Patarkite

Šis skyrius yra sukurtas specialiai naujokams ar pradedantiems bitininkams. Drąsiai klauskite, aiškinkitės - visi geranoriškai Jums padėsime.
arturelis
Patyręs narys
Aviliai:dadaniniai, 10r daugiaaukščiai
Bitininkavimo stažas:15
Pranešimai:306
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 17:46
Re: Patarkite

2009 Geg 26 , 20:20

aš tarkim dedu prieš medunešį, kaip kad kiaulpienių. aš dedu iškart visa meduve, kiti bitininkai deda po pusinę meduve, tai yra po 7 meduvinius rėmelius
hirudomedicinalis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai
Bitininkavimo stažas:6
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:79
Užsiregistravo:2009 Geg 26 , 17:43

Re: Patarkite

2009 Geg 26 , 22:37

Na, aš meduvių dėti nenorėjau, nes dar mažai korių užneštų medumi buvo lizdinių ir tada dar mažokai perų ir kiaušinėlių buvo. Tai palaukiau, o kai studijuoju, tai ir nusivėlino, bet tai dabar pora šeimų negražių yra ir ten mažokai to medaus lizde. Vos pora korių. Tai ar galima dėti meduves? Tik lizdą atšaldis ar ne?
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Patarkite

2009 Geg 26 , 22:43

paprasciausiai bites uzpyle lizda medum ,ir nera vietos perams,kuo skubiau dek plpksteles ,o pavasarini gali drasiai sukti kad ir neuzakiuota,ir meduves kuo greiciau dek.
hirudomedicinalis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai
Bitininkavimo stažas:6
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:79
Užsiregistravo:2009 Geg 26 , 17:43

Re: Patarkite

2009 Geg 27 , 06:32

O jei neužakiuota sukti, tai po to medus nesurunga? Anksčiau kaimynui taip buvo, kad suko "lietutį", supylė į sausą tarą ir jam sugedo medus. Ir dar įdomu, kiek reikia palikti medaus lizde, kad užtektų bitėms toliau augti ir antras dalykas, mano koriai užpilami medumi tik nuo vienos pusės ir taip gaunasi, kad vienoje pusėje du ar trys šoniniai jau pilni, o kitoje tik pradeda, tai ar galiu pamaišyti tuos korius lizde? Kur griaučiau prinešė perkelti į kitą pusę, o tuščius dėti arčiau perinių korių? Ačių
Biciulis1
Patyręs narys
Pranešimai:23
Užsiregistravo:2008 Gru 27 , 18:05

Re: Patarkite

2009 Geg 27 , 14:19

Ar galima plečiant lizdą dėti pasiūtus korius su motininių lopšelių užuomazgom, ar kas ten tokios (akelė kaip nedidelė ąžuolo giliukų kepurėlė), ar geriau išlydyt tokius korius? :F :knock:
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Patarkite

2009 Geg 27 , 14:45

Kas trukdo nulauzt?
Siaip, as dedu. Nematau priezasciu, kodel toki kori reiketu lydyti, jei jis nera koks nekokybiskas...
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Biciulis1
Patyręs narys
Pranešimai:23
Užsiregistravo:2008 Gru 27 , 18:05

Re: Patarkite

2009 Geg 28 , 01:09

Kai krašte tai nulaužiu, o kai vidury korio, tai skyles nedarysi juk viduryje :dontknow: Be to šoninės sienelės gal tik 0,5cm.aukščio. Tai dar nesusiūtas lopšelis.Šį pavasarį 2 tokius įdėjau ir suabejojau ar neišprovokuos spietimo. Šią žiemą nemažai pasidarbavo peliukas, o kur koriuose buvo po kelias duoneles akeles iš rudens, tai pavasariop pelėsis įsimetė ,tai teko sulydyt . Buvau išsibaigęs iš pasiūtų korių. :F
Kai atsirado bendraminčių, tai net smagiau pačiam. Reiškia ir savo augintinėm per daug nenusižengiau :dance:
Se
Sergijus

Re: Patarkite

2009 Geg 28 , 10:16

Bičiuli,šeima NEDASIUVINĖJA pradėtų ir nebaigtų lopšelių.Jeigu reikia-siuva naujus,bet senų lopšelių buvimas koryje,neturi įtakos bičių spietybinei nuotaikai... :dontknow: Jeigu koryje yra nedaug supelyjusios duonelės,nebūtina jo perlydyti,o,paėmes peiliuką,akuratnai iškrapštyk tą duonelę iš akelių ir bus tvarka.Ypč,jei korių neturi į valias.Supelyjusi duonelė,bus pašalinta pačių bičių kaip šiukšlės ir vėlgi-niekam neturės įtakos.Jei aš klystu,lai kuris nors iš "grandų",mane pataiso. :)
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Patarkite

2009 Geg 28 , 14:55

Sergijus rašė:Bičiuli,šeima NEDASIUVINĖJA pradėtų ir nebaigtų lopšelių.Jeigu reikia-siuva naujus,bet senų lopšelių buvimas koryje,neturi įtakos bičių spietybinei nuotaikai... :dontknow: Jeigu koryje yra nedaug supelyjusios duonelės,nebūtina jo perlydyti,o,paėmes peiliuką,akuratnai iškrapštyk tą duonelę iš akelių ir bus tvarka.Ypč,jei korių neturi į valias.Supelyjusi duonelė,bus pašalinta pačių bičių kaip šiukšlės ir vėlgi-niekam neturės įtakos.Jei aš klystu,lai kuris nors iš "grandų",mane pataiso. :)
Iš principo korių su supelijusia duonele nededu, jei ir nedaug tokių pelėsių būna. Tokius korius brokuoju - perlydymui. Stengiuosi bičių neapsunkinti bereikalingu darbu,(kas žino, gali ir užsikrėsti kokia "zaraza") valymu ir kt. Be to tokios šiukšlės užteršia renkamas žiedadulkes.
Vartotojo avataras
darius
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiais
Bičių šeimų skaičius:80
Bitininkavimo stažas:7
Pranešimai:45
Užsiregistravo:2008 Geg 18 , 22:29

Re: Patarkite

2009 Geg 28 , 21:50

sveiki gal kas gali patart ką daryt?
užvakar įsodinau spiečių į korius nenuėjo vakar ant to pačio avilio dar karta susisuko tas pats spiečius
įtariau kad dėl sienų rėmeliu taigi daviau visus naujus rėmus tai į rėmus suėjo.(4 rėmai su pasiūtais ir su perais iš kito lizdo bei 1-dieniais periais ir 7 nepasiūti nes neturėjai kitokių)
šiandien pažiūrėjau vieną rėmą pasiuvo pilnai bet radau ant 1-dienių periu 7 motininius lopšelius..bei mačiau motina..
ir ant kraštinių rėmu daug bičių nieko neveikiančiu tiesiog sėdinčių krūvelėm..bei po peržiūrėjimo dauguma bičių sėdi avily ant sienų ...
gal kas žino ką daryt???:) būčiau labai dėkingas už patarimą :)
algirdas11
Aviliai:Dadano ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:14
Užsiregistravo:2009 Kov 29 , 15:27

Re: Patarkite

2009 Geg 28 , 23:35

Svieki,
Gal kas gali patarti "žaliam", kaip man elgtis. Prieš kelias savaites stipriai šeimai uždėjau magaziną. Apžiūrėjas jas issigandau... pilnas magazinas peru (dengti) tik per keturis iš kraštu medaus, bet nedaug...Lizde tas pat, visas veiksmas sukoncentruotas per 10-12 rėmų, kraštiniuose rėmose medaus praktiškai silpnai... o rapso laukai dydžiūliai...Vienas bitininkas pasiūlė pašalinti tos rėmus su perais iš magazino, bet man tai nuskambėjo žiaurokai. Kitas pasiūlė uždėt antrą magaziną ir dar gal groteles ....
Biciulis1
Patyręs narys
Pranešimai:23
Užsiregistravo:2008 Gru 27 , 18:05

Re: Patarkite

2009 Geg 29 , 09:55

Ačiū už patarimus Rennyklai, Sergijui, Vidmantask. Bandysiu tobulėt. :F :good:
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Patarkite

2009 Geg 29 , 10:27

algirdas11 rašė:Svieki,
Gal kas gali patarti "žaliam", kaip man elgtis. Prieš kelias savaites stipriai šeimai uždėjau magaziną. Apžiūrėjas jas issigandau... pilnas magazinas peru (dengti) tik per keturis iš kraštu medaus, bet nedaug...Lizde tas pat, visas veiksmas sukoncentruotas per 10-12 rėmų, kraštiniuose rėmose medaus praktiškai silpnai... o rapso laukai dydžiūliai...Vienas bitininkas pasiūlė pašalinti tos rėmus su perais iš magazino, bet man tai nuskambėjo žiaurokai. Kitas pasiūlė uždėt antrą magaziną ir dar gal groteles ....
Orai šalti, todėl motina koriais pakilo ieškodama šiltesnės vietos ir pridėjo kaušinėlių. Baimintis nėra reikalo. Antros meduvės dėti nereikia, dar labiau atšaldysite lizdą. Antra meduvė dedama po pirmąja kai ji pilna skysto medaus (nepakankamai išgarinto). Lizdą,(turiu galvoje meduvės pusrėmiais)išdidinsite, bet bitės nepereis į pagrindinį lizdą. Išsiritus perams, pusrėmius tuojau prikimš medaus. Šalinti rėmų su perais negalima. Susilpninsite šeimą.Vėliau gausėjant bičių užsipildis ir pagrindinis lizdas. Pervarius motiną, galima ir groteles užmesti.
Pas mane irgi panaši padėtis, sukdamas medų daugelyje šeimų į pusrėmius motina pridėjusi perų. Bet prie perų, gretimus rėmus radau puikaus užakiuoto medaus. Visi rėmeliai su perais viršuje turi užakiuoto medaus. Bet sukti negalima.(Čia mane ir suklaidino, kad pilnos meduvės medaus). Laukasiu kol išsiris perai. Kitais metais aš dėdavau į lizdą du sujugtus pusrėmius. Motina pridėdavo kiaušinėlių, tada rėmus perskiriu ir į meduvę. Bitės sparčiau atkeliauja į meduvę ir gretimus korius užpildo medumi. Forume apie tokį rėmelį rašiau ir kiek atsimenu - įdėjau nuotrauką.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Patarkite

2009 Geg 29 , 13:02

darius rašė:sveiki gal kas gali patart ką daryt?
užvakar įsodinau spiečių į korius nenuėjo vakar ant to pačio avilio dar karta susisuko tas pats spiečius
įtariau kad dėl sienų rėmeliu taigi daviau visus naujus rėmus tai į rėmus suėjo.(4 rėmai su pasiūtais ir su perais iš kito lizdo bei 1-dieniais periais ir 7 nepasiūti nes neturėjai kitokių)
šiandien pažiūrėjau vieną rėmą pasiuvo pilnai bet radau ant 1-dienių periu 7 motininius lopšelius..bei mačiau motina..
ir ant kraštinių rėmu daug bičių nieko neveikiančiu tiesiog sėdinčių krūvelėm..bei po peržiūrėjimo dauguma bičių sėdi avily ant sienų ...
gal kas žino ką daryt???:) būčiau labai dėkingas už patarimą :)
Ko gero spiečius išėjęs su sena motina ir bitės nori ją keisti, dėl to ir atsirado lopšelių įdėjus korį su vienadieniais perais. Čia ir yra kontrolė, ar viskas gerai šeimoje. Dėl senų korių spiečius negalėjo išeiti. Jei siuva korį, tai, atrodo, viskas tvarkoje. Jei korio nesiuva, tai įtarimas, kad motinos nėra. Jei motiną matei, tai ko gero, ji nededa kiaušinėlių. Kas žino, kad išėjo spiečius antrakart, gal pradžioje buvo dvi motinėlės ir semdamas spiečių vieną palikai ant to avilio.Dalis bičių grįžo į ankstesnę vietą.
Man pernai pavasarį nutiko gana įdomiai. Radau šeimoje peržiemojusias dvi motinas. Šią šeimą norėjau sujungti (nes buvo per silpnai peržiemojusi), be to ji vėlai rudenį buvo sudaryta naikinant kelis nukleusus. Pagaunu vieną motiną, ant kito rėmo, keliant į kitą avilį, žiūriu, žygiuoja kita. Taigi, per žiemą gyveno kartu.
Vartotojo avataras
darius
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiais
Bičių šeimų skaičius:80
Bitininkavimo stažas:7
Pranešimai:45
Užsiregistravo:2008 Geg 18 , 22:29

Re: Patarkite

2009 Geg 29 , 20:59

ačiu vidmantask- o ką daryt palikt lopšelius ar išlaužyt? ne iškentėjau ir pažiurėjau kraštinius korius šiandien tai vienoj pusei lik ir pradeda siūt koriu :dance: o kitoj dar nesiuva tik prikabino :) :dance: bet vistiek dar sėdi nieko neveikdamos :) bet jau mačiau kad renka žėdadulkes tai gal pradės jau normaliai dirbt :)
algirdas11
Aviliai:Dadano ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:14
Užsiregistravo:2009 Kov 29 , 15:27

Re: Patarkite

2009 Geg 30 , 08:48

Dėkui vidmantask už paaiškinimus. O joms negalės užeiti noras spiestis, kai tokia situacija lizde, nes kaimynas nespėja savo bičių gaudyt, kuris ir duoda man patarimus?
Vakare buvau nuėjęs prie bičių ir vėl nustebino jų elgesys...žiūriu bitutės įnirtingai vėdina avilį, nors lauke pakankamai šalta ir drėgna. Kodėl jos taip elgiasi?
ta2lis
Pranešimai:6
Užsiregistravo:2009 Bal 27 , 22:32

Re: Patarkite

2009 Geg 30 , 23:46

kas galit patarkit.siandien avily pastebejau, kad l nedaug peru. bites praktiskai neina i meduve, nors ji uzdeta 3 savaites.net ploksteles kitos meduvej nesiutos :dontknow: .vienam is viduriniu koriu radu viena puse beveik visi traninei perai. o kitoj normalus darbininkiu.tiek tie ir tie nesanai uzdengti.spiesti nespiete ,kadangi nei vieno motininio lopselio neradau... gal motina pasenus :dontknow: . patarkit kokius butu reikalinga atlikt veiksmus? :shame:
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Patarkite

2009 Geg 31 , 09:44

jei daug tranu - ruosiasi spiesti :) Tu pabandyk medumi su saukstu tas nenumegstas ploksteles isterlioti.. Problema, jei neina - lizdas anjkstas, prisinese medaus, peru nera kur deti - spieciais isleks..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
darius
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiais
Bičių šeimų skaičius:80
Bitininkavimo stažas:7
Pranešimai:45
Užsiregistravo:2008 Geg 18 , 22:29

Re: Patarkite

2009 Geg 31 , 12:56

na va ir vizdelto išspiete šeima radau pilnai uždengta lopšeli ir sulaukiau spiecio
lsaulius
Patyręs narys
Aviliai:dadano
Pranešimai:103
Užsiregistravo:2008 Rgs 19 , 12:40

Re: Patarkite

2009 Bir 02 , 09:59

Praeitą sekmadienį dirbant su bitelėm buvau nustebintas jų agresijos.Oras papuolė geras,šilta,nė debesėlio.Apie pietus apžiūrint šeimyną, kuri visą laiką būdavo vos ne ramiausia,taip gavau į kailį,kad teko skubiai uždarius avilį sprukti kuo toliau.Bet tai nepadėjo, pastoviai pulkas bičių vaikėsi ir atakavo.Buvau išgrūstas iš sodelio,o vėliau ir iš kiemo.Teko užsibarikaduoti gryčioj.Bitės buvo taip įsiutę,kad puldinėjo ir kiemo gyventojus,kliuvo katei,šuniui,tik gaidys vyriškai atsilesinėjo.Į kiemą bitės išleido tik vakarop,tokia graži diena praėjo tuščiai.Ar yra koks tokio bičių elgesio paaiškinimas?

Grįžti į