Dingo perai

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
darius
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiais
Bičių šeimų skaičius:80
Bitininkavimo stažas:7
Pranešimai:45
Užsiregistravo:2008 Geg 18 , 22:29
Dingo perai

2008 Bir 29 , 19:04

2 aviliose dingo jauni perai :cry: bet visiskai visuose remeliouse nera periu :cry: ka daryt ar motynelia keist o gal kaskas taip galejo atsitikt?
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: dingo-perai

2008 Bir 29 , 22:06

o yra vietos, kur tuos perus deti? Gal bites visa tuscia vieta medumi uzpyle? Gal perai labai jauni ir sunku iziureti mazus kiausinelius? Jei atsakymai i visus klausimus yra ne - reikia keisti motina, nes arba ji zuvo arba nebededa kiausineliu ( susizalojo, paseno).
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: dingo-perai

2008 Bir 29 , 22:58

Pradžioje reikia įsitikinti ar tikrai nėra motinos t.y. įdėti iš kito avilio korį ,kad būtų atvirų perų ir po 2-3 d patikrinti jei bitės bitės nesiuva gelbėjimosi lopšių tai yra jauna ir nededanti.
Vartotojo avataras
darius
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiais
Bičių šeimų skaičius:80
Bitininkavimo stažas:7
Pranešimai:45
Užsiregistravo:2008 Geg 18 , 22:29

Re: dingo-perai

2008 Lie 09 , 23:08

padariau taip kaip ir pasakete idejau kori su nedengtais periais ir stai ka pastebejau : viename aviliuke po savaites atsirado 5 koriai su periais ir daugelis jau uzdengti .... :) o kitame radau gal 4 motineles akelias ir su viduja uzdeta motynele bei ant poros koriu uzdetu traniniu jauniklu :) nors anksciau nebuvo periu nei ant vienos akutes:( taip ir palikt ar reikia kanors daryt ?
Vartotojo avataras
darius
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiais
Bičių šeimų skaičius:80
Bitininkavimo stažas:7
Pranešimai:45
Užsiregistravo:2008 Geg 18 , 22:29

Re: dingo-perai

2008 Rgp 02 , 21:59

tai vat paeiskejo kad aviliuke buvo jau traniniu motyneliu :(
Eitis
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:55
Užsiregistravo:2010 Vas 22 , 09:57

Re: Dingo perai

2010 Rgp 18 , 16:15

sveiki ,siandin pradejau ruosti biteles maitinimui ,bet ziuriu ,kad nera nei vieno korio su perais per vasara viskas buvo normaliai kur galejo dingti ir ka dabar reiketu daryti patarkite tiesa ant vieno korio yra keli traniniai perai aciu
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Dingo perai

2010 Rgp 22 , 23:05

Eitis rašė:sveiki ,siandin pradejau ruosti biteles maitinimui ,bet ziuriu ,kad nera nei vieno korio su perais per vasara viskas buvo normaliai kur galejo dingti ir ka dabar reiketu daryti patarkite tiesa ant vieno korio yra keli traniniai perai aciu
pas mane traninių atsirado ir ne keli--ką daryti?-- nunešti apie 20m ir iškratyti ant žemės? bitės į kitas šeimas įsiprašys? Ačiū.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Dingo perai

2010 Rgp 22 , 23:18

Ar gerai įsitikinot Vini ir Eiti. Jei senos motinos, jos anksti pabaigia dėti kiaušinėlius. Visos bitės išsirito, bet tranų išsiritimo laikas yra ilgesnis. Jei tikrai įsitikinot, kad ten traninės šeimos, tada reikia iškratyti. Jei traninė motina, galima pakeisti į gerą - vaisingą. Gal kas nors dar turėtų. Šeimas dar gerai patikrinkit - jei pradėjot maitinti kiaušinėliai vėl gali pasirodyti. Iškratyt suspėsit visada.
Vartotojo avataras
jaunasjonas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:iki 100 :)
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:494
Užsiregistravo:2008 Geg 22 , 15:00

Re: Dingo perai

2010 Rgp 23 , 09:49

Vakar "kratydamas" lizdus ir aš vienoje, šiemet sudarytoje šeimelėje, radau tranų ir traninių perų. Kadangi motina šiūmetė ir matomai labai dėsli, nes perų (bitinių) pilni 5 koriai, tai spėju nebeturėjo kur det tai ir sudėjo į tranines akeles. Tą korį patraukiau į kraštą, į jo vieta idėjau kita pasiūtą be traninių akelių. Gal taip pataisysiu padėtį.
Vartotojo avataras
Konradas
Patyręs narys
Aviliai:Dedano
Bičių šeimų skaičius:14
Bitininkavimo stažas:16
Bičių rasė:prie Karnikos
Pranešimai:372
Užsiregistravo:2010 Sau 01 , 12:29

Re: Dingo perai

2010 Rgp 23 , 12:13

Identiškas atvejis, kaimyne :). Dabar bent žinosiu priežastį - neturėjo kur dėti.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Dingo perai

2010 Rgp 23 , 22:09

jaunasjonas rašė:Vakar "kratydamas" lizdus ir aš vienoje, šiemet sudarytoje šeimelėje, radau tranų ir traninių perų. Kadangi motina šiūmetė ir matomai labai dėsli, nes perų (bitinių) pilni 5 koriai, tai spėju nebeturėjo kur det tai ir sudėjo į tranines akeles. Tą korį patraukiau į kraštą, į jo vieta idėjau kita pasiūtą be traninių akelių. Gal taip pataisysiu padėtį.
Aš tai labai abejoju- "neturėjo kur dėti ir sudėjo į tranines akeles....." mano manymu, čia ne šis variantas...
Vartotojo avataras
jaunasjonas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:iki 100 :)
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:494
Užsiregistravo:2008 Geg 22 , 15:00

Re: Dingo perai

2010 Rgp 24 , 08:51

vidmantask rašė:
jaunasjonas rašė:Vakar "kratydamas" lizdus ir aš vienoje, šiemet sudarytoje šeimelėje, radau tranų ir traninių perų. Kadangi motina šiūmetė ir matomai labai dėsli, nes perų (bitinių) pilni 5 koriai, tai spėju nebeturėjo kur det tai ir sudėjo į tranines akeles. Tą korį patraukiau į kraštą, į jo vieta idėjau kita pasiūtą be traninių akelių. Gal taip pataisysiu padėtį.
Aš tai labai abejoju- "neturėjo kur dėti ir sudėjo į tranines akeles....." mano manymu, čia ne šis variantas...
Vidmantai, Jūs mane gąsdinate, prašyčiau išsamesnio komentaro :)
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Dingo perai

2010 Rgp 24 , 17:39

Jaunas Jonai, aš Jūsų negazdinu, bet ir man pasidarė įdomu. Juk jau ruduo, tranus varo iš avilių, jaunos motinos visada dar labai ilgai deda, traninių perų jau nebereikia. Gal jie liko iš ankstesnio laikotarpio ir tik dabar ritasi. Dar pastebėkit tą šeimą. Įdėjote naujų korių, sulaukite, kas iš jų išsivystys. Gali būti ir taip, kad motina nepilnai susiporavusi ir visą tranų " palikimą" išnaudojusi. Jūs juk sakėte kad labai dėsli. Būna ir kitas varijantas, motina dėdama kiaušinėlius, ir radusi didesnes akutes, deda neapvaisintus kiaušinėlius. Nebaksteli į trano "palikimą", mano manymu, taip būna tik pavasarį. Tikriausiai įsijungs ir plačiau paaiškis bičiuoliai - specai - bičių "genetikai"....
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Dingo perai

2010 Rgp 24 , 22:13

nesu nei specas, nei genetikas, bet turiu praktikos ir knygas mėgstu(ir forumą atidžiai skaitau).Mano nuomone, šeima keis motinėlę tyliuoju būdu.Rugpjūčio pabaigoje-rugsėjo pradžioje būna taip.Pasiiaugina kokią 100 tranų ir pasiuva 2-3 lopšelius.Jeigu bitininkas tinginys (kaip aš) ir nekilnoja rėmų su traniniais perais, nelaužo lopšelių, tai turi gerą jauną mamelę.Jeigu labai didelis tinginys ir priedo žioplas, tada mano kad jo bitės nespiečia ir motinėlė 10-12 metų senumo.Jaunieji aktyvistai-pionieriai-skautai aktyviai knaisiojasi avilyje, bitėm gyvent neduoda, netgi šeimos dažnai be motinų lieka, bet patys progresuoja.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
jaunasjonas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:iki 100 :)
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:494
Užsiregistravo:2008 Geg 22 , 15:00

Re: Dingo perai

2010 Rgp 25 , 13:18

Tai kaip suprantu jaunają motinėlę (jei tai keitimo versija) apvaisins tos pačios šeimos tranai?
Vartotojo avataras
Robertas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai ir įvairių kolekcija...
Bičių šeimų skaičius:apie: 50
Bitininkavimo stažas:23
Bičių rasė:B+C+V
Pranešimai:588
Užsiregistravo:2008 Gru 11 , 01:14

Re: Dingo perai

2010 Rgp 26 , 20:10

Prieš pora savaičių tikrinau savąsias ir vienoj šeimoj taipogi radau dvi motinines tuleles.
Viena jau uždengta kita dar atvira.
Buvo kilęs didelis noras jas sunaikinti, bet sveikas protas nugalėjo ir palikau jas ramybėje.
Bitės geriau žino ko jos nori ir ko joms reikia.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Dingo perai

2010 Rgp 26 , 21:41

Robertas rašė:Prieš pora savaičių tikrinau savąsias ir vienoj šeimoj taipogi radau dvi motinines tuleles.
Viena jau uždengta kita dar atvira.
Buvo kilęs didelis noras jas sunaikinti, bet sveikas protas nugalėjo ir palikau jas ramybėje.
Bitės geriau žino ko jos nori ir ko joms reikia.
Aš tai būčiau nesuabejojęs ir lopšelius sunaikinęs. Juk šeimoje tikrai yra motina ir dar susiporavusi, nors, gal ir silpniau dedanti. Ją bitės nori keisti. Aš gi rašiau, kad bitės tik darbščios, bet žioplos. Nauja motina išsiritusi, tikrai nebesusiporuos. Pavasarį šią šeimą teks jungti. Neturi reikšmės, kad dar ten yra tranų. Jau ruduo, ruduo.... kaip toj dainoje...
Jaunas jonas rašė abejodamas, kad motina susiporuos su tos pačios šeimos tranais. Jonai, tai visai nesvarbu, kurios šeimos tranai. Kas ten supaisys su kurios šeimos tranais susitiks ir sušoks vestuvinį šokį. Motina išskrenda, bet tuo pačiu metu, pakyla ir tranai.....Tranai namų neturi, jiems – bitynas namai, nesirenka iš kurios šeimos kilę.
juozas
Patyręs narys
Pranešimai:113
Užsiregistravo:2008 Lap 28 , 00:48

Re: Dingo perai

2010 Rgp 27 , 22:10

As irgi vienoje seimoje radau ganetinai daug traniniu peru .paglvojau :visai suduro bites .tarpkitko tai spiecius siumetis.stebesiu kas cia bus.
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Dingo perai

2010 Rgp 29 , 20:29

Kažko nesuprantu- tik traniniai perai pas Jus, ar yra ir bitinių?
juozas
Patyręs narys
Pranešimai:113
Užsiregistravo:2008 Lap 28 , 00:48

Re: Dingo perai

2010 Rgp 30 , 21:32

Yra ir bitiniu cieli sesi koriai.bet dar yra ir traniniu peru.

Grįžti į