AVILIAI

R. Bukausko bitininkavimo technologija
Rubrum
Aviliai:Tik T18
Bičių šeimų skaičius:>10
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:16
Užsiregistravo:2012 Bir 21 , 20:44
Re: AVILIAI

2013 Spa 19 , 09:13

Ačiū Drambliui19 už pastebėjimą. :shame: :chuckle :devil: Kadangi vieną iš aukščiau mano įdėtų brėžinukų teko ištrinti, įkeliu abu brėžinius iš naujo.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Jei visi kalbėtų tik tai ką tikrai žino, įsivaizduokite, kokia būtų tyla.
Dramblys19
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius:20
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:489
Užsiregistravo:2013 Bir 09 , 19:42

Re: AVILIAI

2013 Spa 20 , 21:56

O ar bites nepasius tu paciu liezuviu po fanera, jei tik tures praejima?

Traniškas pamąstymas: Nesu išbandęs, bet, jei avilyje bus pakankamai vietos kur nektarą pilti, nevėluosi su lizdo ir magazino išplėtimu- neturėtu.
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai, rėmelis 360x200
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:A. m. carnica
Pranešimai:1296
Užsiregistravo:2009 Gru 29 , 13:21

Re: AVILIAI

2013 Spa 24 , 18:14

Grįždami iš Apimondijos kongreso Kijeve, netoli Liublino aplankėme 500 šeimų turintį bitininką.
Tiesa, prieš tai užsukome į bitininkystės technikumą, kur mano dėmesį patraukė stendas su rėmelių matmenimis.
Rėmelių matmenys.JPG
Iš 8 rėmelių, 3 trumparėmiai – 360 x 260, 360 x 230, 360 x 130.
Minėtas bitininkas taip pat bitininkauja su aviliais, kurių rėmeliai 360 x 260 mm.
Prekinio medaus vidurkis 40 kg/b.š.
80% šeimų bakfastas, 20% - karnika (austriška).
Lizdas viename korpuse.
Žiemojimui po lizdu ant žemo dugno padeda dar tuščią korpusą.
Pateikiu keletą nuotraukų. Gal kils kažkokių pastebėjimų... :)
Bitininko namelis.JPG
Avilys.JPG
Sandėlys.JPG
Maitintuvė.JPG
Lizdas.JPG
Korpusas.JPG
Dugnas.JPG
Rėmelis.JPG
Žiemojimo vieta.JPG
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
O kaip dėl „Bakfasto rasės“, jei „ jis (brolis Adomas) sako, kad tai ir ne linija – tai toks mišrūnas“?! A. Amšiejaus teiginių parafrazė
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai, rėmelis 360x200
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:A. m. carnica
Pranešimai:1296
Užsiregistravo:2009 Gru 29 , 13:21

Re: AVILIAI

2013 Spa 24 , 18:40

Labiausiai nustebino derinys: lizdas viename korpuse ir bakfastas.
Buvo paaiškinta, kad periodiškai perus iš lizdo iškėlinėja virš skiriamosios tvorelės.
Mano įsitikinimu 260 mm rėmelio aukštis nėra optimalus...
O kaip dėl „Bakfasto rasės“, jei „ jis (brolis Adomas) sako, kad tai ir ne linija – tai toks mišrūnas“?! A. Amšiejaus teiginių parafrazė
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2013 Spa 24 , 18:43

Vasarinis rašė:Labiausiai nustebino derinys: lizdas viename korpuse ir bakfastas.
Buvo paaiškinta, kad periodiškai perus iš lizdo iškėlinėja virš skiriamosios tvorelės.
Mano įsitikinimu 260 mm rėmelio aukštis nėra optimalus...
Mudvėju supratimas panašus;)
Bet užtai daugiau darbo vietų sukuria
Pagal mane geras tik rėmo ilgis 360cm., penėtuvė, na ir bitininkaujantiems be žiedų, dugnas, tik sietelį dėčiau prie galinės sienos ir bent perpus siauresnį, o visą kitą man nepriimtina.
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai, rėmelis 360x200
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:A. m. carnica
Pranešimai:1296
Užsiregistravo:2009 Gru 29 , 13:21

Re: AVILIAI

2013 Spa 24 , 21:12

Norėjau parodyti, kad kvadratiniais dešimties rėmų korpusais yra bitininkaujama gana plačiai.
Bet tuo pačiu akivaizdu, koks svarbus yra ir rėmelio (korpuso) aukštis. Šiuo atveju (260 mm) vieno korpuso lizdui mažai, o dviejų per daug. Ir prisikuriama papildomų problemų.
Akivaizdu, kad lizdas iš žemesnių dviejų korpusų turi daug privalumų. Ir ne tik bitininkaujant, bet ir korpusus gaminant.
Esmė juk lizdo apimtyje - bendrame korių paviršiaus plote. O šiuo atveju jo aiškiai per maža. Todėl ir kilnoja periodiškai perus virš skiriamosios tvorelės. Bet ar tai racionalu?
O kaip dėl „Bakfasto rasės“, jei „ jis (brolis Adomas) sako, kad tai ir ne linija – tai toks mišrūnas“?! A. Amšiejaus teiginių parafrazė
Rubrum
Aviliai:Tik T18
Bičių šeimų skaičius:>10
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:16
Užsiregistravo:2012 Bir 21 , 20:44

Re: AVILIAI

2013 Lap 03 , 21:43

TRANAS rašė:Rubrum, gal gali pabraižyti T-18 avilio vidinį vaizdą iš viršaus, kai uždėtas aukštas-ai su koriais, nes man jau atsibodo elektroniniu paštu aiškinti, kas kur kaip ir kur ir kokie tarpai? ;)
Įdedu ventiliacinio dugno brėžinukus ir anksčiau forume skelbtus (atrodo Vaidžio) korpuso ir rėmelio brėžinius, bus viskas vienoje vietoje. :beer:
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Jei visi kalbėtų tik tai ką tikrai žino, įsivaizduokite, kokia būtų tyla.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2013 Lap 04 , 20:58

ceslovas rašė:Jeigu forume atsiras bent penki patyrę bitininkai , ne mėgėjai , kurie bitininkauja 40 mm storio rėmeliais ir jų visi avilio korpusai 385 mm pločio į kuriuos talpina tik po 9 rėmelius ir nenaudoja jokių diafragmų , ir jie pasakys , kad viskas puiku , tai pasižadu viešai forume save išvadinti nemokša ir daugiau su rimtais bitininkais į diskusijas nesivelti . Jeigu naudojamos diafragmos , tai privaloma avilio komplektacija , būtina informuoti , jog be jos bitininkauti negalima , bet o kam jos , juk bitininkaujama korpusais .
Na su 20 šeimų savęs profesionalu tikrai nelaikau, bet jei pačiam tiks mano atsakymas, tai man su 9 rėm. 40mm.storio pradėjus bitininkauti diafragmos neprireikė, nors iš pradžių tokių minčių tikrai kilo. Dar labiau, kad nereikėtų į aukštinį avilį įsivesti diafragmą, kartais pagalvodavau ir apie aukšto vidinio išmatavimo atatinkamą pamažinimą . Bet toks „ trydaliojimas“ pasirodė nepriimtinas, tai tą problema sprendžiau kitu būdu, kraštinius korius į aukštą pradžiai dėdamas taip, kad tą didesnį tarpą padalinti pusiau, o kai jau korius pasiuva, tai apsukti kitu šonu ir po tokių operacijų bitės prie vidinės aukšto sienos nesiuva. Bet ir tokios operacijos pasirodė nepriimtinos, tada sumislinau į naujus aukštus kraštinius korius dėti jau pasiutus. Tas „prijomas“ pasiteisino su kaupu nes ir vidinius korius tada pasiūdavo greičiau, kokybiškiau ir prie vidinės aukšto sienos jokių liežuvių nesiuva, ir tie kraštiniai visada būna „riebus“ pilni medaus, todėl nuėmus meduves nereikia rūpintis, kad lizde gali nelikti maisto ar panašiai. Na o į meduvinius aukštus dedu tik 8, dėl ko jie būna „riebus“ ir lengva, prieš sukant medų, atakiavimą „ nudrožti“.
Šitokiu būdu išsisukau iš „bėdos“ ir dabar savo mažais atradimais esu tiek patenkintas, kad apie kokias diafragmas nekyla daugiau jokių minčių.
Kad pakankamai „aštriai pakėlei“ šį klausymą, kaip tik rodo, kad pats esi pakankamai geras, pastabus, mąstantis ir principingas bitininkas ir į „nemokšas“ pretenduoti nėra jokių šansų. Tavo pasiūlymas, kad gal būt į avilio komplektą reiktu įsivesti pora diafragmų yra gana racionalus ir kaip vienas iš problemos sprendimo būdų. Man šito neprireikė.
Esu turėjęs pamąstymų ir apie tai, kad rėmus dėti tik 25 mm.storumo , be petelių ir į fiksuotas vietas, tada sukant medų ir „drožiant“ daug vaško galėtų pridrožti, greičiu, paprasčiau, bet pamislinau, kad man vaškas nereikalingas, o bitelėms po kiekvieno mano nudrožimo reiks vėl atsiūti ir dėl to vieną kitą kg. man prineš medaus mažiau ir dar, kad tokie koriai pervežant tabaluos dėl ko ir bitės traiškys ir pažeidus atakiavimą medus tekės ir aukšto sieneles reiktu daryti storesnes (jei iš medžio), nes nebeliks šilumą stabilizuojančio tarpo tarp korių šonų ir aukšto sienelės, tai nusprendžiau nieko nekeisti .
Bendrai paėmus, tai T aviliai yra dar tik standartizacijos stadijoje, vieniems tas nepatinka, kitiems tas ir kol ta „banga“ išsilygins ir stabilizuosis, prabėgs dar ne vienas dešimtmetis. Gerai , kad dėl patrupinto rėmo visi sutariam, ir kad standartizacijoje dalyvauja mąstantys ir tikri , kurie raliai juose bitininkauja, o ne kokio nors „mokslinio „ instituto primesta, standartizuota ir visiems privaloma nuomonė.
Keletas mąstančių, protingu ir realiai bitininkaujančių bitininkų gali reikalą gerokai pastūmėti į prieki, kad tik“ viską“ žinantys teoretikai ir autoritetingi mokslininkai nemaišytų. Na, mokslininkai mums negresia, nes tokių kaip ir neturime, bet viską iš anksto žinančių, daug „grožinės “literatūros apie bitininkavimą skaitančių, daug ir toli važinėjančių „ patirties“ parsivežti , bet realiai ir nebitininkaujančių, išklausyti, bet nebūtinai klausyti reikia. ;)
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2013 Lap 04 , 21:16

Vasarinis rašė:Ištisiniams peteliams aš pritariu. Tik kitokio pločio... :wasntme:
O didesnio trumpo rėmo šalininko kaip aš, gerbiamas Tranai, tikrai nerasi! Bet be ginčų nebus tiesos.
Ir nebūtina kitą priversti patikėti savom idėjom. Svarbiausia argumentuotai išdėstyti savo nuomonę, o tada – kaip ir pats sakai – galvokime savo galva.
Kas ją turi...
:beer:
Traniškas komentaras: Neabejoju Vasarini, kad T aviliui pritari, tik atsargiau su skaičiais -"argumentais", rastais kokioje nors bitininkystės knygoje. Man labiau patinka argumentai paremti savo, kad ir karčia, patirtimi. Ten tie 40 procentų perų kiekio padidėjimas dėl rėmelio skirtingų išmatavimų, man ispudžio nepadarė. Man yra žinoma, kaip bitės reguoja į rėmo plotį.
Žinau, kad mokslininkai sąmoningai rekomeduoja 37mm. pločio rėmelius todėl, kad tas išmatavimas yra pats vidurys paimtas tarp 34mm. ir 40mm. Kuo siauresnis korys tuo daugiau perų koryje ir beveik visiškai nėra medaus jame, o tuo pačių ir lizde,o rėmui platėjant, perų mažėja, bet medaus daugėja. Rėmą be petukų ir 40mm. pločio pasirinkau sąmoningai, o ne iš nežinojimo.
Čia yra daug niuansų apie kuriuos reikėtų gal pakalbėti atskirai. Pastebėjau, kad nei bitėms nei man labai nepatinka, kad nuėmus pavasarinį, bitės lieka praktiškai be maisto, dėl ko reikia arba maitinti arba nenuimti viso pavasarinio. Po rudeninio medaus nuėminmo tas pats ir dar blogiau, nes kad ir paduodi maitinimą tuoj pat , nelabai jos turi jį kur pilti, nes visur perai.
Pvz, Rimantui tokie rėmukai nepatiko ir jis lizde naudoja 36-37mm.pločio, nors magazine pripažysta platesnio rėmo pranašumą. Jis pastebėjo, kad dvėjų aukštų lizde naudojant 37mm. pločio rėmus daugiau perų ir daugiau medaus magazine. Sutinku, kad esant rėmo pločiui 40mm.bitės dalį akučių ištempia ir pripila medaus ir tuo veiksmu sumažina akučių skaičių tinkančių motinos darbui, dėl ko nukenčia ir medaus išeiga. Bet tą trūkumą galima kompensuoti lizdui skiriant tris aukštus. Bet užtai lizde su tokio pločio rėmais, bitės niekada nepaliks be maisto. Teisybė, kad magazine bus medaus mažiau, bet užtat jo niekada netrūksta lizde.
Čia į šią problemą kaip pažiūrėsi ir kam skirsi prioritetus- medaus kiekiui ar bičių gerovei. Jei medui, bus daugiau pačiam darbo maitinant tuo pačiu ir bitėms ir rizikuosi, kad bitės vasaros laike, dėl maisto trūkumo pradės mest lauk perus, o jei bitėms, gausi mažiau medaus, bet niekada tavo bitės nestresuos ir nebadaus.
Viskas bitininko valioje, bet aišku jis turėtu žinoti ir suprasti kas jo laukia naudojant vienokio ar kitokio pločio rėmą.
Pvz. bitininkas Med plačio rėmo nepeikia, man irgi jis geriau patinka.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2013 Lap 05 , 19:40

Teip, TRANAI visada rašo tiesą, kad ir kur begyventų. ;)
Pagal tas tiesas mūsų senuoliai bitininkavo daug metų ir dėl to naudojo skirtingų pločių korius lizdui 35-37mm., meduvei 40-45mm. ir vargo nematė, bet...
Laikas bėga, atsiranda kiti tranai, kurie sumislina motinos darbą apribojamas tvoreles, dar kiti sumislina „šiltus“ avilius daryti su dvigubu ir dar apšiltintu dugnu, dar kiti avilius pradeda gaminti iš kitokių medžiagų nei medis, dar kiti sumislina būdus kaip iš bičių atimti žiedadulkes, duonelę, nuodus, pienelį, dirbtinu budu motinas užsiauginti ir net apvaisinti. ;)
Ateina laikas, kai atsiranda tranų, savotišku savo laikmečio „parazitų“ , kurie netik apšiltintų dugnų nedaro, bet juos net visai išlupa, o dar kiti net pačius rėmus trumpinti pradeda ir tai dar ne pabaiga, atsiranda net tokių kurie už pačią gamtą gudresni nori būti ir naujas bičių veisles kuria.. :devil:

Pagavai mintį Vasarinį ?????supratai, kad tik TRANŲ dėka šiandiena nebebitininkaujame medžiuose ir paskui spiečius po laukus nelakstome... Kiekvienas laikmetis turi savus tranus ir savas tiesas... Pats irgi , pripažindamas patrumpintą rėmą sutranėjai ... :shame:
Ateis laikas, jei sava galva mąstysi, o ne Ruto ar Dadano ir 40mm lizdinį pripažinsi... Neturiu tiek talento, kad sugebėčiau kitus įtikinti, ką pats suprantu, o be to ir savą supratimą nelaikau absoliučia tiesa . Manau, kad tai irgi laikina, atitinkanti tik dabartinį bitininkystės vystymosi etapą... :think:
Todėl ir kviečiu visus mąstyti, nes tik savarankiškai mąstantis gali ką nors keisti. Gamta ne visus vienodai apdovanojo, kai kurie sugeba tik vykdyti kitų , mąstančiųjų, sumanytus dalykus.. :chuckle
Toks tas gyvenimas – nuolat kintantis ;)
Vartotojo avataras
zalias7
Patyręs narys
Aviliai:Mediniai
Bičių šeimų skaičius:1-10
Bitininkavimo stažas:1
Pranešimai:914
Užsiregistravo:2009 Lap 22 , 11:59

Re: AVILIAI

2013 Lap 13 , 22:00

Rubrum rašė:
TRANAS rašė:Rubrum, gal gali pabraižyti T-18 avilio vidinį vaizdą iš viršaus, kai uždėtas aukštas-ai su koriais, nes man jau atsibodo elektroniniu paštu aiškinti, kas kur kaip ir kur ir kokie tarpai? ;)
Įdedu ventiliacinio dugno brėžinukus ir anksčiau forume skelbtus (atrodo Vaidžio) korpuso ir rėmelio brėžinius, bus viskas vienoje vietoje. :beer:
Su siuo breziniu su dugnu ir korpusu daug maz aisku, iskyrus viena momenta: "Vidine laka po lizdiniu korpusu" ja iseidamos bites leidziasi zemyn ir iseina pro "isorine laka" ar gaizuose/sijonuose yra dar viena laka ir jos mauna tiesiai ?

Kitas klausimas su stogu, tiksliau man neaiskus momentas su stogo ventiliacinemis angomis, kurios turetu buti atidaromos lauko temperaturai artejant prie +30 laipsniu.
Ventiliacija daroma:
1.Korpusas ->laukas
2.korpusas-> gaizas
3.korpusas->gaizas->laukas

Gal galima butu kokia schema ar foto ?
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2013 Lap 14 , 19:47

Rimas007 rašė:,,vidinė laka po lizdiniu korpusu,,-kas čia per daiktas?,su kuo jis valgomas? :dontknow: tik nesupykit... ;)
Tas daiktas "valgomas" po sodų žydėjimo, šiltuoju vasaros laikotarpiu, kad pagerėtų ventiliacija. Tuojau prisijungs Vasarinis ir pasakys, kad Rūtas tokias lakas , o tiksliau skyles, siūlė įrengti kiėekviename aukšte.
Šiuo atveju, (kaip pavaizduota brėžynije) ta vidinė laka yra beprasmė, nes pastovus ventiliacinis aukštas neturi užpakalinės lentelės ir tas ventiliacinis žiemos laike vidinę temperatūra nei kiek nestabilizuoja, nes šiluma neturi kur kauptis , o nuteka lauk . Dėl to žiemai reiktų tokia lentelę uždėti, o po sodų žydėjimo nuimti. Jei ventiliacinis būtų uždaras iš visų keturių, tai ta (vidinė laka) tikrai būtų "valgoma" Man patogiausi, kad ventiliacinis, kada reikia, rudenį įdedamas, o po sodų žyd. išimams. Tada žymiai supaprastėja dugnas ir jokių fanerų nereikia.
Šita laka (vasarinė) turi šiokių tokių privalumų, gali bet kada per atidaromą galinę sieną į lizdo apačią pasižiūrėti, šiūkšles išsišluoti, laisvalaikiu kritusias erkes susiskaičiuoti , maitinimą paduoti. Be to bitėms patogu į tarpžiedinį tarpą nakties laike, lietui lyjant ar šilumos pertekliu esant, papulti ir t.t.
Kas savoje sodyboje nori labai patogiai su keleta šeimų pabitininkauti, visai nieko, dabartiniu atveju ir aš tokių patogumų norėčiau :lol: nei kilnoti, nei tampytis, o ir brendžiuką yra kur, (darbo vietoje) po ranka, pasidėti :chuckle
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2013 Lap 15 , 10:20

zalias7 rašė:Gerb. Trane,
Jei gerai supratau pagal paskutini ventliacinio dugno brezini, ta vidine laka nereikalinga ?

Ir matyt praziurejot mano ankstesni klausima apie stogo/pastoges/virsutine ventiliacija :)
Atsiprašau Žalias, tikrai pražiūrėjau. ;) ;)
Kaip matai šiuo metu daug plepu, tai į visus užklausimus ir nespėjų, o kiek dar jų gaunu telefonu ir elektroniniu. Kiti kažkodėl į forumą bijo rašyti?

"Kitas klausimas su stogu, tiksliau man neaiskus momentas su stogo ventiliacinemis angomis, kurios turetu buti atidaromos lauko temperaturai artejant prie +30 laipsniu.
Ventiliacija daroma:
1.Korpusas ->laukas
2.korpusas-> gaizas
3.korpusas->gaizas->laukas "

Stogo ventiliacinės (graižas-laukas) turi būti atidaros ištisus metus, visuose keturiuose stogo pusėse.
Artėjant prie 30 temperatūros (Birželi- liepa), kad pagreitinti vandens garinimą iš nektaro, patartina atidaryti papildomą ventiliacija antrame meduvės aukšte nuo viršaus (korpusas-graižas) Mano aukštai yra be skylių, ne taip kaip Rūtas rekomenduoja, tai aš uždėdamas viršutinę meduvę arba pasuku arba prakeičiu, kad susidarytų tarpas garams išeiti. Tas tarpas tarp aukštų ir graižų šitokį varijanta leidžia padaryti- tai irgi graižo suteikiama galimybė. Bet Lietuvoje to reikia nekiekvienais metais, o ir tai tokia temperatūra būna trumpiau, kaip du mėn. Nesant intensyvaus medunešio irgi to nereikia.
Blogai, kad ta fizika tokia netobula ir jau nuo 25 temperatūros drėgnas oras nebeleidžiasi, bet kyla. :chuckle :chuckle
Palaukim kol fizikai ką nors sumislins tobuliau :lol:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2013 Lap 20 , 12:03

Apie T avilius irgi yra dar ko pakalbėti. Pvz. Ventiliacinis aukštas reikalingas ar ne? Jei reikalingas, tai pastovus, einantis kartu su dugnu, ar tik kada labiausiai reikalingas, įdedame?
Skylė viršuje, reikalinga ar ne? Jei reikalinga, tai kada, žiema, vasara ar tik birželio - liepos mėn.?
Kas efektyviau ventiliacinjos problemas sprendžia t.y. skylė viršuje, ar ventiliacinis apačioje žiema? Ir kas vasara? Kodėl? Kaip ir vienas ir kitas būdas "sutaria" su fizika ir su bičių biologiniu instinktu?
Į šiuos ir panašius , labai paprastus klausymus, kiekvienas norintys ar bandantys sėkmingai bitininkauti, turėtų turėti aiškius ir argumentuotus atsakymus. ;)

Pažinojau bitininką, kurio magazininiai koriai buvo 45mm. pločio. Jie jam tarnavo, kada su juo kalbėjau,(30m atgal) jau apie 20 metų ir didžiavosi, kad tokių turi sukaupęs kiekvienam aviliui po 30. Jis pastoviai laikė apie 30 šeimų, medaus saviems pirkėjams užtekdavo ištisus metus. Per susitikimą papasakosiu, kaip jis tokių korių prisisiūdavo ir ką teigiamo juose įžiūrėjo, nors su kai kuriais jo teiginiais sunku sutikti. Produktyvumas jo prižiūrimų šeimų buvo 30-50kg. Džiaugdavosi, kad bitės spiečia. Labai vertindavo spietybines mamytes.
Ką mąstot apie tai? :think:
Vartotojo avataras
Vasarinis
Patyręs narys
Aviliai:daugiaaukščiai, rėmelis 360x200
Bitininkavimo stažas:32
Bičių rasė:A. m. carnica
Pranešimai:1296
Užsiregistravo:2009 Gru 29 , 13:21

Re: AVILIAI

2013 Lap 20 , 13:31

TRANAS rašė:...Pažinojau bitininką, kurio magazininiai koriai buvo 45mm. pločio. Jie jam tarnavo, kada su juo kalbėjau,(30m atgal) jau apie 20 metų ir didžiavosi, kad tokių turi sukaupęs kiekvienam aviliui po 30. Jis pastoviai laikė apie 30 šeimų, medaus saviems pirkėjams užtekdavo ištisus metus...
„THE ABC AND XYZ OF BEE CULTURE“ A.I.Root, E.R.Root, H.H.Root, M.J.Deyell, J.A.Root
„... vidutinis atstumas tarp korių su bitiniais perais maždaug 35 mm. Atitinkamas atstumas tarp korių užimtų maistu svyravo nuo 37 mm iki 44 mm, ir net iki 50 mm.“
Ginčo objektas yra tarpai tarp korių LIZDE... :bee
O kaip dėl „Bakfasto rasės“, jei „ jis (brolis Adomas) sako, kad tai ir ne linija – tai toks mišrūnas“?! A. Amšiejaus teiginių parafrazė
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2013 Lap 20 , 14:11

Nėra jokio ginčo. Viskas labai seniai žinoma. T avilys išlaiko visus tuos kriterijus. Čia tik niuansai, nori su vienu rėmu bitininkauti ar su dviem, veži į medingus ar vietoje, su mišrūnėmis ar su veislinėmis ir priklausomai nuo to iš T avilio išmatavimų galima lengvai nukrypti į vieną ar kitą pusę, taip sekant pasirinktas kompromisas tarp bičių ir bitininko.
Tu ten su tais keliais mm. esi teisus, bet man tokių tikslumų nereikia, "nuklydimai" yra padaryti sąmoningai, o ne iš nežinojimo ar užsispirimo. :beer:
Vartotojo avataras
rimantas000
Patyręs narys
Aviliai:WBC aviliai+ dreve+ seni kelmai
Bičių šeimų skaičius:35
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:bakfastas+lietuviska
Pranešimai:2196
Užsiregistravo:2011 Geg 06 , 22:26

Re: AVILIAI

2013 Lap 27 , 22:57

interneto platybese radau i Trano panasius avilius-WBC avilius:http://www.paynesbeefarm.co.uk/wbc-hive ... -wbc-hive/
http://www.countryactivities.co.uk/beehives/wbchive.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
meistras Zigmas is Vezaiciu man surede labai panasius tik kaina per pus mazesne:
http://www.beesource.com/build-it-yours ... teve-moye/" onclick="window.open(this.href);return false;
pasirodo panasiu aviliu i Trano egzistuoja istisa rinka-cia kaip "Lexus"bitininkui ,aisku gal verslininkams bitininkams ir WV geriausias ,bet pripazinkim ,kad gera masina malonu vairuoti :chuckle
ar ne keistai atrodo bitininkai be biciu ,dalijantys patarimus i kaire ir desine ...
nors tai tik primena elementaria demagogija ..
gaila ,kad sio forumo moderatoriams demagogija ir nesamones yra labai arti dusios...
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: AVILIAI

2013 Lap 27 , 23:54

rimantas000 rašė:interneto platybese radau i Trano panasius avilius-WBC avilius:http://www.paynesbeefarm.co.uk/wbc-hive ... -wbc-hive/
http://www.countryactivities.co.uk/beehives/wbchive.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
meistras Zigmas is Vezaiciu man surede labai panasius tik kaina per pus mazesne:
http://www.beesource.com/build-it-yours ... teve-moye/" onclick="window.open(this.href);return false;
pasirodo panasiu aviliu i Trano egzistuoja istisa rinka-cia kaip "Lexus"bitininkui ,aisku gal verslininkams bitininkams ir WV geriausias ,bet pripazinkim ,kad gera masina malonu vairuoti :chuckle
Savo laiku brolis Adamas WBS avilius "išbrokavo". Išdrįso atsisakyti tradicinių angliškų avilių sistemos. Vienuolyno bityne įvedė 12 rėmų Dadant sistemą, ir savo galutiniais rezultatais nustebino daugumą "seno sukirpimo" bitininkų. Taip sakant tais laikais buvo vietinis "išsišokėlis" :)
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaaukščiai
Bičių rasė:buckfast
Pranešimai:1045
Užsiregistravo:2008 Spa 22 , 11:24

Re: AVILIAI

2013 Lap 28 , 17:36

TRANAS rašė:[quote="Rolandas30 Adamsas išdrįso atsisakyti tradicinių angliškų avilių sistemos. Vienuolyno bityne įvedė 12 rėmų Dadant sistemą, ir savo galutiniais rezultatais nustebino daugumą "seno sukirpimo" bitininkų. Taip sakant tais laikais buvo vietinis "išsišokėlis" :)
Jei galima, būtent kokiems "galutiniams rezultatams" tas avilys turėjo tiesioginę įtaką?

Čia truputį apie vienuolyno bityną, avilius ir rezultatus.

Развитие пасеки Бакфастского Монастыря

Дела на пасеке монастыря выглядели не очень хорошо. Не только трахейный клещ, но и многообразие типов ульев и рамок затрудняли работу. В 1915 году они начали работу по модернизации и унификации, чтобы привести все к системе, принятой в то время в Англии «Наиболее современные ульи, соответствующие последним достижениям». Опыт, бесценный не только и не столько в деле совершенствования монастырской пасеки, сколько в развитии и становлении молодого монаха Адама, как пчеловода.
«Я вскоре осознал, что невозможно содержать гораздо более продуктивную итальянскую пчелу точно так, как местную темную Английскую. Под подозрительным оком своих коллег я оставил 2 расплодных корпуса с в общей сложности 20 кг меда в зиму для одной особенно сильной пчелосемьи. В последующую весну эта семья оказалась намного сильнее прочих. Без всякой последующей помощи они были готовы к действию уже к зацветанию садов и это привело к исключению прочих работ в течение всего лета,, кроме как подстановки медовых магазинов, число которых дошло до 6. В конце пчеловодного сезона этот экспериментальный улей со всеми надставками возвышался над прочими как маяк.

До 1923 года пчелы в Бакфасте содержались в двух расплодных корпусах (нормативы английской Федерации) и с большим количеством зимнего корма, в большинстве – верескового меда. В основном технические соображений привели Брата Адама к тому, чтобы испробовать новую рамку большего размера в порядке эксперимента.
«Я очень хотел иметь размер рамки и расплодного корпуса такими, чтобы удовлетворить потребности самых плодовитых маток. Поскольку я не видел преимущества в использовании рекомендуемых Английской Федерацией 2-х расплодных корпусов на семью и тем самым работы в стандарте Лангстрота, я решил исключительно из технических соображений, в пользу Дадановского улья с 12 расплодными рамками. Я сделал это, невзирая на предупреждения со всех сторон, что я не получу товарного меда на вересковых пустошах с гнездом такого размера, поскольку пчелы либо заполнят его все целиком расплодом, либо, по причине позднего взятка, будут складывать собранный мед исключительно в расплодном корпусе. Поскольку такие предупреждения раздавались от пчеловодов с большим опытом работы на вересковых пустошах (специализирующихся на вересковом меде), мне было нелегко пренебречь этими мнениями. Практика, впрочем, показала, что эти эксперты ошибались»
В 1925-1929 годах Брат Адам опробовал свои новые ульи на трех удаленных точках, причем половина из 40 семей были в Дадановских, вторая в рекомендованных Английской Федерацией. Результаты были столь впечатляющи, что начиная с 1930 года основная пасека монастыря, которая между тем возросла до 320 семей, перешла на новые нормативы. Те же самые ульи еще находятся в эксплуатации по сей день спустя 66 лет!
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: AVILIAI

2013 Lap 28 , 23:53

AČIŪ Rolandai. Daug skaitęs ir girdėjęs apie tą Adamsą, bet tik kaip apie Bakfasto sukūrėją, o kad jis ten tvarką bityne darė ir Anglų avilius išvarteliojo, :chuckle nežinojau.
Turiu ir aš savo nuomone dėl Dadano dvylikarėmio su keliais magazinais, kuri, kaip daugumai gali pasirodyti keista, yra gana teigiama, bet nepradėsiu.... :chuckle
Latvijoje jis žinomas, kaip Auzkalnio avilys, šiek tiek kitoks, bet Latvijoje populiarus.. taip kaip Lietuvoje T-18 :chuckle :lol:
Prisipažinsiu, daug svarsčiau, prieš susimeistraudamas T-18. Jei būčiau gyvenęs ten kur Adamas, tai tikriausiai labai , labai jo pasirinkimui pritarčiau, beeet... čia Lietuva, čia litūs lyja, čia klimatas atšiauresnis, o ir BUKFASTO bičių akyse matęs nebuvau. TODĖL ir pasitrumpinau rėmą, o kad dar patogiau būtų, įsivedžiau vienodą rėmą tiek lizdui, tiek ir magazinui, o kad dar patogiau ir inventoriui ir bitėms būtų, žiedais arengiau.
Kaip matai, ne aš kaltas, kad nepasirinkau Adamso, dvylikarėmio Dadano avilio su keliais magazinais - APLINKA ir tuometinės SĄLYGOS kaltos. :chuckle Beeet tikrai pripažystu šį avilį ir sutinku, kad galima ir jame, kad ir vienasienyje, visai neblogai bitinikauti čia Lietuvoje. Bet tu man parodyk koks Adamsas daugiaaukštį su dadano pusrėmiais, čia Lituvoje sumislino, kurį bitės pakenčia tik dugną lauk "išspyrusios" :chuckle

Grįžti į