bendro. Jei ką nors nesupranti, apsidairyk gamtoje ir rasi pavyzdžių kuriuos suprasi ir jais remiantis bus visai nesunku paaiškinti tą ko nesupratai
Sėkmės :beer:
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai, rėmelis 360x200
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:A. m. carnica
Pranešimai:1296
Užsiregistravo:2009 Gru 29 , 13:21

Re: Kokias bites veisime Lietuvoje?

2020 Sau 06 , 13:04

TRANAI, nebijok tiesos! :beer:
Suprantu, kad tamstos neįtikinsiu nei aš, nei kokie nors mokslininkai, nei Nobelio premijos laureatai. Todėl argumentus pateikinėju tiems, kurie sugeba priimti ne tik SAVA patirtimi ir įsitikinimais pagrįstą nuomonę.
Šiandien esu užsiėmęs kitais reikalais, todėl bandydamas avansu „paneiginėti“ būsimus mano argumentus – neužversk temos savo beletristika.
Nes, atsiprašau, tai kelia tik šypseną... :chuckle
O kaip dėl „Bakfasto rasės“, jei „ jis (brolis Adomas) sako, kad tai ir ne linija – tai toks mišrūnas“?! A. Amšiejaus teiginių parafrazė
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Kokias bites veisime Lietuvoje?

2020 Sau 06 , 14:31

Vasarinis rašė:
2020 Sau 06 , 13:04
TRANAI, nebijok tiesos! :beer:
Suprantu, kad tamstos neįtikinsiu nei aš, nei kokie nors mokslininkai, nei Nobelio premijos laureatai. Todėl argumentus pateikinėju tiems, kurie sugeba priimti ne tik SAVA patirtimi ir įsitikinimais pagrįstą nuomonę.
Šiandien esu užsiėmęs kitais reikalais, todėl bandydamas avansu „paneiginėti“ būsimus mano argumentus – neužversk temos savo beletristika.
Nes, atsiprašau, tai kelia tik šypseną... :chuckle
Nu dar truputi pasišypsuok. ;)
Tiesos nebijau, būtent vardan tos TIESOS čia ir diskutuojam, jei taip galima pavadinti dviejų kietakakčių ginčą.
Aš pačiam ten daviau tik trumpą pavyzdy -užuomina, kaip yra skaitoma Gamtos rašoma knyga, o skaityti turi pats išmokti, tada ir kitų bitininkų ar mokslininkų teiginius, beveik neklystamai galėsi tinkamai įvertinti - niekus tauškia ar kažkas rimto.
Jei smulkiau aprašyti, kokiais keliais nustatoma tikra Tiesa, čia reikėtų rašyti traktatus, ką pats vadini "beletristika".
Jei neišmokti pažinti gamtos užprogramuotų gyvosios gamtos dėsnių, pagal kuriuos visi gyvenam, tai mudviem tikrai neverta veltui burnos aušinti. Linksmos dienos :beer:
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai, rėmelis 360x200
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:A. m. carnica
Pranešimai:1296
Užsiregistravo:2009 Gru 29 , 13:21

Re: Kokias bites veisime Lietuvoje?

2020 Sau 06 , 15:44

Jau du dešimtmečiai kaip XXI amžius – maldos ir užkalbėjimai prieš mokslą bejėgiai... :lol:
O kaip dėl „Bakfasto rasės“, jei „ jis (brolis Adomas) sako, kad tai ir ne linija – tai toks mišrūnas“?! A. Amšiejaus teiginių parafrazė
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai, rėmelis 360x200
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:A. m. carnica
Pranešimai:1296
Užsiregistravo:2009 Gru 29 , 13:21

Re: Kokias bites veisime Lietuvoje?

2020 Sau 07 , 10:30

Na, TRANAI, rašai – „GAMTOS KNYGOJE VISKAS TEISINGAI SURAŠYTA“ , tai pabandykim ją paskaityti ir pasižiūrėti ką ta „GAMTOS LOGIKA“ mums gali pasakyti.
TRANAS rašė:
2020 Sau 05 , 21:04
Visi bitininkai ir aš tame tarpe laikėmės mokslininkų teiginio, kad tranas po apvaisinimo žūsta, o tai, kaip patvirtinimą yra matę daug bitininkų- grįžtanti motina su šlefu.
Ar tuo nori pasakyti, kad trano žūties priežastis po poravimosi yra jo dauginimosi organų netekimas. Ir kaip to įrodymą pateiki grįžtančias motinas su šleifu?
Visi žinome, kad bitė po įgėlimo nemiršta, o nuskrenda ir dar kelias valandas gyvena. Nors su geluonimi palieka ne tik nuodų pūslę, bet dažnai ir dalį žarnyno. Taip pat ne kartą teko matyti, kai netyčia kalteliu nukirtus visą bitės pilvelį, jos krūtinė su galva toliau ropoja.
Tuo tarpu, jeigu tikrai esi bandęs instrumentinį apsėklinimą ir tam tikslui rinkai tranų spermą, patvirtinsi – tik paspaudus pilvelį ir iššovus dauginimosi instrumentui, trano visos gyvybinės funkcijos sustoja. Bet dar niekas nenutraukė nei vienos jo kūno dalies!
Tai jei skaitom gamtos knygą ir ieškom ne kreivos jos logikos, turim suvokti –
KODĖL GAMTA TAIP SURĖDĖ?

Ką mano TRANAS ir kiti bičiuliai, turintys kažkokią versiją šiuo konkrečiu tranų gyvenimo pabaigos klausimu?
Tik siūlau diskutuoti nuosekliai, nešaudant tuščiais šoviniais ir neužverčiant esmės bereikšme beletristika maldelių ir užkalbėjimų forma.
O kaip dėl „Bakfasto rasės“, jei „ jis (brolis Adomas) sako, kad tai ir ne linija – tai toks mišrūnas“?! A. Amšiejaus teiginių parafrazė
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Kokias bites veisime Lietuvoje?

2020 Sau 07 , 11:16

Reikia sugebėti ne tik logiškai mąstyti, bet ir rašant logiškai - nuoseklei dėstyti mintis. Pats šokinėji nuo vieno prie kito. Ginčą pradėjome dėl to kiek tranų apvaisiną motina , o apie ką pats dabar? Laukiu žadėtų įrodymų apie tranų kiekį kurie realiai apvaisina motina. Pabaigsim šitą, galėsim ir tranams pilvelius paspaudyti ir spermą bandyti su pipete surinkti ir t.t.
BET manau, kad veltui gaištu laiką. Kaip Rimantas ir sakė, vardan draugystės geriau ,jei neina normaliai susikalbėti, nes oponentas ne dėl žinių trūkumo, bet dėl savo mąstymo būdo yra labai neparankus, diskusijos netęsti.
Nei tu man ką nors blogo padarei, nes aš tau, likim tik pažystamais bičiuliais, bet ne bendraminčiais, nes jaučiu, kad tęsdami diskusiją kaip reikiant susipyksime. Kam to reika? :beer:
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai, rėmelis 360x200
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:A. m. carnica
Pranešimai:1296
Užsiregistravo:2009 Gru 29 , 13:21

Re: Kokias bites veisime Lietuvoje?

2020 Sau 07 , 11:44

Jei TRANAS „GAMTOS KNYGOJE“, kur „VISKAS TEISINGAI SURAŠYTA“ neperskaito kodėl jo bendravardžiai miršta palaimos viršūnėje, tai pasufleruosiu.
Bet dar luktelkim... ;)
O kad tai nuoseklus klausimo nagrinėjimas – akivaizdu nei akivaizdžiau: nes jei TRANO logika ne kreiva ir šleifas yra proceso kasdienybė, tai tokiu atveju susiporavusių tranų kiekis negali būti didelis, o jei nutrūkęs dauginimosi instrumentas tik gamtos klaida, išimtis – tuomet susiporavusių tranų kiekis bus ženkliai didesnis.
Ar logiška, bičiuliai? :lol:
O kaip dėl „Bakfasto rasės“, jei „ jis (brolis Adomas) sako, kad tai ir ne linija – tai toks mišrūnas“?! A. Amšiejaus teiginių parafrazė
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai, rėmelis 360x200
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:A. m. carnica
Pranešimai:1296
Užsiregistravo:2009 Gru 29 , 13:21

Re: Kokias bites veisime Lietuvoje?

2020 Sau 07 , 12:35

Matau, kad TRANAS gamtos knygos skaityti jau nebenori. :dontknow:
Šiuolaikinės technikos pagalba poravimosi procesas yra nufilmuotas ir teko tai matyti. Netgi matavau laiką: nuo to momento kai prisivijęs priekinėmis kojomis tranas paliečia motiną ir susiporuoja, praeina lygiai 10 sekundžių. Tuo pačiu momentu nustoja dirbę trano sparnai – prizo laimėtojas jau iškeliavo į amžinos medžioklės šalį.
Ir tuomet jis paprasčiausiai krenta žemėn... :bee
Poravimasis_1.jpg
Poravimasis_2.jpg
Poravimasis_3.jpg
Poravimasis_4.jpg
Poravimasis_5.jpg
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
O kaip dėl „Bakfasto rasės“, jei „ jis (brolis Adomas) sako, kad tai ir ne linija – tai toks mišrūnas“?! A. Amšiejaus teiginių parafrazė
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Kokias bites veisime Lietuvoje?

2020 Sau 07 , 12:55

Nori, nori,..... :lol: bet šie kadrai- nuotraukos, apie ką pats rašai matas, man to neparodo.....
Va dabar jau rimtesnė diskusija. Reikia filmuotos medžiagos arba genetinių tyrimų medžiagos. Pagal gamtos knygą ir trano lyties organų sndarą, taip, kaip pats mąstai, neturėtų būti??? O be to ir motina turėtu turėti pasirinkimą ir trano organo užlaikimo savo spermotechos angoje, įtaisą. Taip gamtoje priimta, o pagal tave, tą motiną kruša kas tik nori ir kiek nori ....neee. gamtoje prostitucija nėra paplitusi :chuckle
Ieškok, jei netingi, geresnių įrodymų. :beer:
Vartotojo avataras
yankadi
Patyręs narys
Aviliai:bitėms
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:A. m. mellifera
Pranešimai:108
Užsiregistravo:2010 Lie 22 , 21:53

Re: Kokias bites veisime Lietuvoje?

2020 Sau 07 , 13:16

Kolegos, rašote bendrai apie bites, bet manau yra viskas kur kas giliau. Skirtingi bičių porūšiai, bitės - skiriasi. Tą pastebi ir apie tai šneka instrumentinio apvaisinimo praktikė SUSAN COBEY, jos žodžiais: bičių motinos skiriasi pagal rases, taip pat net viena nuo kitos.

Ironizuočiau, gal čia net kiek panašu į žmonių pasaulį.. Vienai moteriai pakanka vieno ar kelių partnerių per gyvenimą, kitoms ir 30 mažai... Tik liaudiškai visi žinome kaip tokias moteris vadina... :lol:

Dar įdomumui, lenkų mokslininkai dar 2013 m. publikavo tyrimą kuriuo tyrė Amm ir Amc bičių poravimo ypatumus ir atrado įdomių dalykų... Amm teikia prioritetą savo tranams, dėl to šių dviejų porūšių hibridai gamtoje labai reti.
Egzistuoja bičių tarprasinė dalinė reprodukcinė izoliacija! Čia mokslinis įrodymas tiems, kas abejoja, kaip Amm gali išlikti Amc dominuojančioje populiacijoje.
Plačiau:
https://www.researchgate.net/publicatio ... honey_bees
Paskutinį kartą redagavo yankadi 2020 Sau 07 , 13:22, redaguota 1 kartą(us).
:bee Už VIETINES biteles! :bee
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai, rėmelis 360x200
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:A. m. carnica
Pranešimai:1296
Užsiregistravo:2009 Gru 29 , 13:21

Re: Kokias bites veisime Lietuvoje?

2020 Sau 07 , 13:19

TRANAS rašė:
2020 Sau 07 , 12:55
Nori, nori,..... :lol: bet šie kadrai- nuotraukos, apie ką pats rašai matas, man to neparodo.....
Va dabar jau rimtesnė diskusija. Reikia filmuotos medžiagos arba genetinių tyrimų medžiagos. Pagal gamtos knygą ir trano lyties organų sndarą, taip, kaip pats mąstai, neturėtų būti??? O be to ir motina turėtu turėti pasirinkimą ir trano organo užlaikimo savo spermotechos angoje, įtaisą. Taip gamtoje priimta, o pagal tave, tą motiną kruša kas tik nori ir kiek nori ....neee. gamtoje prostitucija nėra paplitusi :chuckle
Ieškok, jei netingi, geresnių įrodymų. :beer:

Net neabejojau, kad TRANAS dar ne tokių nesunešiojamų kurpaičių prigalvos – taip buvo ir pernai su erkių dauginimusi... :lol: :lol: :lol:
Bet būkim nuoseklūs, gerbiamasis Rimontai, ir tuomet prisikapstysime prie gamtos logikos.

Tai kodėl ta gamta tokia beširdė ir pribaigia traną net nespėjusį pasidžiaugti savo sėkme??? ;)
O kaip dėl „Bakfasto rasės“, jei „ jis (brolis Adomas) sako, kad tai ir ne linija – tai toks mišrūnas“?! A. Amšiejaus teiginių parafrazė
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Kokias bites veisime Lietuvoje?

2020 Sau 07 , 16:19

TRANAS rašė:
2020 Sau 07 , 12:55
...Taip gamtoje priimta, o pagal tave, tą motiną kruša kas tik nori ir kiek nori ....neee. gamtoje prostitucija nėra paplitusi :chuckle ...
Manau,kad prostitucijos gamtoje daugiau nei galima įsivaizduoti,o pagrindinį vaidmenį atlieka vyriškos lyties atstovas.Ne vienas matėme rują šunų prie rujojančios patelės.Pradžioje visi rujos dalyviai laukia kada prasidės festivalis,o iki to turi būti išsiaiškinta,kas bus pirmas.Juo bus pats stipriausias ir agresyviausias šuo.Jis pradės žaidynes ir toje atrankoje patelė nesuvaidins jokio vaidmens.Didžiausia tikimybė,kad nuo to pirmojo ir pastos.Visi likusieji bus statistai,arba jeigu pirmajam kažkas ne taip,gal bus palikuonių tėvai.
Su motinėlėmis manau,kad kažkas panašaus.Laimi pirmi tranai:agresyvūs,sveiki,greiti,subrendę,arčiau poravimosi punkto esantys tranai.
Tačiau kiek jų bus,nuspręs motinėlė.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai, rėmelis 360x200
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:A. m. carnica
Pranešimai:1296
Užsiregistravo:2009 Gru 29 , 13:21

Re: Kokias bites veisime Lietuvoje?

2020 Sau 07 , 16:33

Kest rašė:
2020 Sau 07 , 16:19
...
Su motinėlėmis manau,kad kažkas panašaus.Laimi pirmi tranai:agresyvūs,sveiki,greiti,subrendę,arčiau poravimosi punkto esantys tranai.
Tačiau kiek jų bus,nuspręs motinėlė.
Kest
Su tuo nesutikti tikrai būtų sunku – pirmiausia motinėlę pavyti reikia... :lol:
Bet kažin ar nuo didelio fizinio krūvio jis užsilenkia, nes tas pats gaunasi bet kokiomis sąlygomis jam iššovus savo instrumentą.
O kaip dėl „Bakfasto rasės“, jei „ jis (brolis Adomas) sako, kad tai ir ne linija – tai toks mišrūnas“?! A. Amšiejaus teiginių parafrazė
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Kokias bites veisime Lietuvoje?

2020 Sau 07 , 16:48

Kest rašė:
2020 Sau 07 , 16:19
TRANAS rašė:
2020 Sau 07 , 12:55
...Taip gamtoje priimta, o pagal tave, tą motiną kruša kas tik nori ir kiek nori ....neee. gamtoje prostitucija nėra paplitusi :chuckle ...
Manau,kad prostitucijos gamtoje daugiau nei galima įsivaizduoti,o pagrindinį vaidmenį atlieka vyriškos lyties atstovas.Ne vienas matėme rują šunų prie rujojančios patelės.Pradžioje visi rujos dalyviai laukia kada prasidės festivalis,o iki to turi būti išsiaiškinta,kas bus pirmas.Juo bus pats stipriausias ir agresyviausias šuo.Jis pradės žaidynes ir toje atrankoje patelė nesuvaidins jokio vaidmens.Didžiausia tikimybė,kad nuo to pirmojo ir pastos.Visi likusieji bus statistai,arba jeigu pirmajam kažkas ne taip,gal bus palikuonių tėvai.
Su motinėlėmis manau,kad kažkas panašaus.Laimi pirmi tranai:agresyvūs,sveiki,greiti,subrendę,arčiau poravimosi punkto esantys tranai.
Tačiau kiek jų bus,nuspręs motinėlė.
Kest
Pavizdys, kaip tą patį reiškinį du skirtingi žmogai gali suprasti ir aiškinti skirtingai. :P
Man prostitucija, kai kalė nori dulkintis su daug šunų, o Kestui, kai daug šunų nori to
tą kalę išdulkint.
Jei taip, tai ir keletos vyrų išprievartautą merginą reikėtu vadint prostitute, bet deja, prokurorai tą reikalą supranta kaip ir aš ir prievartautojus sodina už grotų.
Ir bičių motinėlė ir motinėlė gamta pasirenka nuo ko nori pastoti ir po pastojimo tą reikalą baigia, ko negalima pasakyti apie vyrišką giminę, tikriausiai dėl to, kad mes turim prostatą ir esam patis tikriausi prostitutai. :lol:
Taip virukai mušasi, lenktiniauja įrodinėdami, kas iš jų vertesnis patelės dėmesio, bet RENKASI patelė.
Na aišku, pas žmonių giminės pateles kiek kitaip, jų tikslas ne vien apsivaisinti,nes kitaip neišmislytu įvairių apsisaugojimo priemonių, Bet vienos gyvybės formos išimtis prieš milijonus kitų, neiko nereiškia, gamta išimtis iš bendrų taisyklių irgi mėgsta
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Kokias bites veisime Lietuvoje?

2020 Sau 07 , 17:25

Vasarinis rašė:
2020 Sau 07 , 17:00
TRANAS apie savo bendravardžių mirties priežastį kalbėti aiškiai vengia. Tikriausiai prietaringas… ;)
Gal kiti bičiuliai mažiau prietaringi?

Tai kodėl ta gamta tokia beširdė ir pribaigia traną net nespėjusį pasidžiaugti savo sėkme??? ;)
Atsakysiu, jei suprasi.
Ogi todėl, kad tokios pat genetinės sudėties palikuonių, apvaisindamas ir kitas mamas, neskleistu kituose palikuonyse, kas padeda iš vengti imbridingo ir apsigimimų uždaresnėje populiacijoje. Kai kuriuos kitos gyvybės individai elgiasi dar žiauriau, savo apvaisintoja suėsdamos.
Kol nesupranti BENDROS gamtos vystymosi logikos, atskirų indivydų elgesi suprasti yra gana sunku. Nieko jaunas, dar išmoksi į gamtą žvelgti plačiau ir gyliau :chuckle

Grįžti į