Dešimtrėmio konstrukcija

Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09
Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2016 Spa 02 , 10:45

zilvasss rašė:kuris čia iš mūsų suvalkietis ? Aš tai tikrai, todėl išleisiu truputį daugiau pinigų dažams, kad brangus korpusėlis ilgai tarnautų.
Supratau esmę. Mano viso avilio polistirolas tik 4 eurus tekainuoja: saugojimo darbai daugiau kainuotų. Mano uošvis suvalkietis, tai taupumo greit išmokau.
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
KABOOM
Patyręs narys
Aviliai:10r daugiaauksciai + dadano 16r
Bičių šeimų skaičius:20+
Bitininkavimo stažas:3
Bičių rasė:Bakfastas
Pranešimai:95
Užsiregistravo:2013 Rgs 08 , 19:49

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2016 Lap 11 , 20:21

Sveiki biciuliai.

Vasara konstravau 16 remu dadana pagal pvz. Prasedejau 3 dienas. Gavosi nei sioks nei toks. Nusprendziau tada kad daugiau nedarysiu imsiuos daugiaaukscio, paprasciau lengviau....
Su dideliu entuzijasmu is biciulio pasiskolinau 10remio korpusiuka. Dvi dienas su tevuku obliavau, frezavau, pjoviau, o galutinis rezultatas 9 korpusiukai kuriuos dar reik pataisyt.... zodziu snipstas gavosi.
Tai va iskilo kruva klausimu.
Kiek uztrunkat laiko vienam aviliui pagaminti? (4-5 korpusiukam) Avilus dauguma perkat ar patys gaminates? Gal kas galetumet savo staklyno nuotraukele kokia imesti? Pamasciau gal su mano turima eglute nelabai ir imanoma pagaminti kokybisko avilio... :o
arunass
Patyręs narys
Aviliai:10 rėmų daugiaaukščiai + dadano
Bičių šeimų skaičius:50+
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:bakfast
Pranešimai:208
Užsiregistravo:2010 Rgp 18 , 20:50

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2016 Lap 11 , 21:25

Realiai reikalingas tik el.pjuklas ir kaskas korpuseliam prislifuoti,jei kalba apie buderbrodus.Jei medininiai ir noris graziai reiks daugiau stakliu.Paziurek cia https://www.youtube.com/channel/UCErBqi ... CUA/videos rasi apie medinius korpuselius.
Psilas
Patyręs narys
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:1209
Užsiregistravo:2010 Kov 18 , 22:17

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2016 Lap 11 , 21:31

Greiciausiai tu per daug savikritiskas.
Galejo nesigauti tik kad plokstumos nesutampa - o tam yra Med slifavimo irengimas - arba plokste apkalta slifavvimo popieriumi (stumdai korpuseli rankomis), arba plokste ant reduktoriaus ir prilaikai rankomis.
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2016 Lap 12 , 07:17

KABOOM rašė:Sveiki biciuliai.

Vasara konstravau 16 remu dadana pagal pvz. Prasedejau 3 dienas. Gavosi nei sioks nei toks. Nusprendziau tada kad daugiau nedarysiu imsiuos daugiaaukscio, paprasciau lengviau....
Su dideliu entuzijasmu is biciulio pasiskolinau 10remio korpusiuka. Dvi dienas su tevuku obliavau, frezavau, pjoviau, o galutinis rezultatas 9 korpusiukai kuriuos dar reik pataisyt.... zodziu snipstas gavosi.
Tai va iskilo kruva klausimu.
Kiek uztrunkat laiko vienam aviliui pagaminti? (4-5 korpusiukam) Avilus dauguma perkat ar patys gaminates? Gal kas galetumet savo staklyno nuotraukele kokia imesti? Pamasciau gal su mano turima eglute nelabai ir imanoma pagaminti kokybisko avilio... :o
Po kokio 500 -šimtojo pasigaminto korpusėlio jau viskas gula lygiai.Niekada nesu šlifavęs jų paviršių.Pirmiausia susipjauni lygias,identiškas,tikslias,be šakų sausos medienos detales.Jas sujungiant į rėmus,svarbu naudoti kampainį,išlaikyti stačius kampus(antraip korpusai bus šleivi,kreivi).Fanerą taipogi reikia susipjauti labai tiksliai.Bet čia darbas ne tam,kuris yra nekantrus vilkas iš pasakos,klausiantis-o ar jau dabar galima ėsti? :lol:
Vartotojo avataras
KABOOM
Patyręs narys
Aviliai:10r daugiaauksciai + dadano 16r
Bičių šeimų skaičius:20+
Bitininkavimo stažas:3
Bičių rasė:Bakfastas
Pranešimai:95
Užsiregistravo:2013 Rgs 08 , 19:49

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2016 Lap 12 , 08:24

O kaip isprendziat problema su lentu nelygumais? Po gaterio kai ispjauna lentas tiek storis tiek plotis nemazai sokineja....
arunass
Patyręs narys
Aviliai:10 rėmų daugiaaukščiai + dadano
Bičių šeimų skaičius:50+
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:bakfast
Pranešimai:208
Užsiregistravo:2010 Rgp 18 , 20:50

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2016 Lap 12 , 09:24

Obliavimo stakles ir reismusas
arunass
Patyręs narys
Aviliai:10 rėmų daugiaaukščiai + dadano
Bičių šeimų skaičius:50+
Bitininkavimo stažas:5
Bičių rasė:bakfast
Pranešimai:208
Užsiregistravo:2010 Rgp 18 , 20:50

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2016 Lap 12 , 09:36

Audrunas rašė:[
Po kokio 500 -šimtojo pasigaminto korpusėlio jau viskas gula lygiai.Niekada nesu šlifavęs jų paviršių.Pirmiausia susipjauni lygias,identiškas,tikslias,be šakų sausos medienos detales.Jas sujungiant į rėmus,svarbu naudoti kampainį,išlaikyti stačius kampus(antraip korpusai bus šleivi,kreivi).Fanerą taipogi reikia susipjauti labai tiksliai.Bet čia darbas ne tam,kuris yra nekantrus vilkas iš pasakos,klausiantis-o ar jau dabar galima ėsti? :lol:
Įdomu kaip jungiat detales y remus,turiu omeny kampus ar darot kokias ispjovas kad susistatytu.Anksciau dariau daug korpuseliu is mpp,nepatiko dabar naudoju fanera.Atliko daug ruosiniu is mpp galvoju impregnuot juos parafine paskui kalti y korpuselius,kazin ar uzteks stiprumo be kliju.
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2016 Lap 12 , 14:35

KABOOM rašė:Sveiki biciuliai.

Vasara konstravau 16 remu dadana pagal pvz. Prasedejau 3 dienas. Gavosi nei sioks nei toks. Nusprendziau tada kad daugiau nedarysiu imsiuos daugiaaukscio, paprasciau lengviau....
Su dideliu entuzijasmu is biciulio pasiskolinau 10remio korpusiuka. Dvi dienas su tevuku obliavau, frezavau, pjoviau, o galutinis rezultatas 9 korpusiukai kuriuos dar reik pataisyt.... zodziu snipstas gavosi.
Tai va iskilo kruva klausimu.
Kiek uztrunkat laiko vienam aviliui pagaminti? (4-5 korpusiukam) Avilus dauguma perkat ar patys gaminates? Gal kas galetumet savo staklyno nuotraukele kokia imesti? Pamasciau gal su mano turima eglute nelabai ir imanoma pagaminti kokybisko avilio... :o
Vienam aviliui su pilna komplektacija užtrunku 2,5 dienos: 7 Warre korpusai ir 2 puskorpusiai, dvi groteles, lubinis pikio rinktuvas, nendrių korpusas viršaus apšildymui ir dugnas su tinklu; taip pat tinklinis dugnelis šeimai. Žinoma stogas. Daugiausiai laiko užima lubinių lystelių išpjaustymas ir išfrezavimas; žodžiu rėmelių medžiagos ruošimas. Na o apie montavimą viską surašė Audrūnas. Jeigu būtų meistras, kuris suprastų, ko man reikia, tai pirkčiau. Greičiau pasidaryti pačiam negu išaiškinti, ko mano bitėms reikia. :beer:
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
magazinas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai, 435x145
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:1
Bičių rasė:Bakfasto
Pranešimai:105
Užsiregistravo:2011 Rgp 07 , 16:15

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2016 Gru 22 , 21:01

Sveiki bičiuliai,

iškilo man tokis klausimėlis: ant ko statot savo daugiaaukščius? Gal kas turit susigalvoję kokių nebrangių ir paprastų sprendimų? Galvoju gal sustatyt po 4 avilius ant paletės... ar per daug amerikoniškai aš čia misliju? :lol:
edmundas
Patyręs narys
Pranešimai:304
Užsiregistravo:2009 Bal 18 , 12:42

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2016 Gru 23 , 05:38

Pjauni palete pusiau ir statai, po apačia padedi po plyta kiekvienam kampe. Galima statyti ir 4 avilius ant visos paletes.
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2016 Gru 23 , 13:59

Plytos netinka, nes anksčiau ar vėliau atidrėksta ir suskyla. Kada rasit nuvirtusius avilius. Reikia naudoti betonines trinkeles. Ir pigiau ir patikimiau.
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:1455
Užsiregistravo:2009 Sau 17 , 19:26

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2016 Gru 23 , 15:33

greitabite rašė:Plytos netinka, nes anksčiau ar vėliau atidrėksta ir suskyla. Kada rasit nuvirtusius avilius. Reikia naudoti betonines trinkeles. Ir pigiau ir patikimiau.
Jos greiciau susmenga i zeme nei suskyla. ;)
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2016 Gru 23 , 15:58

Na mane konsultavo statybų technologijų profesionalas su 40 metų patirtim. O ir praktiškai per tris metus penktadalis molinių plytų suskilinėjo. Atodrėkis, pašalimas ir suskilimas. Netolygus susmegimas irgi buvo bėda, tačiau ją galima spręsti gerai suplūkiant pamatinę žemę. Na o svarbiausia čia nuo bičių ganymo priklauso. Jeigu bitininkas bites gerai gano, tai jos per dieną daug nektaro prineša ir plytos nuo smūgio skyla. Jeigu bitininkas nežino bičių ganymo paslapčių, tai jos neša tolygiai po truputį ir tada plytos tik po ilgo laiko susmenga į žemę. ;)
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Sergijus
Patyręs narys
Aviliai:Lentiniai,inkrustuoti skarda
Bičių šeimų skaičius:Iki 250-ies
Bitininkavimo stažas:30
Bičių rasė:Rotveilerinės
Pranešimai:1253
Užsiregistravo:2013 Gru 21 , 23:34

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2016 Gru 23 , 18:27

edmundas rašė:Pjauni palete pusiau ir statai, po apačia padedi po plyta kiekvienam kampe. Galima statyti ir 4 avilius ant visos paletes.
Greitbite, kur čia parašyta, jog plytos turi būti molinės?? :think: Aš paletę padėčiau, ant keramzitbetonio blokelių... :bee
edmundas
Patyręs narys
Pranešimai:304
Užsiregistravo:2009 Bal 18 , 12:42

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2016 Gru 23 , 20:19

Geriausios plytos silikatines jau kelis metus naudoju taip ir stovi tik i žeme įlenda .
Vartotojo avataras
greitabite
Patyręs narys
Aviliai:Warrė tipo hibridas (med. daugiaaukštis)
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:Bakfasto,Karnikos F1
Pranešimai:2546
Užsiregistravo:2013 Geg 13 , 13:09

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2016 Gru 23 , 23:03

Silikonines geriau nei keramikinės, bet mano profesionalus patarėjas sakė, kad ir jos ilgai nelaikys. Turi būti iš betono. Man keramzitbetonio blokeliai per brangūs. Paprasta betoninė trinkelė ir pigi ir patvari. Jeigu ieškoti brangių sprendimų, tai iš Lenkijos galima užsisakyti plastmasinių palečių. Nereikės jokių plytų ar blokelių. Tik klausimas, ar ilgapirčiai nepasirūpins jomis.
Kuria išmintim vadovautis? "tinginiai dirba dukart" ar "tinginiai progreso variklis"? Matyt, tingėti verta tik tada, kai to reikia progresui.
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:1455
Užsiregistravo:2009 Sau 17 , 19:26

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2016 Gru 23 , 23:27

greitabite rašė:Silikonines geriau nei keramikinės, bet mano profesionalus patarėjas sakė, kad ir jos ilgai nelaikys. Turi būti iš betono. Man keramzitbetonio blokeliai per brangūs. Paprasta betoninė trinkelė ir pigi ir patvari. Jeigu ieškoti brangių sprendimų, tai iš Lenkijos galima užsisakyti plastmasinių palečių. Nereikės jokių plytų ar blokelių. Tik klausimas, ar ilgapirčiai nepasirūpins jomis.
Kai darysit is betono, nepamirskit armaturos idet. Tada tikrai laikys.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2016 Gru 24 , 00:10

Jeigu ruošiatės stacionare laikyt, pasigaminkit gražias kojas, o vežiojimui plytos per sunku ir nepatogu.ateityje jūsų stuburas primins kiekvieną papildomå kilogramą.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
zenonasvez
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai bitidese
Bičių šeimų skaičius:68
Bitininkavimo stažas:52
Bičių rasė:Bakfast
Pranešimai:1052
Užsiregistravo:2010 Sau 03 , 18:15

Re: Dešimtrėmio konstrukcija

2016 Gru 24 , 03:44

[quote="greitabite"]Silikonines geriau nei keramikinės, bet mano profesionalus patarėjas sakė, kad ir jos ilgai nelaikys.

Blogas Tavo patarėjas, idomu kiek tas ilgai. Silikoniniai papai moterims laiko visa gyvenima, ir grazu ir amžina. ...nors esu statybų inžinierius, bet apie silikonines plytas informacijos neturiu jokios, gal kokia nuoroda, kas jas gamina?
Geriau veliau, negu niekada

Grįžti į