Kasdieniniai darbai

Vartotojo avataras
InDeed
Patyręs narys
Pranešimai:84
Užsiregistravo:2009 Geg 14 , 21:21
Re: Kasdieniniai darbai

2010 Bir 06 , 01:16

Sveciuose pas TRANA. ir jo daugiaauksciai kur tik su kopeciomis galima darbuotis :beer:
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Bir 06 , 09:33

Man ketvirtadienį Kaune praūžęs škvalas apvertė 7 korpusų avilį. Šie bokštai nuvirstų 100 %
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Bir 06 , 17:23

Hehe, Tranas kaip koks kėkštas paslipėjis in grūšią... :lol:
Va, vakar atlikau kasdienius darbus su savo bedugniu šios vasaros projektu. Tai pasbaisėjau savo bitėmis, jos knygų neskaito turbūt, nes daro savo tvarką... :nope: Žodžiu, prieš savaitę daviau po korpusą į lizdą, tarp 1 ir 2 akštų. Ir kągi aš randu? Ogi gražiai susiuvusios visą korpusą išskyrus kraštinių rėmų išorines puses ir... ir užnešusios medumi. Kaip sako kaimynai rusai - včystuju. Motina sau neršia ant pirmo aukšto, kiaušinėlius sudėjusi tiutelka v tiutelku į kiekvieną akelę. Antras aukštas - medus, trečias - besiritantys perai, 4 ir 5 - dadanai mano senieji, įnešta medaus taip sakyčiau simboliškai. Žodžiu, špygą jos man rodo, dalintis nesiruošia.
Taigi, mano kasdienis darbas buvo toks, nusikėliau aš tuos aukštus, šį kartą bičiulio jono primokyta susidėliojau prastrižai ant sekančio avilio, iš antro aukšto medų sudėliojau į trečią aukštą, iš trečio perus - į antrą aukštą, virš antro - groteles, trečias - medus ir pora netilpusių perų rėmų, 4 ir 5 - mano dadanai. Žodžiu, bitininkauju mišria sistema - aukštais ir atsirais rėmais :lol: :knock: Ir aukštus išmokau susidėti nedarant košės iš bičių - nušluoju vieną sieną, ant jos aukštą ir užstumiu viena ranka, kita aktyviai besidarbuodama šluotele... Žodžiu, turiu pasakiško džiaugsmo... :lol:

Supratau, kodėl neina į dadaninius rėmus, tiksliau, kodėl per didelis tarpas tap grotelių ir dadaninių rėmų buvo. Pasirodo, mano dadanai, kadangidar caro Riuriko laikus atsimena, buvo tokio gan liberalaus išmatavimo. Pamatavau rėmelius, jų aukštis nuo 28 iki 30 cm. Taigis, kaip sakau, mano senelio liberalūs išmatavimai, su jais aš visada turėjau vargo (bėda, kai liberalumas ilgyje pasireiškia :o :lol:

Va, dėkuj jonui už motinėles. Jos įkurdintos trijose šeimelėse po du dadaninius rėmus. Stebėsime, godosime ir auginsime. Amonio salietros visgi neturėjau, teko šeštadienį daryti papildomą jaunų bičių nušlavimą iš šeimų donorių. Atsargiai atsidarius sudarytas šeimeles, jokių priešiškumo ženklų nemačiau. Atidariau narvelius ir kaip sakoma, žiūrėsim :) Žymėtų motinėlių aš dar gyvenime neturėjau, labai tikiuosi, kad joms pasiseks :)
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Bir 06 , 19:23

Ką tik suklijavau numerėlius pirmai partijai susiporavusių motinėlių.Kitos laukia eilėje.Anksčiau žymėdavau dažais.Ar yra skirtumas tarp klijų po 8lt 14lt ? http://www.wilara.lt/lt/229-klijuojami- ... lijai.html" onclick="window.open(this.href);return false;
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius:300
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:270
Užsiregistravo:2008 Spa 04 , 21:36

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Bir 06 , 23:43

Savo bitininkavimo karjeros pradžioj vis bandžiau priversti motinas dirbti trijuose aukštuose. Taip sakant norėjau, kad būtų daugiau bičių ir mažiau medaus. Vėliau supratau, kad tas trečias lizdinis aukštas visiškai nereikalingas ir apart papildomo darbo - korių su medum iškėlinėjimo - nieko jis neduoda. Paguodai galiu pasakyt - silpnesnėse šeimose šiemet dėl šalto ir lietingo pavasario net ir iš dviaukščio lizdo prisėjo iškėlinėt korių su medum. Trys aukštai praverčia tik esant silpnam medunešiui, kai bitės parsineša žymiai daugiau žiedadulkių nei pačios suvartoja, na ir tais atvejais kai dirbat su neaiškios kilmės laukinėmis mišrūnėmės. Patirties su tokiom ne ką teturiu, neturiu mazochistinių polinkių, tad terminatorius seniai iš savo kiemo išgyvendinau.
Visi tie aukštų makalavimai, kaitaliojimai, kėlimai iš apačios į viršų ir atvirkščiai taipogi seniai praeitas etapas. Šitos "technologijos" buvo išplatintos vos pradedant plist daugiaaukščiams mūsų Lietuvėlėj. Norėta parodyt kaip čia viskas bus greita ir patogu. Bet dar greičiau ir patogiau gegužės mėn porą kart iš antrojo lizdinio aukšto iškelti po 5 rėmukus su perais. Tuo visi lizdo darbai ir užsibaigia. Viena nedidėlė sąlyga - jūs dirbate su bakfastu :) Jei nepatingėtumėt iš tų iškeltų rėmukų sudaryt šeimeles, rudenį jas prijungtumėt prie senosios šeimos, tuo pačiu pakeistumėt motiną ir šeima žiemotų trijuose aukštuose. Pavasarį apatinį aukštą valydami dugnus išmestumėt, taip atsinaujintų lizdas ir , kartojuos, vasaros metu nereiktų žongliruot aukštais.
Pavariau čia moralą, prašau žongliravimo šalininkus neužsigaut
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Bir 07 , 09:18

Geras... :o
250 bičių šeimų. Iškeliant po 5 rėmelius, 1250 perkilotų rėmelių. Oho :rose:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius:300
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:270
Užsiregistravo:2008 Spa 04 , 21:36

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Bir 07 , 18:26

Perkeliant aukštais bus dvigubai daugiau. Juk reiks kiekvieną apžiūrėt ar nupurtyt bites, kad motina nepapultų virš grotelių. Jei skaičiuosim ir ne tik lizdinius rėmukus, bet ir skirtus medui, jų susidarys apie 20000. Ir bent po porą kart per sezoną kiekvieną reikia pačiupinėti (kad ir sukant medų). Tas tūkstantėlis niekingai mažas skaičius mano manymu
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Bir 10 , 22:47

Iš bityno prieš pusvalandį grįžau.plėčiau,po korpusą uždėjau.Įdaviau sudarytom šeimelėm paskutinę partiją subrendusių motininių lopšelių.Temsta, oras tvankus, žaibuoja.Jurbarke ledai kaip kiaušiniai krito(L /Ryte nuotraukų rasit)Bitelės medų neša. Dar ir kaip neša ! Kvepia :dance: Medunešis labai intensyvus, bet šiemet prašoviau...avietės ir pievos žydėdavo birželio 10-15.birželio pirmomis dienomis atėmiau korpusą perų, sudarau šeimeles jaunom motinėlėm susiporuoti.Šiemet nors ir šaltas pavasaris buvo, medunešis prasidėjo anksčiau, o šeimos dar neturi maksimalaus pajėgumo, lizde daug atvirų perų ir bitės užsiima jų priežiūra.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Bir 11 , 11:02

skūpus moka du kartus.Numerėlius motinėlėm klijavau su pigesniais klijais, pusė nukrito.Reiks bandyt brangesniais tik dėl buteliuko klijų iki Wilaros nevažiuosiu.Jaučiu gerai laikytų su SuperMoment tik ar motinom nekenkia ?Reikia patarimo.
tinginiai progreso variklis
svaldas
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:170
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:13
Užsiregistravo:2009 Bir 19 , 07:48

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Bir 14 , 15:33

zilvasss rašė:skūpus moka du kartus.Numerėlius motinėlėm klijavau su pigesniais klijais, pusė nukrito.Reiks bandyt brangesniais tik dėl buteliuko klijų iki Wilaros nevažiuosiu.Jaučiu gerai laikytų su SuperMoment tik ar motinom nekenkia ?Reikia patarimo.
Bent jau man Supermomentas nepasiteisino. Jis skystokas ir truputį lieja, dviem motinėlėm sparnus suklijavau. Jei pavyksta, numerėlis prikimba gerai.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Bir 14 , 16:41

nu blyn.. Jus rimtai tokius klijus naudojat gyviems sutvėrimams? :o
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Bir 15 , 20:13

Jūs, vyručiai, vietoj to, kad čia klijų poveikį analizuotumėt, galėtumėt plačiau pagvildenti tokius klausimus, kaip motinėlės keitimas, naujų šeimelių sudarymas ir jungimas, šeimų ruošimas žiemojimui ir tt.

Nes šiandien pas bičiulį joną begerdama kavą supratau, kad mano smegenys nespėja taip greitai dirbti, kaip greitai gimsta klausimai... Aš jau nekalbu apie atsakymų į tuos klausimus suvokimą. Kaip sakoma, kultūrinis šokas nuo dadano persėdus ant pusrėmių daugiaaukščių avilių, arba kaip rusai sako, vynos mozgov :angel:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
Floyd
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai bitidėse
Bičių šeimų skaičius:300
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:270
Užsiregistravo:2008 Spa 04 , 21:36

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Bir 19 , 08:31

zilvasss rašė:skūpus moka du kartus.Numerėlius motinėlėm klijavau su pigesniais klijais, pusė nukrito.Reiks bandyt brangesniais tik dėl buteliuko klijų iki Wilaros nevažiuosiu.Jaučiu gerai laikytų su SuperMoment tik ar motinom nekenkia ?Reikia patarimo.
Tik ką sužinojau, yra rusiški klijai žaizdoms klijuoti BF 5. Lietuvoj neplatinami, mes galime ir su supermoment mėsas susiklijuot, cheminiai europiečiai esam - viską atlaikysim
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Bir 23 , 08:38

vakar medų sukau iš vieno skyriaus, kitame išleistuvus sudėjau.Labai aromatingas medus , be aviečių ir šaltekšnių dar kažką lankė bitelės.Jis labai tirštas ir sunkiai sukasi, pamatavau drėgmę - 16%
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Bir 23 , 08:47

kice rašė:nu blyn.. Jus rimtai tokius klijus naudojat gyviems sutvėrimams? :o
bitė padengta chitininiu apvalkalėliu.Numerėlis klijuojamas ant nugaros kur chitinas storas ir vientisas kaip šarvas.
Moteris su auskarais visiems gražu, nors gyvoje mėsoje skylė padaryta ir niekas nesipiktina.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
adin
Patyręs narys
Pranešimai:59
Užsiregistravo:2008 Lap 11 , 20:35

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Bir 23 , 11:27

zilvasss rašė:vakar medų sukau iš vieno skyriaus, kitame išleistuvus sudėjau.Labai aromatingas medus , be aviečių ir šaltekšnių dar kažką lankė bitelės.Jis labai tirštas ir sunkiai sukasi, pamatavau drėgmę - 16%
Kuo matuojate drėgmę, kur tokių prietaisų yra nusipirkti?
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Bir 23 , 13:00

refraktometras.bičiuli forumą vakarais paskaitinėk, ten informacijos apstu
http://www.mano-bites.lt/viewtopic.php? ... s&start=60" onclick="window.open(this.href);return false;
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Bir 28 , 10:19

dabar prasideda audringas medunešis.Liepų medaus bus daug pagal mano prognozes, Tranas sako tą patį.Manau neapsirinkam.Kur dar dobilai, rapsai ir pievų žolynėliai.Kraukit pasiūtus korius į avilius kiek turit.Dvi savaitės duos pagrindinį šiuometį derlių.Dėl grikių nežinau, ne mūsų rajono augalas.Viržiai rugpjūtį manau irgi duos nektaro.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
kalianas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano: kalchoziniai ir daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:268
Užsiregistravo:2009 Sau 23 , 16:50

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Bir 28 , 19:54

O iš kur paimt tų pasiūtų.... :'(
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Kasdieniniai darbai

2010 Bir 28 , 22:24

vakar ryte įdėjau papildomai po korpusą su vaškuolėmis, šiandien jau pasiūti koriai ir medaus įnešta.Širdis dainuoja :dance:
tinginiai progreso variklis

Grįžti į