Bičių maitinimas

Bitininko kalendorius.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47
Re: Bičių maitinimas

2012 Rgs 26 , 15:27

Įsiterpiu į Jūsų diskusiją: ar nesusivėlins maitinimas jei lėtai ima duotą maistą. Gali šeima nespėti sukaupti maisto atsargų. Būtina prisilakyti tokios taisyklės - po pasktinio medaus išėmimo, kitą dieną pradėti maitinimą. Mano atveju tai būna rugpjūčio 20 ir iki rugsėjo 1 ... šventa ir taškas.
BitinelisStasys
BIČIULIS
BIČIULIS
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:227
Užsiregistravo:2010 Rgs 30 , 11:52

Re: Bičių maitinimas

2012 Rgs 26 , 15:47

vidmantask rašė:Įsiterpiu į Jūsų diskusiją: ar nesusivėlins maitinimas jei lėtai ima duotą maistą. Gali šeima nespėti sukaupti maisto atsargų. Būtina prisilakyti tokios taisyklės - po pasktinio medaus išėmimo, kitą dieną pradėti maitinimą. Mano atveju tai būna rugpjūčio 20 ir iki rugsėjo 1 ... šventa ir taškas.
Teoriškai sutinku. Praktiškai neįmanoma.
Mieste turiu bityną kurį masiškai plėšia kitų ,,bitininkų" bitės, tai maitinimas vyksta kaip į kiaurą maišą.
,,Kolega" savo bitutes obuolių sultimis antri metai maitina. Aišku, kad būtų skanesnės paraugina. Kas gaunasi suprantate.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Bičių maitinimas

2012 Rgs 26 , 16:09

Pilnai su Jumis sutinku. Mieste tai taip. Ir aš turiu prie namų kelias šeimas. Maitinu kai ir aš einu miegoti, pilnai sutemus. Miškuose ir laukuose - kita kalba. Plėšikavimo nėra.
Vartotojo avataras
Gintautas7
Patyręs narys
Pranešimai:233
Užsiregistravo:2010 Sau 07 , 23:17

Re: Bičių maitinimas

2012 Rgs 26 , 23:05

,,Kolega" savo bitutes obuolių sultimis antri metai maitina. Aišku, kad būtų skanesnės paraugina. Kas gaunasi suprantate.[/quote]
Pries 25 m. kaime , draugas turejo bites ir uz tvoros kaimynas biciu turejo . Pastebi draugas kad bites jo prie aviliu pjaunasi , pridare lakas , kaimyno bites nebegali plesikaut , tai tarp savu aviliu pradejo pjautis . Sumazejo pas kaimyna seimu skaicius . Draugas ir klausia , ko uzpuole mano bites , sakau - pagirde , medaus daugiau norejo tureti . Po kurio laiko ir isaiskejo , kad sunus pamoke , matai vetirinorius buvo . (kaip nekenciu veterinoriu , kurie bitininkams paskaitas apie bites skaito )
Vartotojo avataras
jaunasjonas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:iki 100 :)
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:494
Užsiregistravo:2008 Geg 22 , 15:00

Re: Bičių maitinimas

2012 Rgs 27 , 23:31

zbitnikas rašė:Sveiki,
ar kam teko susidurti su tuo, kad seima neima sirupo? Pas mane taip atsitiko, kad neima sirupo. Vos, vos pasiima viena kg cukraus koncentracijos 1:1. Kame tai galetu buti problema? Man tai pirma karta taip per gyvenima :)
Mano praktikoje šeimos, kurios silpniau imdavo maistą žiemai arba įpusėjus maitinimui visai nustodavo imti, dažniausiai iki lapkričio išsilakstydavo... :( ir kaip taisyklė tai būdavo produktyviausios sezono šeimos. Bet taip buvo tol kol nepakeičiau kovos su erkėm įpročių.
vaidutis
Patyręs narys
Pranešimai:59
Užsiregistravo:2008 Lie 30 , 10:49

Re: Bičių maitinimas

2012 Spa 03 , 14:51

Perskaičiau pasvarstymus apie puvinį, tai eilinį kartą sužinojau, kad pas mane niekada nebuvo, bet aš žinau kaip gydyti ir ką daryti, kad nesirgtų. :) . Dėl dangtelių užmerkimo ir maitinimo gautu sirupu: reikėtų galvoti ar ten nebuvo medaus iš sergančių šeimų, kuriame kaupiasi sporos. Šiaip puvinių sporos labai gyvybingos ir jų yra visur ir visada tereikia kritinio sporų kiekio, kad apkrėsti šeimas, kuris priklauso nuo bičių imuninės sistemos. Atšaldyti perai palanki terpė sporoms vystytis, todėl jų reikia vengti. Aš pats, kaip manau, esu apsikrėtęs puviniu pirkdamas motinas iš gerbiamo bitininko, draugas taip pat. Literatūroje skaičiau, kad sporos gyvybingos būna iki keliasdešimties metų. Va tiek iš mano patirties apie puvinius. Atsiprašau ne į temą.
Vartotojo avataras
evaldasdeveikis
Patyręs narys
Aviliai:dadanai ir 10 r. daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:Iki 30
Bitininkavimo stažas:8
Bičių rasė:Kaukazas, karnika
Pranešimai:611
Užsiregistravo:2011 Bal 18 , 12:34

Re: Bičių maitinimas

2012 Spa 03 , 15:06

Nebitininkaukit žiemą ar anksti pavasarį ir nekelokit korių kol lauko (pavėsyje) temperatūra nesiekia 15 laipsnių ir nebus jokių puvinių. Tiek žinių iš mano stovyklos :)
Seni pavydi jauniems energijos, sveikatos, jaunystės, o jauni seniems išminties...
Zitazita
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:2
Užsiregistravo:2012 Spa 04 , 17:25

Re: Bičių maitinimas

2012 Spa 04 , 17:40

Kaip apsisaugoti nuo bičių vagiliavimo .Pas kaimyną bitės liko nemaitintos ,nes žmogus atgulė į ligoninę .Tai jos vagia iš mano bičių .Viena šeima yra silpnesnė ,tai aplink avilį pilna svetimų bičių .
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Bičių maitinimas

2012 Spa 04 , 20:02

1. susiaurinti lakas savo aviliams
2. aplankyti ligonineje kaimyna ir pasisiulyti pamaitinti jo bites.
Bus dviguba nauda - turesit neapvogtas savo bites ir kaimyna- biciuli :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Zitazita
Bičių šeimų skaičius:4
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:2
Užsiregistravo:2012 Spa 04 , 17:25

Re: Bičių maitinimas

2012 Spa 04 , 21:26

kice rašė:1. susiaurinti lakas savo aviliams
2. aplankyti ligonineje kaimyna ir pasisiulyti pamaitinti jo bites.
Bus dviguba nauda - turesit neapvogtas savo bites ir kaimyna- biciuli :)
Lakos susiaurintos ,o pas kaimynus bites laikančio žmogaus nepažįstu ,todėl patarimas bičiuliautis netinka . Kaimynai jį taip pat priėmė pas save į kiemą bites laikyti,net nepaklausę tikslaus jo adreso .Dabar padėtis tokia .Žmogus serga ,bitės liko nekopinėtos ir nemaitintos ,turbūt todėl ir vagiliauja .
Vartotojo avataras
raamzis
Patyręs narys
Pranešimai:586
Užsiregistravo:2009 Sau 15 , 12:22

Re: Bičių maitinimas

2012 Spa 15 , 18:09

Gal kam teko susidurti su tokiais sirupo invertavimo receptais? Ещё один вариант инверсии сахарного сиропа. Его готовят следующим образом. 7 кг сахара растворить в 6 л горячей воды, добавить 14 г лимонной кислоты и греть в течение 70—80 мин. на кипящей водяной бане. Степень инверсии здесь достигает 95 %, то есть 95 % сахарозы расщепляется на глюкозу и фруктозу.
Другой рецепт: к 5,5 кг сахара добавить 2,8 л воды и 2 г молочной кислоты. Раствор кипятят на слабом огне в течение 30 мин.
Kaip tai idomiai cia rašo,o gal is tikruju inverta galima paciam pagaminti?
Skype-toks lietuvis
rob3123
Patyręs narys
Aviliai:T-18.
Bičių šeimų skaičius:3
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:434
Užsiregistravo:2011 Bir 16 , 18:20

Re: Bičių maitinimas

2012 Spa 15 , 20:21

raamzis rašė:Gal kam teko susidurti su tokiais sirupo invertavimo receptais? Ещё один вариант инверсии сахарного сиропа. Его готовят следующим образом. 7 кг сахара растворить в 6 л горячей воды, добавить 14 г лимонной кислоты и греть в течение 70—80 мин. на кипящей водяной бане. Степень инверсии здесь достигает 95 %, то есть 95 % сахарозы расщепляется на глюкозу и фруктозу.
Другой рецепт: к 5,5 кг сахара добавить 2,8 л воды и 2 г молочной кислоты. Раствор кипятят на слабом огне в течение 30 мин.
Kaip tai idomiai cia rašo,o gal is tikruju inverta galima paciam pagaminti?
Manau pardavėjas visada pasakys,kad tai nesamonė :lol:
O kaip pavizdį galiu pasakyt-nuėjus i vaistine ir paprašius "juros vandens ",gausi buteliuka už 30Lt.Ir niekas ne puse žodžio neprasitars,kad tai stiklinė vandens su šaukšteliu druskos.
Juk gali sau leist padaryt eksperimenta su vienu aviliu ;)
Psilas
Patyręs narys
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:2
Bitininkavimo stažas:2
Pranešimai:1209
Užsiregistravo:2010 Kov 18 , 22:17

Re: Bičių maitinimas

2012 Spa 15 , 21:18

Gal yra koks buitinis budas kaip atpazinti skirtingus cukrus?
elygax
Patyręs narys
Aviliai:ivairius
Bičių šeimų skaičius:79
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:474
Užsiregistravo:2008 Rgs 16 , 09:51

Re: Bičių maitinimas

2012 Lap 29 , 15:17

Netycia uztikau, paziurekit, kokio tik cukraus galima nusipirkt, tik kainu nelabai supratau :lol:
elygax
Patyręs narys
Aviliai:ivairius
Bičių šeimų skaičius:79
Bitininkavimo stažas:9
Pranešimai:474
Užsiregistravo:2008 Rgs 16 , 09:51

Re: Bičių maitinimas

2012 Lap 29 , 15:18

elygax rašė:Netycia uztikau, paziurekit, kokio tik cukraus galima nusipirkt, tik kainu nelabai supratau :lol:
http://www.lmg-maistas.lt/skelbimai/33/cukrus" onclick="window.open(this.href);return false;
Vartotojo avataras
011110
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:194
Užsiregistravo:2009 Kov 17 , 22:47

Re: Bičių maitinimas

2013 Vas 20 , 21:19

Labas,

Gal kas naudojate tokį maitinimo būdą vietoj kandi. Rusiškai "сахарная помадка" (cukraus karamėlė).
Pasidalykite patirtimi arba nuomone.

" onclick="window.open(this.href);return false;
ArunasS
Vartotojo avataras
karabas
Patyręs narys
Aviliai:Mediniai
Bičių šeimų skaičius:150
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Bakfastas
Pranešimai:574
Užsiregistravo:2011 Kov 19 , 13:13

Re: Bičių maitinimas

2013 Vas 21 , 00:00

Kriščiunas raso tai kaip apie ledini cukru, tai gal ir teisybe tik gal neverta pridegint, vaikysteij taip cukru su vandeniu y sauskta ant dujines degindavau kol paruodavo tada vandenin ir saldainis gaudavos karamelinis.
Keistas reiškinys: eini šunkeliu,o sutinki žmones.
gintaras
Pranešimai:11
Užsiregistravo:2008 Gru 01 , 12:07

Re: Bičių maitinimas

2013 Vas 22 , 14:18

Naudoju tokią jau tris žiemas,tik cukrų pildavau į verdantį vandenį ir nedėdavau citrinos rūgšties.Bitės paimdavo ,skirtumo tarp jos ir kandi nepastebėjau.
Vartotojo avataras
011110
Patyręs narys
Aviliai:Daugiaaukščiai
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:5
Pranešimai:194
Užsiregistravo:2009 Kov 17 , 22:47

Re: Bičių maitinimas

2013 Vas 22 , 14:54

Ačiū, Gintarai :)

Matyt mažai bičiulių naudoja šį metodą.
Man jis atrodo labiau priimtinas nei malt cukrų ir įnirtingai maišyt :)
ArunasS
antanaszigmantas1960
Bičių šeimų skaičius:70
Bitininkavimo stažas:34
Pranešimai:13
Užsiregistravo:2011 Bal 28 , 18:05

Re: Bičių maitinimas

2013 Vas 22 , 19:56

Gerbiamieji viskas tvarkoje, jeigu pasitaikytų šalta žiema be atlydžių, koriuose turėtų būty maisto po 26 centimetrus, tiek užtenka 6 mėnesiams, kylant bitėms į viršų.

Grįžti į