Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35
Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2016 Geg 28 , 23:09

jonasluksa rašė:Koks dar nemedunešis? Jau avietės žydi kur ne kur :think:
Tu manai,kad visa Lietuva nuklota avietynais?
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
jonasluksa
Patyręs narys
Aviliai:16 dadanai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:Karnika ir mišrūnės
Pranešimai:895
Užsiregistravo:2014 Lie 27 , 21:16

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2016 Geg 28 , 23:19

Kest rašė:
jonasluksa rašė:Koks dar nemedunešis? Jau avietės žydi kur ne kur :think:
Tu manai,kad visa Lietuva nuklota avietynais?
Nu taip daugiau ar mažiau. Ar ne ? Pas man tai ant kiekvieno kampo jų priaugę :dance:
Žalia žolė, bet ne žolė. Su uodega, bet ne pelė? kas....?
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2016 Geg 28 , 23:23

Builiai, garšvos jau žydi. Šaltekšniai pilnu pajėgumu. Rapsas išvis fantastika. Avietės prasidėjo.tuoj lipčius bus. Jaučiu gegužės pabaigai visų metų derlių turėsiu.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
jonasluksa
Patyręs narys
Aviliai:16 dadanai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:Karnika ir mišrūnės
Pranešimai:895
Užsiregistravo:2014 Lie 27 , 21:16

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2016 Geg 28 , 23:26

Lietaus mažai :'(
Žalia žolė, bet ne žolė. Su uodega, bet ne pelė? kas....?
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2016 Geg 28 , 23:36

Ša, dar išgirs lietaus dievas ir pradės pildyr tavo norą iki pat rugsėjo.
tinginiai progreso variklis
Sergijus
Patyręs narys
Aviliai:Lentiniai,inkrustuoti skarda
Bičių šeimų skaičius:Iki 250-ies
Bitininkavimo stažas:30
Bičių rasė:Rotveilerinės
Pranešimai:1253
Užsiregistravo:2013 Gru 21 , 23:34

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2016 Geg 28 , 23:55

Žilvai, gal ištįsk savąją saulėvaškio lydyklę kieman, kaa... :lol:
kbagdonas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:16
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Buckfast, vietines
Pranešimai:23
Užsiregistravo:2014 Vas 26 , 18:48

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2016 Geg 29 , 14:20

Kest rašė:
jonasluksa rašė:Koks dar nemedunešis? Jau avietės žydi kur ne kur :think:
Tu manai,kad visa Lietuva nuklota avietynais?
Kest rašė:Labai įdomu,kaip suvaldote,kai šiuo metu lizdas ant 22 rėmų ir du magazinai pilni bičių?
Tuoj kelių savaičių nemedunešis.
Kest
Pavasarį silpnas šeimas po dvi į kruvą. O dabar Po savaitgalio, išsukus medų iš dviejų gigančių darysiu tris šeimas. Duosiu siūti korių ir netupinėsiu aplinkui.
Pernai metais iš 8 šeimų 2 spiečiai (vietines).
Bet kaip suvaldyti spietimą ant 10-12 remelių, tai net neišsivaizduoju. Kai toks pavasaris lizdas bus užpiltas, pasėkmes aiškios. Jau nekalbant kur detis pačiom biem. Pradarai avilį, 16 lizdinių ant viršaus 2 meduvės. O bičiu už defragmos saujom semti gali. Kas belieka, išplėsti viska maksimumu ir gauni daug medaus ir daug naujų korių. Kam tada laikyti bakfastą, jei jo negalima išnaudoti maximaliai.
Nesakau, kad visos tokios šeimos, yra ir prastų kaip ir pas visus. Tai joms ir atitinkamai Ir remelių skaičius.
Matau esate labai kruopštus žmogus. Netingite daryti visokių bandymų ir pasidalinti rezultatais. O aš noriu medaus su kuo mažesnem darbo sanaudom. Nes jau turiu 9 amatus, laukiu dešimto-bado :)
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2016 Geg 31 , 00:23

kbagdonas rašė: Pavasarį silpnas šeimas po dvi į kruvą. O dabar Po savaitgalio, išsukus medų iš dviejų gigančių darysiu tris šeimas. Duosiu siūti korių ir netupinėsiu aplinkui.
Pernai metais iš 8 šeimų 2 spiečiai (vietines).
Bet kaip suvaldyti spietimą ant 10-12 remelių, tai net neišsivaizduoju. Kai toks pavasaris lizdas bus užpiltas, pasėkmes aiškios. Jau nekalbant kur detis pačiom biem. Pradarai avilį, 16 lizdinių ant viršaus 2 meduvės. O bičiu už defragmos saujom semti gali. Kas belieka, išplėsti viska maksimumu ir gauni daug medaus ir daug naujų korių. Kam tada laikyti bakfastą, jei jo negalima išnaudoti maximaliai.
Nesakau, kad visos tokios šeimos, yra ir prastų kaip ir pas visus. Tai joms ir atitinkamai Ir remelių skaičius.
Matau esate labai kruopštus žmogus. Netingite daryti visokių bandymų ir pasidalinti rezultatais. O aš noriu medaus su kuo mažesnem darbo sanaudom. Nes jau turiu 9 amatus, laukiu dešimto-bado :)
Gal šiek tiek skiriasi mūsų požiūriai į bitininkavimą ir į tam tikrus dalykus,jame.
Rašai,kad per metus paleidi pora spiečių-aš per visą savo bitininkavimą tik du ir tai man atrodo pirmaisiais bitininkavimo metais.Sakai leidi "pasilinksminti"(spiesti)-aš tai vadinu spjūviu į veidą.Nuo rudens gydžius,maitinus,prižiūrėjus,pavasarį sudėjus daug gražių vilčių,o jos tipo pyst ir išskrido.Ir lieki su ragais.
Kažkur rašiau apie bičių prisiauginimą tada,kada jų reikia ir grafikėlį buvau įkėlęs.Nereikia man šiuo metu bičių už diafragmų.Jų man reikės apie birželio 20 d.Šiandiena aviliuose užkūriau vidaus degimo variklius.
Dirbti ir aš tingiu,todėl apie sąnaudas galvoju nuolat.Šiandien išsukau pavasarinį medų ir tai buvo ketvirtas kartas šį pavasarį,kai atkėliau avilio dangtį.Iki birželio 20 d.esu ramus ir į avilius nelandžiosiu,nebent anksčiau reiktų sukti medų.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
kbagdonas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:16
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Buckfast, vietines
Pranešimai:23
Užsiregistravo:2014 Vas 26 , 18:48

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2016 Geg 31 , 08:00

Mano pagyditos bitės niekur nepabėgo. Užpildė tuščius avilius.
Spietimas tai natūralus bičių dauginimasis, o ne spjūvis į veidą.
Pagal jūsų technologija, man atrodo, kad prie avilių net žolės pjauti nereikia. Viska nutripėt per pastovius darbus. O jus sakot, tik ketvirtą sykį danktį pakėlėt, kai jau birželis kieme. Nesueina man galai :dontknow:
Tai ką darote, kai bitės netelpa suspaustame lizde o medunešis tik prasideda, arba jis jau vyksta?
Nesuprantu ir to kaip jum nespiečia kai buna užpiltas lizdas. Juk tam ir plečiami lizdai kad motina turetų kur dėti. Kur padedate bites sedinčias už defragmos?
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2016 Geg 31 , 10:21

Pas mane lizdai atitinka 10 rėmelių dadano ir neturiu vargo dėl spietimo.avilių stogai akių lygyje šiuo metu. Kest pritaikė daugiaaukščio kai kurias technologijas savo aviliui.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
jonasluksa
Patyręs narys
Aviliai:16 dadanai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:Karnika ir mišrūnės
Pranešimai:895
Užsiregistravo:2014 Lie 27 , 21:16

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2016 Geg 31 , 11:19

kbagdonas rašė:Mano pagyditos bitės niekur nepabėgo. Užpildė tuščius avilius.
Spietimas tai natūralus bičių dauginimasis, o ne spjūvis į veidą.
Pagal jūsų technologija, man atrodo, kad prie avilių net žolės pjauti nereikia. Viska nutripėt per pastovius darbus. O jus sakot, tik ketvirtą sykį danktį pakėlėt, kai jau birželis kieme. Nesueina man galai :dontknow:
Tai ką darote, kai bitės netelpa suspaustame lizde o medunešis tik prasideda, arba jis jau vyksta?
Nesuprantu ir to kaip jum nespiečia kai buna užpiltas lizdas. Juk tam ir plečiami lizdai kad motina turetų kur dėti. Kur padedate bites sedinčias už defragmos?
Jeigu žinotumėte kaip Kest bitininkauje jums nekiltų tiek durnų klausimų :lol:
Žalia žolė, bet ne žolė. Su uodega, bet ne pelė? kas....?
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2016 Geg 31 , 14:04

jonasluksa rašė: Jeigu žinotumėte kaip Kest bitininkauje jums nekiltų tiek durnų klausimų :lol:
Jonai,
neturėtum naudoti frazių,skatinančių priešiškumą.Esame sutarę,durnų klausimų nėra,durni būna atsakymai.
Bičiulis manęs paklausė,aš atsakiau.Bagdonas paklausė,aš atsakiau.O,ar tenkina atsakymai,čia kitas klausimas.Norės sužinoti,kaip aš bitininkauju,pabandys.
Kada nors ir aš pabandysiu pavasarį užpildyti lizdą su 22 rėmeliais :)
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
kbagdonas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:16
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Buckfast, vietines
Pranešimai:23
Užsiregistravo:2014 Vas 26 , 18:48

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2016 Bir 01 , 11:02

Žilvai, kad Kest taiko daugiaaukščio technologija ir taip aišku. Bet kam tada reikalingas 22 dadanas. Jis praranda savo savybes ir žavesį.
Daugiaaukštis akių lygyje viskas suprantama, o dadanas 10-12 lizdiniu ir dvi meduvės mano akimis silpna šeima,
kuri neduos daug naudos. Manau, kad pats nelaikote stiprių šeimų, ant keturių aukštų.


Kest vakar sukau medų, stipriausia šeima kuri išplėsta iki 23 lizdiniu ir dvi didžiosios meduvės išsukau 34 kg ( bakvastas,gigantine šeima). O kur buvau palikęs ant 14 lizdinių ir dvi meduvės paėmiau tik po kelis meduvinius remelius ( vietinės mergytės). Medaus yra bet nedengtas. Lizdas užpiltas, viena šeima kraunas lagaminus. Bandžiau įvesti savo tvarką, matysiu kaip bus.
Tai kaip ir lieku prie tos pačios išvados. Jei šeima pajėgi avilys turėtų buti erdvus.
kbagdonas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:16
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Buckfast, vietines
Pranešimai:23
Užsiregistravo:2014 Vas 26 , 18:48

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2016 Bir 01 , 11:21

Jonasluksa, o ką darote jūs, kai matote kad bitėms ankšta?

Tokie asai kaip Žilvasss, Tranas, Zenonas ir visi kiti... turintys didžiulę patirtytį ir žynių bagažą irgi mokinosi ir kilo visokių klausimų. O kad man kaimo bernui kilo kvailų klausimų stipriai nepyk. O geriau paaiškink :ok:
Vartotojo avataras
jonasluksa
Patyręs narys
Aviliai:16 dadanai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:Karnika ir mišrūnės
Pranešimai:895
Užsiregistravo:2014 Lie 27 , 21:16

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2016 Bir 01 , 11:57

kbagdonas rašė:Jonasluksa, o ką darote jūs, kai matote kad bitėms ankšta?

Tokie asai kaip Žilvasss, Tranas, Zenonas ir visi kiti... turintys didžiulę patirtytį ir žynių bagažą irgi mokinosi ir kilo visokių klausimų. O kad man kaimo bernui kilo kvailų klausimų stipriai nepyk. O geriau paaiškink :ok:
Kadangi nemoku paruošti stiprių šeimų žiemojimui tai pertekliaus bičių nemačiau šį pavasarį. O taip tai po pavasarinio medunešio išplėčiau pilnai nuo 12 rėmelių nors toks plėtimo būdas gal būtų aktualesnis mišrūnėm kurios spiesti labiau linkusios, o ne buckfastui. O karnikos ankstyvu sustiprėjimu taip ir nepasidžiaugiau.
Žalia žolė, bet ne žolė. Su uodega, bet ne pelė? kas....?
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2016 Bir 01 , 12:18

klausimas iš salės- kiek korių su perais yra Jūsų iki 23 rėmų išplėstame dadane ?
Vartotojo avataras
evaldasdeveikis
Patyręs narys
Aviliai:dadanai ir 10 r. daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:Iki 30
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Kaukazas, karnika
Pranešimai:611
Užsiregistravo:2011 Bal 18 , 12:34

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2016 Bir 01 , 12:36

vinipux rašė:klausimas iš salės- kiek korių su perais yra Jūsų iki 23 rėmų išplėstame dadane ?
Neskaitant diodes ir medaus rėmų apie 16. Aš nesuprantu Kęsto bičių kur jos duoną krauna..
Seni pavydi jauniems energijos, sveikatos, jaunystės, o jauni seniems išminties...
kbagdonas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:16
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Buckfast, vietines
Pranešimai:23
Užsiregistravo:2014 Vas 26 , 18:48

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2016 Bir 01 , 15:33

vinipux rašė:klausimas iš salės- kiek korių su perais yra Jūsų iki 23 rėmų išplėstame dadane ?
Yra įvairiai 12 ir daugiau, viena šeima ir puse lizdo sugebejo užpilti. Kuom nesu patenkintas. Esme tame, jog ir pačios bitės netilpo. Neneigsiu yra kelios šeimos kur ir dabar dar 16-18 lizdiniu. Bet aš kalbu apie labai stiprias šeimas. Kurias buvau priverstas plėsti, nes bitės saujom sėdėjo už defragmos.
Kęstas taip ir neatsakė kur tokiu atvėju jas padeda.
Aš pats, nebuvau tokių šeimų turėjas, kol nenusipirkau bakfasto motinėlių. Ir nelabai turiu praktikos kaip jas reikia suvaldyti. Ka duodi siūti ta pasiūva žaibiškai ir tuoj pila nektara. Darosi aišku, jog bakfastas yra pramoninė bitė, kurią reikia atitinkamai apgyvendinti ir apkrauti darbu. Tada bus ir atitinkami rezultarai. Dabr suprantu kodėl Žilvasss rašo, jog daugiaaukštis turi turėti 10, jei gerai pamenu, aukštų.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2016 Bir 01 , 19:32

kbagdonas rašė:
vinipux rašė:klausimas iš salės- kiek korių su perais yra Jūsų iki 23 rėmų išplėstame dadane ?
Yra įvairiai 12 ir daugiau, viena šeima ir puse lizdo sugebejo užpilti. Kuom nesu patenkintas. Esme tame, jog ir pačios bitės netilpo. Neneigsiu yra kelios šeimos kur ir dabar dar 16-18 lizdiniu. Bet aš kalbu apie labai stiprias šeimas. Kurias buvau priverstas plėsti, nes bitės saujom sėdėjo už defragmos.
Kęstas taip ir neatsakė kur tokiu atvėju jas padeda.
Aš pats, nebuvau tokių šeimų turėjas, kol nenusipirkau bakfasto motinėlių. Ir nelabai turiu praktikos kaip jas reikia suvaldyti. Ka duodi siūti ta pasiūva žaibiškai ir tuoj pila nektara. Darosi aišku, jog bakfastas yra pramoninė bitė, kurią reikia atitinkamai apgyvendinti ir apkrauti darbu. Tada bus ir atitinkami rezultarai. Dabr suprantu kodėl Žilvasss rašo, jog daugiaaukštis turi turėti 10, jei gerai pamenu, aukštų.
Kest bitems duoda darbo meduvese, todel uz diafragmu bites saujomis nesedi- neprisidaugina tiek, nes lizde 10 remu perams ir kruva meduviu..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Bitininkavimas 16 ir 22 rėmų Dadano aviliuose

2016 Bir 01 , 22:04

kbagdonas rašė: ... Kest vakar sukau medų, stipriausia šeima kuri išplėsta iki 23 lizdiniu ir dvi didžiosios meduvės išsukau 34 kg ( bakvastas,gigantine šeima). O kur buvau palikęs ant 14 lizdinių ir dvi meduvės paėmiau tik po kelis meduvinius remelius ( vietinės mergytės). Medaus yra bet nedengtas. Lizdas užpiltas, viena šeima kraunas lagaminus. Bandžiau įvesti savo tvarką, matysiu kaip bus.
Tai kaip ir lieku prie tos pačios išvados. Jei šeima pajėgi avilys turėtų buti erdvus.
Bičiuli,jeigu norite sulyginti technologijas kilogramais,reiktų parašyti vidurkį iš visų šeimų,kitaip galima ginčytis iki nukritimo.Vienos šeimos kg nieko nesako.
Matau vieną prieštaravimą tavo poste.Ant keturiolikos rėmų palikai vietines ir sakai,kad nėra medaus.Tai,jeigu jas būtum išplėtęs iki 22 rėmų,greičiausiai būtų badavusios.Tau lyginti reiktų vienodus dydžius ir tik tada daryti išvadas.Dėl spietimo,tvarkos jau greičiausiai nebeįvesi.Pats prisiauginai bičių,potencialių spietikių ir dabar su jomis bandysi kovoti.Pas tave šiuo metu turėtų būti tik palaikomasis medunešis,tai jos ir pabandys atlikti savo darbą.Pajėgi šeima turi būti tiek ir tada,kiek ir kada, reikia bitininkui.Nevisada tai pavyksta,bet reikia siekti.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai

Grįžti į