Patarkite

Šis skyrius yra sukurtas specialiai naujokams ar pradedantiems bitininkams. Drąsiai klauskite, aiškinkitės - visi geranoriškai Jums padėsime.
Vartotojo avataras
Nierka
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:349
Užsiregistravo:2009 Lap 17 , 21:49
Re: Patarkite

2010 Rgp 30 , 23:19

Sergijus rašė:Kasdien pilu po 1,5-2 litrus.Maitintuvės,pas mane-4,5 litro talpos.Pilu po nedaug tam,kad garantuotai išsiimtu.Niekada nesurūgsta... :nope:
Tai kiek Jūs trunkate laiko tiek avilių supilti kiekvieną dieną pilant po tiek mažai? ir kiekvieną dieną virti po šimtą litrų? Be ja prie to pačio ar galima pilti verdantį vandenį ant cukraus?
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Patarkite

2010 Rgp 30 , 23:27

Sergijus rašė:Kasdien pilu po 1,5-2 litrus.Maitintuvės,pas mane-4,5 litro talpos.Pilu po nedaug tam,kad garantuotai išsiimtu.Niekada nesurūgsta... :nope:
Aš tai neturiu laiko ilgai su jomis žaisti. Didelius kiekius, per tris kartus ir -ambo... Jei pilate po mažai, tai bitės dar dalį sunaudoja dabar, augina daug perų, maisto žiemai lieka mažiau, dėl to reikia ilgiau maitinti, kol gauna reikiamą kiekį žiemai - 12-14 kg.
Nierka, jeigu Jūs davėt šeimai po 17 kg - tasi žiemai pakaks. Pavasarį bėdų nebus ir nereikės bėgioti su kandi tešla.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Patarkite

2010 Rgp 30 , 23:31

vidmantask rašė:
Sergijus rašė:Kasdien pilu po 1,5-2 litrus.Maitintuvės,pas mane-4,5 litro talpos.Pilu po nedaug tam,kad garantuotai išsiimtu.Niekada nesurūgsta... :nope:
Aš tai neturiu laiko ilgai su jomis žaisti. Didelius kiekius, per tris kartus ir -ambo... Jei pilate po mažai, tai bitės dar dalį sunaudoja dabar, augina daug perų, maisto žiemai lieka mažiau, dėl to reikia ilgiau maitinti, kol gauna reikiamą kiekį žiemai - 12-14 kg.
Nierka, jeigu Jūs davėt šeimai po 17 kg - tasi žiemai pakaks. Pavasarį bėdų nebus ir nereikės bėgioti su kandi tešla.
Verdantį vandenį ant cukraus galima pilti. Aš tai darau atvirkščiai - į verantį vandenį - cukrų, greičiau ištirpininamas. Bet jau virinti nebereikia ir negalima.
Se
Sergijus

Re: Patarkite

2010 Rgp 31 , 00:10

Nierka rašė:
Sergijus rašė:Kasdien pilu po 1,5-2 litrus.Maitintuvės,pas mane-4,5 litro talpos.Pilu po nedaug tam,kad garantuotai išsiimtu.Niekada nesurūgsta... :nope:
Tai kiek Jūs trunkate laiko tiek avilių supilti kiekvieną dieną pilant po tiek mažai? ir kiekvieną dieną virti po šimtą litrų? Be ja prie to pačio ar galima pilti verdantį vandenį ant cukraus?
Per abu bitynus,užtrunku apie 3 valandas.Pilstom dviese-aš nešioju sirupą,atidarinėju avilius,o mama-"mierkavoja"... ;) Pilu,maždaug,5 dienas.

Vidmantui: sumaitinu,maždaug,po 10kg.sukraus šeimai.Sirupo-išeina apie12-14 litrų.Dar nebuvo atvejo,kad šeimos badautų. :wasntme: Net ir šį pavasarį,šeimos turėjo maisto sočiai. :wasntme: Beje,šį pavasarį,mano bitės išgyveno visos-100% !Kas galit pasigirt,tokiais pat rezultatais,a? :think: ;)
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Patarkite

2010 Rgp 31 , 00:19

Sergijus rašė: Beje,šį pavasarį,mano bitės išgyveno visos-100% !Kas galit pasigirt,tokiais pat rezultatais,a? :think: ;)
Aš,aš galiu :) Išgyveno visos,tik 5 mamučių neturėjo :)
Vartotojo avataras
balciunas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:pastoviai kintantis
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:344
Užsiregistravo:2009 Rgp 23 , 17:00

Re: Patarkite

2010 Rgp 31 , 06:41

Nors pas mane ne toks seimų skaičius bet išgyveno visos. "Tfu Tfu Tfu tris kartus per peti" :)
tomobitesinfo@gmail.com www.tomobites.lt
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Patarkite

2010 Rgp 31 , 08:33

visur skamba magiškas skaičius-(10 kg cukraus)- o sakykitės gerbiamieji persiprašausi gi baisiausiai-kiek medaus lieka lizde? kiek iš viso (itogo) maisto?ir kaip geriau sumaitinti ,visus 10 iš karto,ar padaryti pertrauką (mano atveju 5kg praeitą savaitgalį-likusius už savaitės)- prabočykit už durną klausimą :shame:
Vartotojo avataras
lang
Patyręs narys
Aviliai:Dadano,simtametes skrynios;
Bičių šeimų skaičius:apie 40 seimu
Bitininkavimo stažas:44
Pranešimai:550
Užsiregistravo:2009 Lap 08 , 17:33

Re: Patarkite

2010 Rgs 01 , 12:16

vinipux rašė:visur skamba magiškas skaičius-(10 kg cukraus)- o sakykitės gerbiamieji persiprašausi gi baisiausiai-kiek medaus lieka lizde? kiek iš viso (itogo) maisto?ir kaip geriau sumaitinti ,visus 10 iš karto,ar padaryti pertrauką (mano atveju 5kg praeitą savaitgalį-likusius už savaitės)- prabočykit už durną klausimą :shame:
Tas skaicius 10 yra ,,okolo,, medaus lieka tiek kiek palieki koriu kuriu negali issukti, jei palieki 10 koriu X is 2,5kg = 25 kg maisto turi buti minus kiek palikai medaus tai apie 10-15kg = 15-10kg dar turi dadeti cukraus, geriausia maitinti po litra du per diena tada bites susitvarko tvarkingai (pvz : kas jei i sandeli vienu metu atveza keleta furu prekiu, chaosas) taip ir avilyje, gave daug sirupo darbininkes bites sunesa i vidu o avilio bites nespeja perdirbti ir susandeliuoti, pilstyti mazais kiekiais gerai, bet tai neekonomiska vazineti i bityna kasdien, manau reikia pasirinkti viduri du - trys litrai sirupo santykiu 2kg cukraus 1l vandens
Sekmes
Vilkas
Vartotojo avataras
SG13
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:13
Pranešimai:56
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 22:37

Re: Patarkite

2010 Rgs 01 , 14:04

lang rašė:santykiu 2kg cukraus 1l vandens
Noriu pakelti bangas dėl sirupo darymo santykio.
Kiek pamenu iš knygų, pavasarį rekomanduojama 1:1, rudenį 3:2.
Kažkuriam bitininkystės žurnaliuke radau tyrimo rezultatus,
kaip bitės perdirba (invertuoja) įvairaus santykio sirupą.
Išvados buvo, kad geriausiai perdirba 1:1, blogiau 3:2 ir dar blogiau 2:1.
Taigi, kas geriau rudenį, 1:1 ar 3:2?
dalia1
Patyręs narys
Pranešimai:83
Užsiregistravo:2009 Kov 18 , 20:11

Re: Patarkite

2010 Rgs 01 , 14:10

Bet sako kad reikai daryti sirupą 2 dalys vandensir 3 dalys cukraus, kur yra tiesa.
Vartotojo avataras
lang
Patyręs narys
Aviliai:Dadano,simtametes skrynios;
Bičių šeimų skaičius:apie 40 seimu
Bitininkavimo stažas:44
Pranešimai:550
Užsiregistravo:2009 Lap 08 , 17:33

Re: Patarkite

2010 Rgs 01 , 14:24

Jei nesunku parasykite knygos autoriu ir knygos pav., pusl. Jau daug metu maitinu tokiu santykiu todel pries ka nors keiciant turiu matyti rimtus argumentus o ne remtis VBS (viena boba sake) Padarykite apklausa, kaip maitina ka rado avilyje pavasari, pas mane 2kgx1l ir pavasari 100% buvo gyvos bites, rudeni ir taip daug dregmes, kam pilti vandeni papildomai
Sekmes
Vilkas
Dalka
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:49
Užsiregistravo:2010 Rgp 21 , 15:02

Re: Patarkite

2010 Rgs 01 , 15:35

Na sveiki, mano situacija panasi kaip ir udros, palikimas 3 aviliai kurie is pradziu buvo tikras galvos skausmas taciau kuo toliau tuo labiau mane tos bitutes zavi. Skaiciausi lyteraturos, buvau ir pas kitus bitininkus pasikonsultuot, daug forumo skaiciau taciau vistiek kyla tokiu mikro klausymu. Tai va atsitempiau viena aviliuka prie namu kad galeciau atidziau jas priziuret na ir aisku mokintis kaip ir kas ten vyksta. Tai va gal galit patart kaip cia su tuo avilio siaurinimu ir apsildymu. Avilyje buvo apie 16-17 remu, na dabar susiaurinau iki 12, bet kad tuose koriuose pilna medaus. As cia skaitaus kad paliekat is "diafragmos", bet nelabai suprantu kas tai yra.... As asmeniskai ilendu, issitraukiu 2 korius, juos atakiuoju ir atremiu i syferi prie ju latkos. Na jos per diena tuos 2 koriukus susinesa, kita kart kai lendu vel lygiai taip pat darau. Gerai taip ar nelabai?
Kitas klausimas butu apie apsildinima, cia taip pogi kaip skaiciaus tai gan toks asmeniskas reikalas, vieni dar rugpjuti, kiti rugsejo gale apsisildo ir panasiai, na nuo atstumo iki aviliu cia priklauso, taciau man iki jo 20m tai galiu daznai ten lankytis. Tai noreciau paklaust kada optimaliausia butu jas apsildyti ir gal patarimu butu kaip jas apsildyt. Ta prasme deti soninius apsildymus butina ar pakanka tiesiog poros kaldru ant virsaus?
Dekui uz atsakymus
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Patarkite

2010 Rgs 01 , 17:11

Dalka rašė:Na sveiki, mano situacija panasi kaip ir udros, palikimas 3 aviliai kurie is pradziu buvo tikras galvos skausmas taciau kuo toliau tuo labiau mane tos bitutes zavi. Skaiciausi lyteraturos, buvau ir pas kitus bitininkus pasikonsultuot, daug forumo skaiciau taciau vistiek kyla tokiu mikro klausymu. Tai va atsitempiau viena aviliuka prie namu kad galeciau atidziau jas priziuret na ir aisku mokintis kaip ir kas ten vyksta. Tai va gal galit patart kaip cia su tuo avilio siaurinimu ir apsildymu. Avilyje buvo apie 16-17 remu, na dabar susiaurinau iki 12, bet kad tuose koriuose pilna medaus. As cia skaitaus kad paliekat is "diafragmos", bet nelabai suprantu kas tai yra.... As asmeniskai ilendu, issitraukiu 2 korius, juos atakiuoju ir atremiu i syferi prie ju latkos. Na jos per diena tuos 2 koriukus susinesa, kita kart kai lendu vel lygiai taip pat darau. Gerai taip ar nelabai?
Kitas klausimas butu apie apsildinima, cia taip pogi kaip skaiciaus tai gan toks asmeniskas reikalas, vieni dar rugpjuti, kiti rugsejo gale apsisildo ir panasiai, na nuo atstumo iki aviliu cia priklauso, taciau man iki jo 20m tai galiu daznai ten lankytis. Tai noreciau paklaust kada optimaliausia butu jas apsildyti ir gal patarimu butu kaip jas apsildyt. Ta prasme deti soninius apsildymus butina ar pakanka tiesiog poros kaldru ant virsaus?
Dekui uz atsakymus
Dalka,diafragmos tai toks kalinys iš lentučių(gali būt ir plokštė),biskutį didesnis už lizdinį korį.Vasarai kai aviliai pilni korių jas išima,paieškokit ir sukabinkit prie kraštinių lizdo(visi koriai kur gyvena šeima)korių.tada laižymai korius galėsit dėt prie avilio sienų viduj.Lauke gali atskrist ir kaimyno bitės pavalgyt.Medų geriau išsisukt ir patiems suvalgyt :) ,o biteles pašert cukraus sirupu.Užtektų vieną kartą įlyst į avilį ir susiaurint iki 7-8 korių,paliekant visus su perais ir vieną korį su duona.Kada ir kaip šildyt daug nuomonių.Per anksti aptūlot nelabai gerai,nes ilgai augina perus ir sunaudoja žiemai skirtą maistą.Aš pagalves dedu vėlokai,kada jau nebeskraido,metasi į kamuolį.
Dalka
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:49
Užsiregistravo:2010 Rgp 21 , 15:02

Re: Patarkite

2010 Rgs 01 , 17:43

Jauciu zinau jau apie ka kalbam, bet as galvojau kad ta diafragma reikalinga kad prispaustum pasiutas paduskas prie avilio krastu. As apie sitas lentutes kalbu? Na tai man reiketu idet tas diafragmas kuo arciau pagrindiniu koriu, o uz ju sudet tuos korius kuriuos as noreciau kad jos issinesiotu? Bet ar jos nesugalvos palikt to medaus uz tos diafragmos ir ar reikia atakiuot korius pries padedant uz diafragmos, ar jos pacios prasigrauz? O sonines pagalves dedat? Nes kiek girdejau si ziema vel zada but stiproka...
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Patarkite

2010 Rgs 01 , 18:26

http://www.wilara.lt/lt/115/tradiciniai-aviliai.html" onclick="window.open(this.href);return false;

dalka, maždaug puslapio viduryje yra parodyta kaip atrodo diafragma. Diafragmos viena pagrindinių paskirčių - atskirti lizdą nuo nelizdo. Šiuo metų laiku visuose dadaniniuose aviliuose, kurie yra didesni nei 12 rėmų jau turėtų būti naudojamos diafragmos. Už jų dedami rėmai turi būti atakiuojami. Aš ščyrai neatakiuoju, perbraukiu atakiavimo šakutėmis kelis kartus, o kai susineša tai, kas pradraskytą, atakiuoju iki galo. Neatakiuoto medaus iš už diafragmos neišneš.
Visada iš už diafragmos maistą susineša, jei ne rugsėjį, tai spalį susineš, nematau priežasčių dėl to jaudintis.
Šulija nežino, kokia ši žiema bus. Aš esu iš tų bitininkų, katrie bitininkauja tada, kai nuvažiuoja į sodybą. Todėl, kad nereikėtų dažnai važinėti, aš bites apšiltinu gana anksti, jau rugsėjo vidury ar į pabaigą. Asmeniškai nematau jokio skirtumo, bus šonai šiltinti ar ne, vistiek bitės rudeny perus auginasi pagal tai, kokia lauko temperatūra. Va dabar atšąlo, palis tris dienas, nemažai šeimų nustos dėti kiaušinius ir nepradės to daryti kai atšils (jei tikėsime šulijomis) ;) Ir nesvarbu, bus užkamšytos, ar ne.
Tai, kad dedate rėmus prie lakų - na, tai vienas iš dažniausių ir elementariausių naujokų klaidų. Visi tai darėme ir dabar jau nedarome :lol:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Dalka
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:49
Užsiregistravo:2010 Rgp 21 , 15:02

Re: Patarkite

2010 Rgs 01 , 18:46

Didelis dekui uz linka, as apie sitas diafragmas ir galvojau tik galvojau kad jos kitkam skirtos :) Na del dejimo koriu salia avylio tai cia jau mano logika taip man pasufleravo, pabandziau, ziuriu gan sekmingai ir greit jos ta meduti issinesioja, tai galvoju kaip ir viskas tvarkoje :) Dekui dar syki uz patarimus, dabar bus galima normaliai ir vienu sykiu sutvarkyt aviliukus :)
Vartotojo avataras
SG13
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:13
Pranešimai:56
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 22:37

Re: Patarkite

2010 Rgs 01 , 20:06

lang rašė:Jei nesunku parasykite knygos autoriu ir knygos pav., pusl.
Justinas Straigis "Mėgėjiškoji bitininkystė", 94 psl.
http://www.patogupirkti.lt/book/book.as ... 6-09-240-X
Dar pvz.:
"Bitininkystės naujienos" - 2010 nr. 3, 11 psl.
Vartotojo avataras
SG13
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:13
Pranešimai:56
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 22:37

Re: Patarkite

2010 Rgs 01 , 21:36

lang rašė:Jau daug metu maitinu tokiu santykiu todel pries ka nors keiciant turiu matyti rimtus argumentus o ne remtis VBS (viena boba sake)
Radau VBS šaltinį apie sirupo invertavimą:
http://bitininkas.lt/lt/?page_id=1657
Gero skaitymo.
Vartotojo avataras
lang
Patyręs narys
Aviliai:Dadano,simtametes skrynios;
Bičių šeimų skaičius:apie 40 seimu
Bitininkavimo stažas:44
Pranešimai:550
Užsiregistravo:2009 Lap 08 , 17:33

Re: Patarkite

2010 Rgs 02 , 10:12

SG13 rašė:
lang rašė:Jau daug metu maitinu tokiu santykiu todel pries ka nors keiciant turiu matyti rimtus argumentus o ne remtis VBS (viena boba sake)
Radau VBS šaltinį apie sirupo invertavimą:
http://bitininkas.lt/lt/?page_id=1657
Gero skaitymo.
Aciu uz pastangas, manes tai neitikino, atsiprasau deja neturiu nei laiko nei noro neigti sirupo santyki 1:1 ar 3:2 ir irodineti kad geriausia 2:1, taip verdu sirupa ne as vienas, taip vire mano mokytojai ir ne viena karta. Bitininke.lt darytas epizodinis patikrinimas, norint rasti geriausia varianta reikalingi ilgalaikiai tyrimai atsizvelgiant i oro temperatura, seimos stipruma, dregmes kieki ore ir dar daug faktoriu. Bet svarbiausia as Jums neirodineju, nenurodineju kaip Jums elgtis, Jus klausete, as atsakiau kaip as elgiuosi.
Tai sekmes randant tiesa, darant eksperimentus
Vilkas
Vartotojo avataras
Nerijus
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:7
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:158
Užsiregistravo:2009 Lap 09 , 14:08

Re: Patarkite

2010 Rgs 03 , 08:23

Aš taip pat darau santykiu 2:1 taip mane mokino giminaitis bitininkas.

Grįžti į