Kasetiniai paviljonai (bitidės)

Alternatyvios bitininkavimo technologijos
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06
Re: Kasetiniai paviljonai (bitidės)

2012 Spa 13 , 21:22

kažkokių naujienų nepapasakosiu, manau daugelis rusišką pchelovod.info forumą paskaitinėjat.berods prieš 15-20 metų labai reklamavosi "pioner-helios" paviljonai.200 baksų ir turi bitidės brėžinius su bitininkavimo technologijos aprašymu.mažai darbo, medaus dax...a.vėliau pasirodė, jog šis novatorius teoretikas, turi tik keletą aviliukų.dabar Berendej tęsia kasetinį bitininkavimą.teorinė prielaida tokia, jog užturbini bičių superankstyvą vystymąsi bitidės elektriniu šildymu ir ankstyvu maitinimu.sustiprėjusiai šeimai nuolat duodi siuvimui plokštelių, dengtus perus iškeli virš lizdo grotelių.motina vėl gauna vietos kiaušinėliam dėt.šeima nespiečia.bičių daug kurios nepertraukiamai neša medų.bitininkas jį suka ir suka. motinėlė vis deda ir deda kol snigt pradeda.pavadino tai "medaus konvejeriu". idilė.belieka pagamint paviljoną, kuriame lengva kasetes vietom sukeitinėt ir važinėti prie žydinčių augalų.
bėda tame, jog pati pirmoji prielaida jog sustiprėjusi šeima išlieka maksimume ilgą laiką, neteisinga.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
Svaika
Patyręs narys
Aviliai:Dadano, daugiaukščiai 10 r.
Bičių šeimų skaičius:115
Bitininkavimo stažas:6
Pranešimai:291
Užsiregistravo:2012 Vas 26 , 12:12

Re: Kasetiniai paviljonai (bitidės)

2012 Spa 13 , 21:34

Čia kaip ir Michailovo technologija auginant triušius kuri yra pasenusi jeigu lyginant su pramoniniu auginimu ir norint išspausti rezultatu.O čia jie liaupsina liaupsina gierdi biznis nerialus .Tikra tiesa tiems kas gamina inventorių tai biznis geras , o jei dar pavyksta prigauti žmoniu nenutuokiančiu apie visa tai.Juk ima žmonės ir paskolas ir isipareigojimai ,o galutiniam rezultte lieka prie paskolos ir suskilusios geldos.
Perku vašką, galiu pakeisti į plokšteles, taip pat perku duonelės nuokulas, atakiukus senus korius , merva, vaško atliekas iš po garinio lydytuvo, Parduodu kandi tešla.
Psilas
Patyręs narys
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:1209
Užsiregistravo:2010 Kov 18 , 22:17

Re: Kasetiniai paviljonai (bitidės)

2012 Spa 13 , 21:46

Paveiktas "helios" aprasymu buvau pasidares spinta vienam aviliui.
Pirmais metais prisidirbau - "perdziau ir pri....au kelnias" (is filmo).

Nekaltinu technologijos. Nezinojau tokios detales kaip biciu sugrazinimas i avili (aukstus).Is pavasario bites vystesi gerai, dariau kazkokia operacija, pasklido daug biciu. Kai po keliu savaiciu paziurejau, tarp spintos ir aukstu sienu buvo kruvos negyvu biciu, o kvapelis...

Spinta dar yra. Tik ziemos labai greit pastaraisiais metais praeina...
Gal patobulinsiu sia spinta su tos vienos detales zinojimu, o kiek dar nezinau?
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Kasetiniai paviljonai (bitidės)

2012 Spa 13 , 22:49

Gražu ir idomu iš šios diskusijos. Gal reikėjo palaukti gilios žiemos šiai veiklai. Siūlyčiau geriau bitininkauti danauose arba aukštiniuose, gal daugiau prikuoptumėte medaus. Kam apsisunkinete tokia sudėtinga įranga.
Čia čekų ir slovakų variantas. Tokių kalnuose bitidžių pilna. Naudingumas man bent neaiškus.... Esu matęs natūroje ir daug apie tai skaitęs. Iki ir po 1990 metų esu prenumeravęs žurnalus Pčelarstvo, bet labai didelio susižavėjimo neįskaičiau. Daugiau buvo bitininkaujama daugiaukščiais.
tadasruskys
Patyręs narys
Aviliai:savos konstrukcijos
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:35
Pranešimai:195
Užsiregistravo:2009 Rgp 22 , 22:15

Re: Kasetiniai paviljonai (bitidės)

2012 Spa 14 , 14:09

Psilas rašė:Paveiktas "helios" aprasymu buvau pasidares spinta vienam aviliui.
Pirmais metais prisidirbau - "perdziau ir pri....au kelnias" (is filmo).
Nekaltinu technologijos. Nezinojau tokios detales kaip biciu sugrazinimas i avili (aukstus).Is pavasario bites vystesi gerai, dariau kazkokia operacija, pasklido daug biciu. Kai po keliu savaiciu paziurejau, tarp spintos ir aukstu sienu buvo kruvos negyvu biciu, o kvapelis...
Spinta dar yra. Tik ziemos labai greit pastaraisiais metais praeina...
Gal patobulinsiu sia spinta su tos vienos detales zinojimu, o kiek dar nezinau?
Gal galima su Tavimi susisiekti asmeniskai ,apziureti Tavo spinta.Nuspresti kur padarytos klaidos.Noreciau pasimokyti is Tavo klaidu.Reiskia visdelto yra irLietuvoje zingeidziu bitininku.
tadasruskys
Patyręs narys
Aviliai:savos konstrukcijos
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:35
Pranešimai:195
Užsiregistravo:2009 Rgp 22 , 22:15

Re: Kasetiniai paviljonai (bitidės)

2012 Spa 14 , 14:12

vidmantask rašė:Gražu ir idomu iš šios diskusijos. Gal reikėjo palaukti gilios žiemos šiai veiklai. Siūlyčiau geriau bitininkauti danauose arba aukštiniuose, gal daugiau prikuoptumėte medaus. Kam apsisunkinete tokia sudėtinga įranga.
Čia čekų ir slovakų variantas. Tokių kalnuose bitidžių pilna. Naudingumas man bent neaiškus.... Esu matęs natūroje ir daug apie tai skaitęs. Iki ir po 1990 metų esu prenumeravęs žurnalus Pčelarstvo, bet labai didelio susižavėjimo neįskaičiau. Daugiau buvo bitininkaujama daugiaukščiais.
As taip pat buvau senai mates,bet matomai tik dabar subrendau iki to,kad isigilinti i sia technologija.
Psilas
Patyręs narys
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:1209
Užsiregistravo:2010 Kov 18 , 22:17

Re: Kasetiniai paviljonai (bitidės)

2012 Spa 14 , 20:07

tadasruskys 14 Spa 2012, 14:09

Psilas rašė...


Gal galima su Tavimi susisiekti asmeniskai ,apziureti Tavo spinta.Nuspresti kur padarytos klaidos.Noreciau pasimokyti is Tavo klaidu.Reiskia visdelto yra irLietuvoje zingeidziu bitininku.


Taip subtiliai pajuokavai, kad as net sutrikau...
Jei tikrai sugalvotum uzsukti, reiks bent spinta isplauti...
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Kasetiniai paviljonai (bitidės)

2012 Spa 14 , 21:13

kiti lietuvos bitininkai nežingeidūs ir nesubrendę naujom technologijom :dontknow: :(
Jeigu rimtai tai aš dar bitininkavimo su daugiaaukščiais iki galo neperpratau.kiekvienais metais subtilybių sužinau, kažką naujo pabandau.kai iš dadanų išspaudžiau viską, tik tuomet nusprendžiau avilį keisti.
tinginiai progreso variklis
tadasruskys
Patyręs narys
Aviliai:savos konstrukcijos
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:35
Pranešimai:195
Užsiregistravo:2009 Rgp 22 , 22:15

Re: Kasetiniai paviljonai (bitidės)

2012 Spa 14 , 22:24

zilvasss rašė:kažkokių naujienų nepapasakosiu, manau daugelis rusišką pchelovod.info forumą paskaitinėjat.berods prieš 15-20 metų labai reklamavosi "pioner-helios" paviljonai.200 baksų ir turi bitidės brėžinius su bitininkavimo technologijos aprašymu.mažai darbo, medaus dax...a.vėliau pasirodė, jog šis novatorius teoretikas, turi tik keletą aviliukų.dabar Berendej tęsia kasetinį bitininkavimą.teorinė prielaida tokia, jog užturbini bičių superankstyvą vystymąsi bitidės elektriniu šildymu ir ankstyvu maitinimu.sustiprėjusiai šeimai nuolat duodi siuvimui plokštelių, dengtus perus iškeli virš lizdo grotelių.motina vėl gauna vietos kiaušinėliam dėt.šeima nespiečia.bičių daug kurios nepertraukiamai neša medų.bitininkas jį suka ir suka. motinėlė vis deda ir deda kol snigt pradeda.pavadino tai "medaus konvejeriu". idilė.belieka pagamint paviljoną, kuriame lengva kasetes vietom sukeitinėt ir važinėti prie žydinčių augalų.
bėda tame, jog pati pirmoji prielaida jog sustiprėjusi šeima išlieka maksimume ilgą laiką, neteisinga.

Zilvasss,kur rasti literaturos, Jusu zodziu patvirtinimui? Pati pirmoji prielaida, jog sustiprėjusi šeima išlieka maksimume ilgą laiką, neteisinga.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius:100
Bitininkavimo stažas:25
Bičių rasė:bakfastas
Pranešimai:4991
Užsiregistravo:2009 Sau 25 , 16:06

Re: Kasetiniai paviljonai (bitidės)

2012 Spa 14 , 23:48

Tranas atsakytų, klausyk ką bitės šneka.jų kalbos ir aš klausau, bet taipogi surasiu nuorodas kur apie tai skaičiau (anglų kalba).kantrybės.
Nesulaukiau atsakymo į ankstesnį klausimą kokį daugiametį vidurkį medaus gaudavot turimuose aviliuose, jog nusprendėt juos keist .jeigu tai nenorit viešint internete, parašykit AŽ.
tinginiai progreso variklis
tadasruskys
Patyręs narys
Aviliai:savos konstrukcijos
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:35
Pranešimai:195
Užsiregistravo:2009 Rgp 22 , 22:15

Re: Kasetiniai paviljonai (bitidės)

2012 Spa 15 , 02:46

zilvasss rašė:Tranas atsakytų, klausyk ką bitės šneka.jų kalbos ir aš klausau, bet taipogi surasiu nuorodas kur apie tai skaičiau (anglų kalba).kantrybės.
Nesulaukiau atsakymo į ankstesnį klausimą kokį daugiametį vidurkį medaus gaudavot turimuose aviliuose, jog nusprendėt juos keist .jeigu tai nenorit viešint internete, parašykit AŽ.
Zilvai,as neradau tokio klausimo,nors atidziai perskaiciau,Tavo klausimus ir stengiuosi i visus kaip sugebu atsakyti.Kaip supratai,bitininkyste nebuvo mano verslas,tai tik mano hobi,as pagal speciakybe statybininkas ,dar turiu savo maza versliuka[maisto produktu parduotuve Kaune],bet jis tiek susitrauke,kad jame susitvarko ir zmona.Todel as negaliu pasigirti dideliais medaus kiekiais,bet kazkurtais skaiciuojame apie 70kg is ziemojusios seimos,taip pat sugebu ir uzsiauginu savo motineles.Ateinantiems metams noriu pirkt paketus[kaip rasiau]tik todel,kad neprarasti metu ir iskart matyti darbo rezultatus.
Ra1
BIČIULIS
BIČIULIS
Bičių šeimų skaičius:325
Bitininkavimo stažas:19
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:521
Užsiregistravo:2009 Kov 31 , 20:38

Re: Kasetiniai paviljonai (bitidės)

2012 Spa 15 , 09:08

tadasruskys rašė:
zilvasss rašė:Tranas atsakytų, klausyk ką bitės šneka.jų kalbos ir aš klausau, bet taipogi surasiu nuorodas kur apie tai skaičiau (anglų kalba).kantrybės.
Nesulaukiau atsakymo į ankstesnį klausimą kokį daugiametį vidurkį medaus gaudavot turimuose aviliuose, jog nusprendėt juos keist .jeigu tai nenorit viešint internete, parašykit AŽ.
Zilvai,as neradau tokio klausimo,nors atidziai perskaiciau,Tavo klausimus ir stengiuosi i visus kaip sugebu atsakyti.Kaip supratai,bitininkyste nebuvo mano verslas,tai tik mano hobi,as pagal speciakybe statybininkas ,dar turiu savo maza versliuka[maisto produktu parduotuve Kaune],bet jis tiek susitrauke,kad jame susitvarko ir zmona.Todel as negaliu pasigirti dideliais medaus kiekiais,bet kazkurtais skaiciuojame apie 70kg is ziemojusios seimos,taip pat sugebu ir uzsiauginu savo motineles.Ateinantiems metams noriu pirkt paketus[kaip rasiau]tik todel,kad neprarasti metu ir iskart matyti darbo rezultatus.
70 kg is b. s. - vidurkis? Tai kam Jums naujas bitininkavimo stilius reikalingas? Sveikinu biciu motinu augintoja, kad tokie geri rezultatai. Pirkciau is Jusu 10 b. m. , bet jauciu, kad kaina man bus per auksta.
Let the bees tell you (Br. Adam)
tadasruskys
Patyręs narys
Aviliai:savos konstrukcijos
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:35
Pranešimai:195
Užsiregistravo:2009 Rgp 22 , 22:15

Re: Kasetiniai paviljonai (bitidės)

2012 Spa 15 , 11:18

70 kg is b. s. - vidurkis? Tai kam Jums naujas bitininkavimo stilius reikalingas? Sveikinu biciu motinu augintoja, kad tokie geri rezultatai. Pirkciau is Jusu 10 b. m. , bet jauciu, kad kaina man bus per auksta.[/quote]
Ramunai, atmetus Jusu ironija.Tikslas ne didelis seimu kiekis,o aukstas produkcijos kiekis.
Taip pat nesu pardaves nei vienos motineles, neskaitant ka pasidaliju su kaimynu.
Ra1
BIČIULIS
BIČIULIS
Bičių šeimų skaičius:325
Bitininkavimo stažas:19
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:521
Užsiregistravo:2009 Kov 31 , 20:38

Re: Kasetiniai paviljonai (bitidės)

2012 Spa 15 , 12:46

Kodel toks kuklus, tadasruskys? Pats rasete (cituoju): "Todel as negaliu pasigirti dideliais medaus kiekiais,bet kazkurtais skaiciuojame apie 70kg is ziemojusios seimos,taip pat sugebu ir uzsiauginu savo motineles".

Tai Jus importuojant spiecius is Italijos ir dirbant sildamoje bitideje planuojate sita (kukli) medaus vidurki sulauzyti?
Drystu priminti, kad medaus vidurkis reiskia: Pasveri metu medaus kieki ir padalini su biciu seimu kiekiu (aiskiau: tos b. s. , kurios perziemojo ir sulaukia sezono pavasari).
Tiesiog jauciu, kad Jus kaip geras bitininkas, kuris 35 metu darbo stazo bitininkysteje turi, ta zino ir daro.

Tai galiu Jumis nuraminti: Puikus Jusu medaus vidurkis, viska gerai darote - esate dar tarp kitko ir labai geras biciu motinu augintojas, nes tik juodas bitininko darbas nera kelias i sekme; pvzd. juoda akeliu lauzyma, bet butent biciu motinu selekcija.

Mano kukli nuomone butu tokia, kad Jus einate teisiklingu keliu, nieko nekeinciant. O biciu motinos vienam ar kitam "mano-bites.lt" forumo dalyviui tikrai galetumete nepagaileti.
Let the bees tell you (Br. Adam)
tadasruskys
Patyręs narys
Aviliai:savos konstrukcijos
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:35
Pranešimai:195
Užsiregistravo:2009 Rgp 22 , 22:15

Re: Kasetiniai paviljonai (bitidės)

2012 Spa 15 , 13:53

Ra1 rašė:Kodel toks kuklus, tadasruskys? Pats rasete (cituoju): "Todel as negaliu pasigirti dideliais medaus kiekiais,bet kazkurtais skaiciuojame apie 70kg is ziemojusios seimos,taip pat sugebu ir uzsiauginu savo motineles".

Tai Jus importuojant spiecius is Italijos ir dirbant sildamoje bitideje planuojate sita (kukli) medaus vidurki sulauzyti?
Drystu priminti, kad medaus vidurkis reiskia: Pasveri metu medaus kieki ir padalini su biciu seimu kiekiu (aiskiau: tos b. s. , kurios perziemojo ir sulaukia sezono pavasari).
Tiesiog jauciu, kad Jus kaip geras bitininkas, kuris 35 metu darbo stazo bitininkysteje turi, ta zino ir daro.

Mano kukli nuomone butu tokia, kad Jus einate teisiklingu keliu, nieko nekeinciant. O biciu motinos vienam ar kitam "mano-bites.lt" forumo dalyviui tikrai galetumete nepagaileti.
Tai galiu Jumis nuraminti: Puikus Jusu medaus vidurkis, viska gerai darote - esate dar tarp kitko ir labai geras biciu motinu augintojas, nes tik juodas bitininko darbas nera kelias i sekme; pvzd. juoda akeliu lauzyma, bet butent biciu motinu selekcija.
Ramunai,mano sugebejimais skaiciuoti nereiketu abejoti,ka ka,o kas yra vidurkis tai tikrai zinau.Motinu selekcija,taip pat zinau kas yra,bet man kaip megejui kol kas puikiai einasi ir be selekcijos.Taip,tikslas yra pagerinti surenkamo medaus kieki+pastebejau,kad ir didinant seimu kieki,bendras medaus kiekis nekinta,o tik krenta kiekvienos seimos surenkamas kiekis[mazeja vidurkis]Todel isbandes[su keliais aviliais]isitikinau,kad butinas, musu salygomis, biciu veziojimas prie medinguju augalu[ka taip pat rekomenduoja musu bitininkystes patriarhai]Tad,eidamas savo teisingu keliu[kaip Jus rasote]as daugiau nieko negaliu pakeisti,pabandes vezioti bitutes aviliais supratau,koks tai sunkus darbas.Tad todel ir ieskau iseities,as suprantu,kad lengviausia yra nieko nedaryti.
Ir tikrai pazadu jei vasros metu ,kuriam jaunam forumieciui ,truks lesu,gali drasiai kreptis i mane ir jam bus padeta pagal galimybes .Ka labai abejoju,kad butu galima sulaukti pagalbos is musu tautieciu gyvenanciu uzsienyje[cia mano subjektyvi nuomone,kad mes jiems kvailiai is kuriu galima lupti kelis kailius]Ramunai,netaikykite siuo zodzius grynai sau[nes nezinau Jusu asmeniskai]taciau su situom teko daug kur susidurti,kadangi teko ir uzsienyje uzdirbti karcios duonytes.
Ra1
BIČIULIS
BIČIULIS
Bičių šeimų skaičius:325
Bitininkavimo stažas:19
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:521
Užsiregistravo:2009 Kov 31 , 20:38

Re: Kasetiniai paviljonai (bitidės)

2012 Spa 15 , 14:37

Tadasruskys, turite pilna teise, gintis. Kad Jums nepasiseke uzsenyje, man asmeniskai gaila. Pats turiu savo patirti, kaip anksciau gyvenantis Vokietis (su lietuviskom saknimis) Sveicarijoje. Tik del to ne verta krimstis, nes uzsienyje ne visiems imanoma, savo laime rasti. Bet del to ne visi uzsenieciai blogi, kaip ir ne visi bitininkai geri.

Kaip cia prisideti prie Jusu diskusijos? Kaip jau ir minejau, palaiminimo nebus.

Manau, pradekime nuo Bruder Adam (Brolio Adomo), kuris sake: "Let the bees tell you" (Leisk bitems tau pasakyti).
Bitides, kurios apsaugo biciu seimos nuo salcio, buvo Anglijoje aktualios (siandien jau viskas pasikeite - kodel? ...). Knygoje: "Meine Betriebsweise" paminejo Br. Adam stambius bitininkus Anglijoje, kurie investavo daug pinigu (1960-1965 metais) i bitides, ir tikejosi, kad taip biciu seimos geriau perziemos (stipresnes pavasari, tai ir produktivesnes).
Susizavejes tos idejos, pats Adam paprase is vienolino Devon ( cia teritorija Dartmor - virziai, kur salta, vejuota - tikrai nepalyginsi su Lietuviskomis saligomis) vienolius pagaminti jam
bandimui bitidziu, i kurias jis sutalpino virs 40 b. s.. Isbande 5 metus ir nebeseke to plano, kaip ir kiti, stambus bitininkai, kurie aklai buvo pereje i sita nauja "laikotarpi".

Seima, kuri nejuncia oro (temperaturos pakeitimu), per ilgai peria, sunaudoja per daug maisto, buna nehigieniska, sustipreja per anksti. Cia Bruder Adam (Brolio Adomo) zodziai, kuris pats pripazintas geriausiu pasaulio bitininko (Bundesverdienstkreuz, 2 x Dr. h.c. - tarp ju Universitete Upsala)

Tik tarp kitko: Biciu seimos, kurios perziemojo be jokiu apsildimu, atnese iki 30 % daugiau medaus.

Apie italiska bite (Apis mellifica L.) Bruder Adam (Brolis Adomas) irgi labai aiskiai yra parases knygoje
"Auf der Suche", ka galima is sitos veisles tiketis - nors ji gal ir Jusu atveju isauginta labai dideliam italiskam bityne, kuris labai daug biciu seimu eksportuoja.

Niekada netikeciau, kad manipulacija atnes daugiau medaus - perkelsi perus i virsu ir duosi bitems toliau (apacioje) naujus korius siuvimui: Nieko tuo nepasieksi - nores spiesti, tikrai ta ir padarys - liks nepasiuti koriai, kitai seimai ...

Bitide, paketai - cia tikrai ne naujove; kai kas pasakytu, kad cia bitininkavimas pries gamta - maziausia kai kam pasenes poziuris i bitininkyste.
Rytu Vokietijoje visi, kas tik sugeba, bega ir parduoda tos visos savo bitides (kodel?). Man asmeniskai bitide turi pliusus, ir: Mes visi turime teise, bitininkauti, kaip mums atrodo. Bet jeigu motivacija - kaip Jusu akivaicdi - daug medaus paiimti (mes cia kalbame be abejo apie 80 ir daugiau kg is b. s.) ...

Daugiau medaus gausi per augininma, selekcija - bet ta Jus tikrai pats labai gerai zinote (nes taip galejau suprasti Jusu posting´a). Prisiminkite, kokie rezultatai budavo, kaip dar neaugindavote b. m. ...

Cia mano manimui kelias i sekme - visa kita (kaip gera vieta, keliavimas i derlingus laukus, ir t. t. ), savaime mes suprantame.
Mes ta bitininkai turime ismokti (b. m. auginti), manau, kad Jus ta jau ir labai gerai mokate ;-), nes bitininkas, kuris issuka is vienos b. s. 70 kg vidurki (zinodamas, kaip vidurkis susidaro), pavyzdingas ir nevertas mano kritisku pastebejimu bei kritiku.
Tai diskutuokite Jus toliau sau i sveikata - dabar atejo rudeninia pause bitininkams, gal kaskas dar ir susidomes...
Let the bees tell you (Br. Adam)
tadasruskys
Patyręs narys
Aviliai:savos konstrukcijos
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:35
Pranešimai:195
Užsiregistravo:2009 Rgp 22 , 22:15

Re: Kasetiniai paviljonai (bitidės)

2012 Spa 16 , 14:31

Na, gerai atsipalaidavome,tai gal gryztame vel prie sepuku.Ziuriu visi labai protingi pazerti moksliniu isvadu.Tai,gal galite ,visgi padeti nuspresti,koks gali buti optimalus bitideje laikomu seimu kiekis,kad netektu paciam ju primaitinti.
Vartotojo avataras
raamzis
Patyręs narys
Pranešimai:586
Užsiregistravo:2009 Sau 15 , 12:22

Re: Kasetiniai paviljonai (bitidės)

2012 Spa 16 , 15:59

tadasruskys rašė:Na, gerai atsipalaidavome,tai gal gryztame vel prie sepuku.Ziuriu visi labai protingi pazerti moksliniu isvadu.Tai,gal galite ,visgi padeti nuspresti,koks gali buti optimalus bitideje laikomu seimu kiekis,kad netektu paciam ju primaitinti.
Kai aš mokiausi bitininkystes tai,jei laikyti vienoje vietoje vidutiniškai buvo rekomendacija 12 bičiu seimu.Jei veziojamos bites,tai 1-2 biciu seimos į pasėlių hektara,tada jau prasideda.....kokie plotai,su kuo veziosi,kokie keliai ,kokie atstumai ir tt ir pp.
Skype-toks lietuvis
Vartotojo avataras
cezis
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai 10R
Bičių šeimų skaičius:>6
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:1708
Užsiregistravo:2011 Spa 01 , 00:26

Re: Kasetiniai paviljonai (bitidės)

2012 Spa 16 , 16:25

raamzis rašė:Jei veziojamos bites,tai 1-2 biciu seimos į pasėlių hektara,
Na, kadangi mes čia daug teoretizuojame, tai vystau šituos skaičius toliau. Jei vienam aviliui reikia 1 ha, tai paskaičiavus išeina, kad idealiausias išdėstymas per visą pasėlių plotą, kai vienas avilys nuo kito būtų 112,8 m atstumu. Tada bus optimaliausias bičių darbas. Liko viena smulkmena - kaip tą atlikti :wasntme:
Vartotojo avataras
raamzis
Patyręs narys
Pranešimai:586
Užsiregistravo:2009 Sau 15 , 12:22

Re: Kasetiniai paviljonai (bitidės)

2012 Spa 16 , 17:04

cezis rašė:
raamzis rašė:Jei veziojamos bites,tai 1-2 biciu seimos į pasėlių hektara,
Na, kadangi mes čia daug teoretizuojame, tai vystau šituos skaičius toliau. Jei vienam aviliui reikia 1 ha, tai paskaičiavus išeina, kad idealiausias išdėstymas per visą pasėlių plotą, kai vienas avilys nuo kito būtų 112,8 m atstumu. Tada bus optimaliausias bičių darbas. Liko viena smulkmena - kaip tą atlikti :wasntme:
Reikia atsizvelgti dar į šeimos stipruma :) ,tai va reikes vienos arba dvieju seimu kas 112,8m ;)
Skype-toks lietuvis

Grįžti į