Patarkite

Šis skyrius yra sukurtas specialiai naujokams ar pradedantiems bitininkams. Drąsiai klauskite, aiškinkitės - visi geranoriškai Jums padėsime.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47
Re: Patarkite

2010 Rgp 20 , 22:44

Jeigu permaitinsit, taip ir bus. Paren, znani merų....
udra
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:2
Užsiregistravo:2010 Rgp 29 , 00:39

Re: Patarkite

2010 Rgp 29 , 01:32

Sveiki,
labai reiktu bitininku patarimu, nes va netiketai man reikia pasirupinti bitutemis, o as visiska naujoke sioje srityje.
Mano tetis, deja, sia vasara isejo anapilin ir mums paliko savo nedideli biciu ukeli, kuri dabar tesudaro tik trys aviliai. Bitutes praktiskai neziuretos nuo pavasario, tik liepos pabaigoje medu isememe - jo labai nedaug buvo, panasu, kad tik viena seima stipresne, o is vieno avilio tai net nieko nebuvo ko imti.
Tai dabar as tris kartus jas pamaitinau cukraus sirupu. Ar to uzteks? ir nelabai zinau, ka daryti tokiau
kiek paskaiciau - rodos reiktu susiaurinti lizdus?? kada reikia apsiltinti avilius?

ir dar labai neramina mane vasko kandys - pastebejau po kelis drugelius aviliuose bites maitindama, juos sunaikinau, bet nezinau, ar ju nera viduje - dar neziurejau.. bet uztat ju kolonija isikure viename tusciame avilyje. Baisu kas ten darosi!!!- ir drugiu ir kiausineliu ir lervu pilna. O tas tuscias avilys stovi netoli pilnu - tai bijau, kad kandys nepereitu i pilnus.
Kaip isnaikinti tas kandis tusciame avilyje - sakau, kad kokiais musiu nuodais ispurksti? bet ar paskui bus galima ta avili naudoti?
girinis
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:3 -
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:376
Užsiregistravo:2010 Geg 11 , 13:07

Re: Patarkite

2010 Rgp 29 , 08:28

Panašu, kad patirtis su bičių priežiūra yra minimali, todėl pats geriausias variantas būtų pasikviesti labiau patyrusį bitininką pagalbon. Eksperimentams jau nėra laiko, labai realu jog šeimos labai erkėtos, gal ir jungti silpnas reikia. Parašyk profilyje savo miestą, manau labiau patyręs bitininkas užsuks apžiūrėti. Korius kuriuos nori apsaugoti nuo kandžių, dėk į polietileninį maišą, įpilk į jį šaukštą skruždžių rūgšties( arba bent acto), ir gerai užrišk.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Patarkite

2010 Rgp 29 , 18:36

Geriau buvo prieš maitinimą susiaurinti lizdus. Žiūrint kokia šeima, palikti apie 7 korius. Sumaitinti apie 10-12 kg cukraus. Nusipirkti nuo erkių Gabono. Turint laiko pasiskaityti forumą.
Į tą tuščią avilį, kur daug kanžių, ten spėju buvo ir korių, bet bitės mirė, ar išspietė, supilkite buteliuką acto esensijos 70% ir uždarykite avilį. Kandys žus, nuo kiaušinėlių iki skraidančių kandžių. Iki pavasario esensija išsigaruos. Korius išlydykite.......
Vartotojo avataras
leo
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:635
Užsiregistravo:2009 Bal 27 , 11:41

Re: Patarkite

2010 Rgp 29 , 23:29

Geriau buvo prieš maitinimą susiaurinti lizdus
Neįsikertu aš kažkaip su tuo lizdų siaurinimu: ką išimti? Vienuose perai, kituose medus, duonelė - visi atrodo reikalingi, o ir bičių pilnai aptūpti. Siaurindamas lizdus prieš maitinimą iškėliau rėmus su juodais koriais, kuriuose buvo mažai perų. Padariau tai gana "sėkmingai" (kartu su motinėlėmis) :shame: Viename avilyje sugrąžinau tuos rėmus atgal ir dabar lizdas vėl 12 rėmų. Nors šiuo metu jie visi aptūpti bičių, bet, mano supratimu, tiek palikti žiemai negalima. Kaip jį susiaurinti, kada, ką išimti :dontknow:
Duok durnam kelią, nes jis vis tiek jo nesuras.
udra
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:2
Užsiregistravo:2010 Rgp 29 , 00:39

Re: Patarkite

2010 Rgp 30 , 02:44

girinis rašė:Panašu, kad patirtis su bičių priežiūra yra minimali, todėl pats geriausias variantas būtų pasikviesti labiau patyrusį bitininką pagalbon. Eksperimentams jau nėra laiko, labai realu jog šeimos labai erkėtos, gal ir jungti silpnas reikia. Parašyk profilyje savo miestą, manau labiau patyręs bitininkas užsuks apžiūrėti. Korius kuriuos nori apsaugoti nuo kandžių, dėk į polietileninį maišą, įpilk į jį šaukštą skruždžių rūgšties( arba bent acto), ir gerai užrišk.
dekui visiems už patarimus
deja, patirtis mažiau nei minimali.. :( bet labai norisi bitutes išsaugoti..
Aviliai tai yra kaime prie Anykščių, rodos yra kaimynystėje vienas laikantis bites, reiks matyt jį kviestis į pagalbą...
o iš ko sprendžiate, kad labai erkėtos? kaip tai galima patikrinti?
Ir gal kas gali parašyti kokią gera bitininkų parduotuvę Vilniuje, kur to Gabono būtų galima nusipirkti..
Ir man su tuo maitinimu labai neaišku - čia rašė, kad reikia sumaitinti 10kg cukraus - čia ne sirupo, o cukraus?? (maitinau sirupu 1:1, bet tik 11kg cukraus ant trijų avilių, ir tai mama sakė, kad tėtis nei tiek neduodavo, bet jis pavasarį dar maitindavo...) Ar tikrai tiek daug primaitinti reikia??
nepervelu butų dabar dar maitinti?
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:3130
Užsiregistravo:2009 Vas 17 , 20:19

Re: Patarkite

2010 Rgp 30 , 08:29

Udrai-- labai gera parduotuvė Anyksčiuose prie turgaus, ten ir patarimą gausit.
bebras3
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:18
Užsiregistravo:2010 Rgp 19 , 20:33

Re: Patarkite

2010 Rgp 30 , 10:45

Sveiki,

Nors turiu tik 3 avilius ir pradėjau nuo 1 prieš 4 metus, tačiau dar nebuvo taip, kad žiemai palikčiau lizde 7 rėmus. Visada palieku apie 10 ar net 11 rėmų - na neįmanoma visų bičių sutalpinti į 7 rėmus, nes labai jau didelės šeimos. Nežinau, gal ir blogai darau, bet dar nei karto žiemą nei vienas avilys nekrito.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Patarkite

2010 Rgp 30 , 11:36

Ir? Kokie rezultatai būna pavasarį? Aš asmeniškai per savo neilgą praktiką susidariau tokią nuomonę - geriau išimti bent tris rėmus iš tų 11, atakiuoti, sudėti už diafragmos, kad bitės į likusius 8 rėmus susudėtų gražiai kompaktiškai, o svarbiausia - teisingai. Tada nebus problemų su galimu kamuolio neperėjimu akivaizdžiai per dideliame lizde. 11 rėmų lizdas žiemai, mano subjektyvia nuomone yra stipriai per didelis. Reikia turėti omeny, kad bitės žiemos kamuolyje sėdi šiek tiėk kompaktiškiau, nei vasarą ant korių.
Na, yra begalės įvairių technikų... :zzz:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Patarkite

2010 Rgp 30 , 13:58

udra rašė: o iš ko sprendžiate, kad labai erkėtos? kaip tai galima patikrinti?
Ir gal kas gali parašyti kokią gera bitininkų parduotuvę Vilniuje, kur to Gabono būtų galima nusipirkti..
Ir man su tuo maitinimu labai neaišku - čia rašė, kad reikia sumaitinti 10kg cukraus - čia ne sirupo, o cukraus?? (maitinau sirupu 1:1, bet tik 11kg cukraus ant trijų avilių, ir tai mama sakė, kad tėtis nei tiek neduodavo, bet jis pavasarį dar maitindavo...) Ar tikrai tiek daug primaitinti reikia??
nepervelu butų dabar dar maitinti?
Erkėtos ar ne vistiek gydykit,patikrint galėsit tik sukabinę gabono juosteles ir dugne patiesę kažką lipnaus,pvz.kanceliarinėse parduotuvėse būna lipnių A4 formato lapų(2 reikės).Žiūrint kiek medaus likę,bet dar pamaitinkit,nevėlu,šaltą žiemą pranašauja.Sirupą galit daryt 1:2.
bebras3
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:18
Užsiregistravo:2010 Rgp 19 , 20:33

Re: Patarkite

2010 Rgp 30 , 15:49

Na, kad lizde palieku 10-11 rėmų, bent jau aš pavasarį jokių negerumų nepastebėjau. Šiemet pavasarį turėjau 2 avilius, tai per vasarą išsukau iš jų 65 ir 55 ltr. medaus (aplink nėra rapsų ir jų niekur nevežioju).
Eitis
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:55
Užsiregistravo:2010 Vas 22 , 09:57

Re: Patarkite

2010 Rgp 30 , 20:47

labas,na tai va papuoliau itokia beda ,ir nezinaukair bedaryti patarkite kaip reikia nuramiti pasiutusias bites nes kai atidarau avilio dangti tai jos mane taip puola ,kad ir dumine nieko nepadeda o syrupo i maitintuve neimanoma ipilti nes kai atidarau maitintuves dangteli tai jos ten pula ir syrupui nebelieka vietos na o taip esu palikes devynius korius ziemai turejo ir maisto ,bet zimai neuztektu tai reikia pamaitinti ,bet kaipir kas joms galetu buti jeigu kamnors taip yra buve tai ka jus darete jeigu nesunku parasykite aciu.
Vartotojo avataras
vzavirinas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano : 10 r daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:17
Bitininkavimo stažas:7
Pranešimai:50
Užsiregistravo:2009 Gru 09 , 20:18

Re: Patarkite

2010 Rgp 30 , 21:17

Kazur forume apie tai buvo rasita. Jai neklistu tai i dumine idek zipsneli amonio seletros :boom: - bet geriau :stop: palauk labiau patirusiu bitininku patarimu.
bebras3
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:3
Pranešimai:18
Užsiregistravo:2010 Rgp 19 , 20:33

Re: Patarkite

2010 Rgp 30 , 21:26

Nesuprantu, kodėl bitės sudaro problemų sirupo supylimui į penėtuvę. Dabartinės penėtuvės turi 2 dangtelius, t.y. 1 dangtelis yra nuo sirupo skyriaus(į jį nepatenka bitės), o kitas yra nuo bičių skyriaus. Nuimi sirupo skyriaus dangtelį, supili sirupą ir uždengi - KUR BITĖS? Senesnės penėtuvės yra su pastumiamu dangteliu. Čia iri panaši muzika - pastumi dangtelį, supili sirupą ir atgal užstumi. Tik dėdamas į avilį penėtuvę su pastumiamu dangteliu pažiūrėk, kad jis stumtūsi nuo sirupo skyriaus, o ne nuo bičių skyriaus.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Patarkite

2010 Rgp 30 , 21:34

Čia su salietra aš patarinėjau, bet neverta durniuot. Pats gali kojas pakratyt. Jaunystėj bambiškas dariau....
Ieškok priežąsties, kodėl piktos. Gal pelė jau kur prasigraužė, jei avilys senas, ar kokios šakos nuolatos baladoja ,ar dar kas nors trukdo, gal kokie kvapai.... Gal stengiesi maitinti vėsiu oru, ar per lietų, ar vėlai vakare. Man dar to nebuvo, kai maitini, jos tik ir laukia, liežiuvėlius kiša į srovę ir viskas. Jei jau taip piktos, tai prisitaikyk ir įsivęsk žarnelę į lauką ir pro ją supilsi maistą. Negi jos piktos ir vasarą buvo? Tai čia motina kalta, tada bus vietinės - pikčiurnos. Bet dabar jų su žiburiu nerasi. Sekmės, kaip sako Vilkas.
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Patarkite

2010 Rgp 30 , 21:37

Eitis rašė:labas,na tai va papuoliau itokia beda ,ir nezinaukair bedaryti patarkite kaip reikia nuramiti pasiutusias bites nes kai atidarau avilio dangti tai jos mane taip puola ,kad ir dumine nieko nepadeda o syrupo i maitintuve neimanoma ipilti nes kai atidarau maitintuves dangteli tai jos ten pula ir syrupui nebelieka vietos na o taip esu palikes devynius korius ziemai turejo ir maisto ,bet zimai neuztektu tai reikia pamaitinti ,bet kaipir kas joms galetu buti jeigu kamnors taip yra buve tai ka jus darete jeigu nesunku parasykite aciu.
Nesunku(netaip kaip jumi su šitiek klaidų :chi: ),parašysiu,kad bitės nepasiuto,o pyksta,kad kažkas darinėja avilį,atidenginėja penėtuvę,o sirupo neįpila.Maitinkit anksti ryte,kai dar vėsu,jei dar nesibaladosit ir ilgai nesičiupinėsit nereikės net dūminės.Įsitaisykit didelę maitintuvę. :)
Vartotojo avataras
Nierka
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:349
Užsiregistravo:2009 Lap 17 , 21:49

Re: Patarkite

2010 Rgp 30 , 21:57

sakykite, jei įpiltum iš karto 10ltr sirupo ar jis nesurūgsta? Ir per kiek laiko galėtu tokį kiekį paimti? Dar norėčiau paklausti bitės seniau sirupą išimdavo iki vakaro šiandiena jos jo dar truputį turėjo ar tai galėtų reikšti, kad nebeturi kur nešti? Ačiū.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Patarkite

2010 Rgp 30 , 23:02

Nierka rašė:sakykite, jei įpiltum iš karto 10ltr sirupo ar jis nesurūgsta? Ir per kiek laiko galėtu tokį kiekį paimti? Dar norėčiau paklausti bitės seniau sirupą išimdavo iki vakaro šiandiena jos jo dar truputį turėjo ar tai galėtų reikšti, kad nebeturi kur nešti? Ačiū.
Į šį klausimą pats ir atsakei. Išima greit. Jei turi vietos kur pilti. Dėl surūgimo nesibaiminkit, juk turbūt dedat ir acto esencijos, tai, tipo, konservuoja ir bitėms parūkštintas - naudinga. Mano avilių penėtuvės po 8 - 9 litrus. Pirmu maitinimu paima per naktį, antru - jau per 1,5 dienos. Normą palaipsniui mažinu. Trečiam jau darau pertrauką. Įkeliu į rugsėjo pradžią, kai išsirita dauguma perų.
Vartotojo avataras
Nierka
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:349
Užsiregistravo:2009 Lap 17 , 21:49

Re: Patarkite

2010 Rgp 30 , 23:12

Tai kiek Jūs duodate kg cukraus, kad Jūms išeina 24-27 litrai sirupo ir ar nėra vėlai rugsėjį, juk dėvisi jaunos bitės... aš maitinimą jau baigsiu už triejų dienų bus suduota po 17kg cukraus tikiuosi užteks, palikau 7-8 korius sirupo santykis 1:2...Nieko į sirupą nedėjau, susilaikiau ir česnako įspaudom, nes kai daviau sirupo silpnai šeimelei su česnaku tai po savaitės jos iš viso nebeliko kaip ir sirupo :dontknow: tai įsigandau gal nuo česnako pabėgo ir nebedėjau...Žinau sakysite nuo erkių, bet atsakyti negalėsiu ar taip ar ne, nes buvo gydytos beevitaliu tik praeitą rudenį...
Se
Sergijus

Re: Patarkite

2010 Rgp 30 , 23:14

Kasdien pilu po 1,5-2 litrus.Maitintuvės,pas mane-4,5 litro talpos.Pilu po nedaug tam,kad garantuotai išsiimtu.Niekada nesurūgsta... :nope:

Grįžti į