Bičių maitinimas

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47
Re: Bičių maitinimas

2012 Rgs 17 , 22:16

Užsiakiuos, nepergyvenki. Bitės paprastai nespėjo. Daug davėte sirupo, jos bijo, kad galit atimti....geriau jau į korius....
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Bičių maitinimas

2012 Rgs 18 , 01:10

vidmantask rašė:
wilkius rašė:
vidmantask rašė:O iki spalio, sugraužtas erkių... Tai dar baisiau. Erkes tai reikia naikinti.
Na manau bičių šeimą tinkamai paruošiant įdedant traninį rėmą, perus išpjaunant ir t.t. bitės tikrai nebus sugriaužtos erkių iki gydymo aksalo rūgštimi.
Kaip tai Petriukas sakė - kiek bepenėsi vilką.....
Kaip bekariauju su erkėmis ir ne po vieną dedu statybinį rėmą per sezoną, o per pagrindinį maitinimą ir kartu gydymą, tiek prisirenka ant patiesalo erkių, kad net sarmata nufuotkinti. Tai kas bus jei spalio sulauksiu....
tai tų erkių įpročiai keičiasi.Jeigu prieš 30 metų jos vasarą daugiausiai parazitavo traniniuose peruose, tai dabar nespjauna ir į bitinius.gamtos evoliucijoje 30 metų tai akimirksnis.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Bičių maitinimas

2012 Rgs 20 , 21:50

Čia daug buvo diskutuota,kada reikėtų baigti šeimų maitinimą.Šiandien išgirdau dar vieną tiesą,kurią sunkoka paneigti.Stabtelėjau prie Bičių Korio parduotuvės,pagalvojęs,kad nusipirksiu keletą kibirėlių inverto pavasariui,kad bitukes palepinti.Pardavėja man paaiškina,kad inverto nėra,nes maitinimo sezonas jau pasibaigęs.Tada aš paklausiau,kada jis pasibaigė,kad apie tai net laikraščiai nerašė.Tada ji man paaiškino,kad maitinimo sezonas baigėsi tada,kada baigėsi invertas.Logiška.Tad visiems bičiuliams,kurie dar nesusigaudė,kada reikia baigti bičių maitinimą,tiesiog reikėtų dažniau užeiti į Bičių Korio parduotuvę ir stebėti inverto likučius.Pardavėjai pasakiau,kad man inverto reikia ne šiam rudeniui,o sekančiam pavasariui,tada ji man pasiūlė ateiti sekantį rudenį.Atrodo,kad nuo inverto reikės pereiti prie cukraus.
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadanai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:32
Pranešimai:2579
Užsiregistravo:2009 Vas 08 , 14:20

Re: Bičių maitinimas

2012 Rgs 20 , 21:56

Kest rašė:Čia daug buvo diskutuota,kada reikėtų baigti šeimų maitinimą.Šiandien išgirdau dar vieną tiesą,kurią sunkoka paneigti.Stabtelėjau prie Bičių Korio parduotuvės,pagalvojęs,kad nusipirksiu keletą kibirėlių inverto pavasariui,kad bitukes palepinti.Pardavėja man paaiškina,kad inverto nėra,nes maitinimo sezonas jau pasibaigęs.Tada aš paklausiau,kada jis pasibaigė,kad apie tai net laikraščiai nerašė.Tada ji man paaiškino,kad maitinimo sezonas baigėsi tada,kada baigėsi invertas.Logiška.Tad visiems bičiuliams,kurie dar nesusigaudė,kada reikia baigti bičių maitinimą,tiesiog reikėtų dažniau užeiti į Bičių Korio parduotuvę ir stebėti inverto likučius.Pardavėjai pasakiau,kad man inverto reikia ne šiam rudeniui,o sekančiam pavasariui,tada ji man pasiūlė ateiti sekantį rudenį.Atrodo,kad nuo inverto reikės pereiti prie cukraus.
Kest
Kaip tik šiandien buvau Wilaroj,ten dar vyrukas nešiojo kibirus su invertu į parduotuvę.Pavasariui skatinamajam maitinimui cukrus geriau nei invertas.
Vartotojo avataras
Mortalas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:435
Užsiregistravo:2012 Lie 19 , 18:07

Re: Bičių maitinimas

2012 Rgs 20 , 22:03

Liuka rašė:
Kest rašė:Čia daug buvo diskutuota,kada reikėtų baigti šeimų maitinimą.Šiandien išgirdau dar vieną tiesą,kurią sunkoka paneigti.Stabtelėjau prie Bičių Korio parduotuvės,pagalvojęs,kad nusipirksiu keletą kibirėlių inverto pavasariui,kad bitukes palepinti.Pardavėja man paaiškina,kad inverto nėra,nes maitinimo sezonas jau pasibaigęs.Tada aš paklausiau,kada jis pasibaigė,kad apie tai net laikraščiai nerašė.Tada ji man paaiškino,kad maitinimo sezonas baigėsi tada,kada baigėsi invertas.Logiška.Tad visiems bičiuliams,kurie dar nesusigaudė,kada reikia baigti bičių maitinimą,tiesiog reikėtų dažniau užeiti į Bičių Korio parduotuvę ir stebėti inverto likučius.Pardavėjai pasakiau,kad man inverto reikia ne šiam rudeniui,o sekančiam pavasariui,tada ji man pasiūlė ateiti sekantį rudenį.Atrodo,kad nuo inverto reikės pereiti prie cukraus.
Kest
Kaip tik šiandien buvau Wilaroj,ten dar vyrukas nešiojo kibirus su invertu į parduotuvę.Pavasariui skatinamajam maitinimui cukrus geriau nei invertas.
Sirupas iš pavasario tikrai geriau, o štai dėl rudeninio maitinimo jau net nežinau :lol: dažniausiai visi giria tai, kuo patys maitina, o paklausti apie kitą maitinimo būdą mandagiai nutyli, nenorėdami peikti. Daug kas rašo, jog invertas žiemai tikrai geriau, bet atsirado ir daug tokių, kurie sako, jog cukrus vis dėlto geriau. Jau sunku ir susigaudyti :shame:
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:1225
Užsiregistravo:2008 Rgs 14 , 18:40

Re: Bičių maitinimas

2012 Rgs 20 , 22:09

"Bičių koryje" pardavėjas(a) labai nustebo,kad ruošiuosi naudoti "bienenwoll" vėlai rudenį(sako-tik vasarą). O pasiūlytoje instrukcijoje vienas iš variantų- kaip tik toks... :chuckle
Senai jau forume skamba mintis, kad reikia vadovautis savo galva-išklausant kitų patarimus.
plikas ir žilas - abu nežino...kurį renkatės?
Vartotojo avataras
Kest
Patyręs narys
Aviliai:Dadano tipo 22 r. aviliai
Bičių šeimų skaičius:5
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:3978
Užsiregistravo:2010 Vas 11 , 19:35

Re: Bičių maitinimas

2012 Rgs 20 , 22:36

Kada naudoti cukrų,kada invertą,tikrai žinau.Motinėles auginsiu ir kitais metais,tai invertas niukleusams tikrai nepamaišys.Prieš tai rašydamas,daugiau norėjau parodyti mūsų verslininkų pažiūrį į biznį:pirkti reikia ne tada,kada tu nori,o tada,kai aš turiu.Rytoj jie verks,kad Lietuvoje bloga valdžia,verslas žlugdomas ir t.t
Kest
'Daryk tai,kuo tiki,tikėk tuo,ką darai
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:33
Pranešimai:1015
Užsiregistravo:2009 Spa 08 , 19:40

Re: Bičių maitinimas

2012 Rgs 21 , 20:43

Prieš 3 metus pradėjus bites maitinti žiemai invertu,jos pasidarė atsparios puviniui.Maitinant sirupu ir dapilant medaus tirpalo nuo atakiavimo dangtelių,išlysdavo kai kur puvinys.Kaip pas jus,ar maitinant invertu bičių imunitetas pagerėjo,o gal aš apkrėsdavau puvinio sporom per atakiavimo dangtelių medų.
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Bičių maitinimas

2012 Rgs 21 , 20:52

Duona rašė:Prieš 3 metus pradėjus bites maitinti žiemai invertu,jos pasidarė atsparios puviniui.Maitinant sirupu ir dapilant medaus tirpalo nuo atakiavimo dangtelių,išlysdavo kai kur puvinys.Kaip pas jus,ar maitinant invertu bičių imunitetas pagerėjo,o gal aš apkrėsdavau puvinio sporom per atakiavimo dangtelių medų.
Įdomus pastebėjimas :think: . Ar anksčiau, maitinant žiemai cukraus sirupu, dėdavote į sirupą rūgšties? Kažkur skaičiau, kad rūgštesnė terpė yra palankesnė puviniui vystytis.
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:33
Pranešimai:1015
Užsiregistravo:2009 Spa 08 , 19:40

Re: Bičių maitinimas

2012 Rgs 21 , 21:25

Įdomus pastebėjimas :think: . Ar anksčiau, maitinant žiemai cukraus sirupu, dėdavote į sirupą rūgšties? Kažkur skaičiau, kad rūgštesnė terpė yra palankesnė puviniui vystytis.[/quote]
Jokių priedų į sirupą nedėdavau išskyrus medaus tirpalą nuo atakiavbimo dangtelių (taip bitininko žinynuose rekomenduodavo.
Bokstas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano 18r
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:122
Užsiregistravo:2008 Geg 26 , 15:34

Re: Bičių maitinimas

2012 Rgs 22 , 22:16

Ruosiant sirupa, 5 metai pagal dr. Amsiejaus rekomendacijas dedu 1 valgoma sauksta 70% acto esencijos 10 kg sauso cukraus. Maitinu 3 seimas, puvinu nera buve.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Bičių maitinimas

2012 Rgs 22 , 22:46

Na iš kur Jūs ištraukiat, kad nuo parūgštinto sirupo puviniai atsiranda. Blefas. Visokių pričendalų dedu į sirupą, bitės išeina pavasariui visada sveikos. Ir ne pirmi metai.Dedu ir acto esencijos, pelynų, česnakų. Niekada neturėjau puvinių. Pagalvokit kitą variantą. Gal vežiodami bites atvežat į puvinių židinius, kur bitininkauja negramatni bitininkai. Šimet ir aš čiut neužsiroviau. Gerai, kad pasikonsultavau su pažįstamu veterinaru. Tame kaime, kur norėjau atvežti vieno skyriaus bites, vos už 1 km. - amerikinis puvinys, pas vieną garbaus amžiaus pilietį.
Kad nuo parūgštinto sirupo, tai tikrai abejoju. Kitas atvejis gali būti, kad pavasarį perdaug išplečiat lizdus, o bitės nepajėgia apšiltinti ir perai užšala. Ilgai nepašalinus tokių korių - puvinys. Arba vėl, plečiant lizdą gal įdedat korius, kur iš rudens liko koriai su keliomis neišsiritusiomis bitėmis ir čia gali būti priežąstis. Blusinėt tokių korių nėra reikalo - geriau išlydyt.
Vartotojo avataras
Duona
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:200
Bitininkavimo stažas:33
Pranešimai:1015
Užsiregistravo:2009 Spa 08 , 19:40

Re: Bičių maitinimas

2012 Rgs 23 , 12:59

Taip,daug rašoma,kad nuo užšaldintų perų gali atsirasti puvinys,bet jei puvinio sporų nebus avilyje,tai nors ir visus perus užšaldyk-puvinys neišsivystys.Šiemet vet.inspekcija ėmė perų -dėl puvinio,medaus-dėl antibakterinių medžiagų tyrimo,nieko nerado.Manau,kad perų tyrimą daro augindami terpėje puvinio sporas netik perų,bet ir korio(vaško) Aš esu įsitikinęs,kad geras maistas žiemai,tai garantas sveikų šeimų.Gali būti,kad aš užpildamas atakiavimo dangtelius karštu vandeniu ir palaikęs parą,kad ištirptu medus padarydavau klaidą.Puvinio sporų kažkur minimaliai būdavo,ar dangtelių meduje,ar vandenyje-vamzdynuose,o gal siurblyje,kurį naudodavau paėmęs iš prūdo.Aš tuo esu įsitikinęs todėl,kai prieš keletą metų pamaitinus invertu 10 bitynų ir 1 bityną cukraus sirupu su ištirpintu medumi dangtelių (apie 150kg.)tai pavasarį tam viename bityne buvo puvinio beveik visuose aviliuse,o kiti bitynai sveki.
zbitnikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:61
Užsiregistravo:2010 Kov 03 , 13:51

Re: Bičių maitinimas

2012 Rgs 25 , 21:56

Sveiki,
ar kam teko susidurti su tuo, kad seima neima sirupo? Pas mane taip atsitiko, kad neima sirupo. Vos, vos pasiima viena kg cukraus koncentracijos 1:1. Kame tai galetu buti problema? Man tai pirma karta taip per gyvenima :)
Vartotojo avataras
Mortalas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:435
Užsiregistravo:2012 Lie 19 , 18:07

Re: Bičių maitinimas

2012 Rgs 25 , 22:07

zbitnikas rašė:Sveiki,
ar kam teko susidurti su tuo, kad seima neima sirupo? Pas mane taip atsitiko, kad neima sirupo. Vos, vos pasiima viena kg cukraus koncentracijos 1:1. Kame tai galetu buti problema? Man tai pirma karta taip per gyvenima :)
Kad beveik neimtų man nelabai teko susidurti, būdavo šeimų, kurios silpniau imdavo ( į diena po 2l), bet šiais metais visos ėmė kaip papaikusios :lol: supylęs po 4-4,5l išimdavo per naktį. O tau patarčiau tą maistą, kuris skirtas šiai šeimai suduoti kitom šeimom, bet ne po daug, kad nenusilptų per daug nereikalingai ir tada iš tų šeimų išimk po korį ar savo nuožiūra :ok:
zbitnikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:61
Užsiregistravo:2010 Kov 03 , 13:51

Re: Bičių maitinimas

2012 Rgs 25 , 22:14

Visai gal ir gerai toks variantas, bet jau po laiko. Sumaitinau tai seimai taip tik 6 kg cukraus. Ir taip ilgai kazkaip uztempiau su tuo maitinimu, nes neime. Tai jau kaip bus taip jau bus. O kas keisciausia cia buvo pagautas spiecius ir labai jau jis piktas visada. Gal kazkas ta lemia...
Per mano visa bitininkavimo laika tai taip nera buve. Kitos seimos kaip ir normaliai, kazkokiu tokiu "nesamoniu" nebuvo :) Jei iki kitu metu isgyvens tai tada reiks aukleti ja kitiems metams :lol:
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: Bičių maitinimas

2012 Rgs 25 , 22:26

Kokiais tempais bitės ima sirupą, tokiu tempu dirbs ir per medunešį. Geros šeimos paima sirupą greitai, jeigu ir nebeturi vietos kur sudėti, tai siuva korius kur yra laisvos vietos, pvz. už diafragmų ir ten sandėliuoja maistą. Taigi, iš lėtų ir tinginukių nieko gero nebus.
Vartotojo avataras
Mortalas
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:435
Užsiregistravo:2012 Lie 19 , 18:07

Re: Bičių maitinimas

2012 Rgs 25 , 22:49

zbitnikas rašė:Visai gal ir gerai toks variantas, bet jau po laiko. Sumaitinau tai seimai taip tik 6 kg cukraus. Ir taip ilgai kazkaip uztempiau su tuo maitinimu, nes neime. Tai jau kaip bus taip jau bus. O kas keisciausia cia buvo pagautas spiecius ir labai jau jis piktas visada. Gal kazkas ta lemia...
Per mano visa bitininkavimo laika tai taip nera buve. Kitos seimos kaip ir normaliai, kazkokiu tokiu "nesamoniu" nebuvo :) Jei iki kitu metu isgyvens tai tada reiks aukleti ja kitiems metams :lol:
Gali bandyt dar su invertu gelbėt...
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Bičių maitinimas

2012 Rgs 26 , 08:43

Rolandas30 rašė:Kokiais tempais bitės ima sirupą, tokiu tempu dirbs ir per medunešį. Geros šeimos paima sirupą greitai, jeigu ir nebeturi vietos kur sudėti, tai siuva korius kur yra laisvos vietos, pvz. už diafragmų ir ten sandėliuoja maistą. Taigi, iš lėtų ir tinginukių nieko gero nebus.
Vadinasi visos mano seimos beviltiskos. Daviau inverta savaitgali, tai geriausiu atveju po puslitri per para pasiime. Taigi, kaip sakoma juodas jumoras, parduodu biciu seimas pavasari. 10 vienetu. Darbscios, ramios, daug medaus nesa... :lol:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
zbitnikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:4
Pranešimai:61
Užsiregistravo:2010 Kov 03 , 13:51

Re: Bičių maitinimas

2012 Rgs 26 , 09:59

Iš tikro nelabai norėtusi tikėti, kad jei šeima ima letai sirupa tai jau ji lėta yra. Kiap sakoma pagyvensim pamatysim :) Reikia tik kitų metų sulaukti :)

Grįžti į