Patarkite

Šis skyrius yra sukurtas specialiai naujokams ar pradedantiems bitininkams. Drąsiai klauskite, aiškinkitės - visi geranoriškai Jums padėsime.
Metalistas
Aviliai:Kū paveldėjau. Panašūs in Dadano
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:2
Bičių rasė:Viecinės
Pranešimai:7
Užsiregistravo:2019 Vas 28 , 11:24
Re: Patarkite

2019 Kov 10 , 19:41

Pervežiau. Matysim kaip bus toliau :)
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai, rėmelis 360x200
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:A. m. carnica
Pranešimai:1296
Užsiregistravo:2009 Gru 29 , 13:21

Re: Patarkite

2019 Kov 10 , 20:31

Metalistas rašė:Pervežiau. Matysim kaip bus toliau :)
Geru metu pataikei. Bus tikrai be problemų... :ok:
O kaip dėl „Bakfasto rasės“, jei „ jis (brolis Adomas) sako, kad tai ir ne linija – tai toks mišrūnas“?! A. Amšiejaus teiginių parafrazė
Metalistas
Aviliai:Kū paveldėjau. Panašūs in Dadano
Bičių šeimų skaičius:6
Bitininkavimo stažas:2
Bičių rasė:Viecinės
Pranešimai:7
Užsiregistravo:2019 Vas 28 , 11:24

Re: Patarkite

2019 Kov 11 , 23:32

Ačiū ;) P.s. Sniegas džiugina šiuo klausimu :)
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:33
Pranešimai:1015
Užsiregistravo:2009 Spa 08 , 19:40

Re: Patarkite

2019 Kov 16 , 23:21

Gal kas paprotins : televizijos laidoje " Klauskime daktaro" Unikauskas aiškina, kad cukrus susideda perpus iš gliukozės ir fruktozės, o medus tai jau 90% fruktozė ir jį valgyti reikia atsargiai po biškutį. Kiek man žinoma ,kad cukrus tai sacharozė, o meduje gliukozės apie tredždalis , o fruktozės daugiau kaip pusė.
Giords
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:4
Bičių rasė:Carnica
Pranešimai:59
Užsiregistravo:2011 Bir 22 , 09:42

Re: Patarkite

2019 Kov 22 , 08:07

Neradau tinkamos temos, tai užklausiu čia - gal kas žino, kaip galima matyti senąją forumo versiją?
erla
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:17
Bitininkavimo stažas:2
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:10
Užsiregistravo:2017 Geg 19 , 15:12

Re: Patarkite

2019 Kov 22 , 14:30

Prisijungiu prie klausimo. Galima butu ir balsuoti, ar reikia naujos versijos.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Patarkite

2019 Kov 22 , 19:44

erla rašė:
2019 Kov 22 , 14:30
Prisijungiu prie klausimo. Galima butu ir balsuoti, ar reikia naujos versijos.
Jei būtų balsavimas, tai balsas būtų tik už buvusią versiją. Daug lengvesnė orientacija buvo, tekstai matosi aiškiai, dabar ši blanki spalva visai nė prie ko, tik akims gadinti. Išmėtytas turinys, reikia ieškoti. Aš visada esu prieš tai, kad svetainės keičiamos. Ypač bankų. Atrodo, kad per ilgą laiką supratai, viskas aišku, žinai kur įeiti, o dabar vėl "putanica". Galėjot paveiksliukus, pasikeisti, jei "rankos niežti" keitimui. o esmę palikti tą pačią. Dar prie visa to, kai kurios nuotraukos visai nebeatsidaro. Pvz. mėgiamiausi užsiėmimai, bent mano krosnelė, kur buvau parodęs. Prireikė man nuotraukos, kurią buvau įkėlęs, sakau pasiimsiu iš ten, ir nebėra. (pats nebeišsisaugojau). Eina kažkokia spalvota vaivorykštė ....
makaliukas
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:+-50
Bitininkavimo stažas:7
Bičių rasė:Karnika+bakfastas
Pranešimai:63
Užsiregistravo:2010 Lie 18 , 16:40

Re: Patarkite

2019 Kov 22 , 20:12

prisijungiu: palikit senąją versiją :devil:
kirk
Patyręs narys
Aviliai:Dadano. Pereinu į daugiaaukščius.
Bičių šeimų skaičius:45
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:571
Užsiregistravo:2008 Gru 29 , 21:36

Re: Patarkite

2019 Kov 22 , 20:44

Aš už seną.
kest19710115
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:29
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:3
Užsiregistravo:2012 Spa 22 , 21:25

Re: Patarkite

2019 Kov 22 , 21:14

Man sena versija buvo aiški ir suprantama, o ši perdaug sudėtinga ir gadina akis.
Vartotojo avataras
Euge
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:22
Pranešimai:45
Užsiregistravo:2008 Rgs 11 , 12:58

Re: Patarkite

2019 Kov 22 , 21:19

Senoji versija man irgi labiau patiko. Čia labiausiai kliūna išmėtytas tekstas, daug visiškai nenaudingos tuščios erdvės. Nerandu dabar labai patogios buvusios funkcijos - pirmas neskaitytas pranešimas.
Nesu iš principo nusistačius prieš pakeitimus, gal gyvenimas verčia, pvz. labiau pritaikyti mobiliems įrenginiams, bet šitas variantas atrodo kaip juodraštis, prie kurio reikėtų stipriai padirbėti...
Antanas28
Patyręs narys
Aviliai:10 r. daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:16
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:32
Užsiregistravo:2013 Lap 27 , 10:25

Re: Patarkite

2019 Kov 23 , 08:40

Aš tappat už sena.
Vartotojo avataras
leo
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:635
Užsiregistravo:2009 Bal 27 , 11:41

Re: Patarkite

2019 Kov 24 , 17:07

Žinant kikebu charakterį, vargu ar bus sugrįžta prie senos versijos :), bet aš taip pat visom keturiom už seną variantą.
Duok durnam kelią, nes jis vis tiek jo nesuras.
GretaD
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Bičių rasė:O
Pranešimai:1
Užsiregistravo:2019 Kov 13 , 15:19

Re: Patarkite

2019 Kov 31 , 08:56

Sveiki, esu naujokė, šiemet įsigijau pirmą avilį Dadano . Uždėjau kandi tešlos, ir bitininkas iš kurio pirkau, patarė ant jos po pagalve dar politileną pakloti. Dabar pastebejau,kad pradėjo pelyti avilio sienelės. Išvaliau dugną ir išimiau apipelijusių bičių. Dabar politileną nuimiau, liko tik pagalvė. Ką dayti su pelėsiu? Laukti kol pats prasivedins ar kažką daryti? Turiu tik 1 avilį.
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: Patarkite

2019 Kov 31 , 14:44

GretaD rašė:
2019 Kov 31 , 08:56
Sveiki, esu naujokė, šiemet įsigijau pirmą avilį Dadano . Uždėjau kandi tešlos, ir bitininkas iš kurio pirkau, patarė ant jos po pagalve dar politileną pakloti. Dabar pastebejau,kad pradėjo pelyti avilio sienelės. Išvaliau dugną ir išimiau apipelijusių bičių. Dabar politileną nuimiau, liko tik pagalvė. Ką dayti su pelėsiu? Laukti kol pats prasivedins ar kažką daryti? Turiu tik 1 avilį.
Geriau jau lauk ,nes bitems reikalinga siluma ,politelena veltui nuimei ,sunku ka pasakyti ,dregmes dabar nebijok ,dregme pavojinga tik ziema ,bet matyt ,bites ne is stipriuju,sunku pasakyti ,nepamacius kiek jos ten aptupia koriu ...
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: Patarkite

2019 Kov 31 , 14:59

Duona rašė:
2019 Kov 16 , 23:21
Gal kas paprotins : televizijos laidoje " Klauskime daktaro" Unikauskas aiškina, kad cukrus susideda perpus iš gliukozės ir fruktozės, o medus tai jau 90% fruktozė ir jį valgyti reikia atsargiai po biškutį. Kiek man žinoma ,kad cukrus tai sacharozė, o meduje gliukozės apie tredždalis , o fruktozės daugiau kaip pusė.
kazka tu sumaisei ,kiek pamenu apie medu ,tai prof Unikauskas teisingai aiskino ,apie medaus ir cukraus sudeti ir laidos pabaigoje ,aiskino ,kad nuo gero medaus insulinas nepasoka ,skirtingai nei nuo cukraus ir patare medu pirkti ,pas patikimus bitininkus.
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
BitinasX
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:12
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:44
Užsiregistravo:2017 Lie 02 , 14:30

Re: Patarkite

2019 Bal 05 , 13:01

Kaip manot, ar jau randa nektaro? Žydi blindes, skraidymas kaip vasara, Candy dingo, norėčiau lengvai damai tinti, jei tik ziedadulkes randa??
Stebetojas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano, 1 varšuvinis
Bičių šeimų skaičius:7+1
Bitininkavimo stažas:0
Bičių rasė:Kokios atskrido
Pranešimai:359
Užsiregistravo:2008 Lie 15 , 11:10

Re: Patarkite

2019 Bal 12 , 19:48

Norėčiau Kest paklausti, kaip Dadanuose keičia senus rėmus? Aš, matyt, kažką ne taip darau. Pavasari dedu šviesius rėmus ir plokšteles, bet rudeniop ten būna medus, o ne perai. Gal po sodų žydėjimo ir pavasarinio medaus sukimo reikia dalį kraštinių rėmų iškelti už diafragmos?
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Patarkite

2019 Bal 13 , 09:23

Stebetojas rašė:
2019 Bal 12 , 19:48
Norėčiau Kest paklausti, kaip Dadanuose keičia senus rėmus? Aš, matyt, kažką ne taip darau. Pavasari dedu šviesius rėmus ir plokšteles, bet rudeniop ten būna medus, o ne perai. Gal po sodų žydėjimo ir pavasarinio medaus sukimo reikia dalį kraštinių rėmų iškelti už diafragmos?
Oi,yra daug būdų,kaip tai padaryti.
1.Jeigu kalbame apie vieną kitą dengiamąjį korį ir norime,kad jis atsirastų lizde,tai gali padaryti gegužės mėnesį,kai jau bus normaliai sušilę.Atakiuokite ir šaukite tiesiai į centrą,tarp perų.Paskatinsite bites,atsikratysite žieminio maisto ir geras korys liks bičių žiemojimui.
2.Jeigu pavasarįį neplečiate lizdų daugiau nei dešimt rėmų,kaip tai darau aš,tai juodus korius galite iškelti už diafragmos,o į lizdą įdėti gražius.Už diafragmos korys jums bus,kaip Rimanto svarstyklės,žvilgtelėję į jį ir pamatę aptuptą bičių,žinosite,kad reikia imtis veiksmų...
Atvėsus orams,bitės susineš maistą į lizdą.Jeigu ne,kokiu tai momentu atakiuosite.
3.Pasinaudodamas gulstinio galimybėmis(tai galima daryti ir su paprastu dadanu),po pavasarinio medaus sukimo,formuoju ,kaip ir antrą lizdą,kuriame žiemos bitės.Galima vertikaliai,galima ir horizontaliai.Tame,naujame lizde bus plokštelės,šviesūs pasiūti koriai ir ten atsiras motinėlė.Už bitinės tvorelės bus koriai su perais ir juodi koriai,kurie sukant paskutinį kartą medų, bus išimti lauk.
Tai trys būdai,kuriais improvizuoju.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
pivasiuniskis
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:2
Bičių rasė:Mišrūnės
Pranešimai:49
Užsiregistravo:2012 Rgs 29 , 20:18

Re: Patarkite

2019 Bal 15 , 10:48

Gerbiamas Kest, gal galite patarti kaip man pakeisti 16 rėmų dadano avilyje t.y. kada, po kiek ir į kur dėti vaskuoles. Pernai pirmą kratą mėginau ir rudenį siaurinant lizdą liko du seni koriai su perais. :(
Taip pat bandžiau išstudijuoti bitininkas.lt pavaizduotą plėtimą, tačiau nesusigaudžiau.

Grįžti į