Be pavadinimo...

Čia rašome viską, kas nesusiję su bitelėmis, bitininkavimu ir pan.
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42
Re: Bičių ruošimas žiemai

2009 Spa 05 , 22:52

[quote="Tai literaturoje rasoma, kad labai gerai bites ziemoja, kai paliekama tik virsutine laka, ir apatine tik pavasari atkemsama, kai bites apsiskraido ir ima lizda valytis (pro apatine patogiau joms)[/quote]
:F :devil: :knock:
Vartotojo avataras
leo
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:635
Užsiregistravo:2009 Bal 27 , 11:41

Re: Bičių ruošimas žiemai

2009 Spa 05 , 23:02

:F :devil: :knock:
Lakoniškumas - puikus dalykas, bet ką daryti, jeigu :knock: ? Būčiau dėkingas, jeigu rastumėte minutėlę, pakomentuoti truuuputėlį išsamiau :)
Duok durnam kelią, nes jis vis tiek jo nesuras.
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas:21
Bičių rasė:Karnika 5 linijos
Pranešimai:1286
Užsiregistravo:2008 Geg 14 , 23:17

Re: Bičių ruošimas žiemai

2009 Spa 05 , 23:22

leo rašė:
:F :devil: :knock:
Lakoniškumas - puikus dalykas, bet ką daryti, jeigu :knock: ? Būčiau dėkingas, jeigu rastumėte minutėlę, pakomentuoti truuuputėlį išsamiau :)
Apie bicių žiemojimą su 2 lakomis yra parašyta daktarinė disertacija .biciulis iš Lazdijų turėdamas ne vieną dešimtį avilių sėkmingai bitininkauja ,av[liai pavasarį nesudrėkę
Vartotojo avataras
leo
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:635
Užsiregistravo:2009 Bal 27 , 11:41

Re: Bičių ruošimas žiemai

2009 Spa 05 , 23:35

Apie bicių žiemojimą su 2 lakomis yra parašyta daktarinė disertacija
Kaip ten tame sename rusiškame filme apie berniuką Kibaldžiuką: "Sejčas, tolko štany potenu..." ir, aida, krimsti daktarinę :) Jonai, bičiuli, negi aš dabar pulsiu ieškoti tos daktarinės disertacijos ir studijuoti ją? Negi čia taip sudėtinga pasakyti" Tą palik, tai užkimšk, t.y. tą užkimšk, tą atkimšk, susiaurink ar pnš.?
P.S. Va čia tai bent būtų "truuuputėlį išsamesnis" komentaras :lol:
Duok durnam kelią, nes jis vis tiek jo nesuras.
dalia1
Patyręs narys
Pranešimai:83
Užsiregistravo:2009 Kov 18 , 20:11

Re: Bičių ruošimas žiemai

2009 Spa 06 , 20:44

pršau nesikabėti prie žodžių, juk klausimo esmę supratai.
Se
Sergijus

Be pavadinimo...

2009 Spa 07 , 20:55

Pirmąkart,lipau iškelt spiečiaus...Sename,dvaro sode,augo diiiiiidelė kriaušė.Niu ir suspietė,ten,bitulės,mano pirmaisiais,bitininkavimo metais.Mama sako,lipk,teoriją žinai,o praktiškai,susiorentuosi vietoj. :) Baugu pirmąkart,bet lipu,negi pasirodysiu bailesnis už mamą... :wasntme: Taigi,liuoksiu šakomis,it voveraitė,dantyse-rūkstanti dūminė,prie diržo,ant virvės-tysiasi spietinė...Užkopiau.Pritvirtinau spietinę ir kresteliu šaką,ant kurios riogso spiečius ir,blyn,pasirodo,jog nenutaikiau pakišt spietinės,po visu spiečiumi... :wasntme: Dalis jo,tiesiog,nugarmėjo žemyn... :wasntme: Mama,iš apačios šaukia,nepergyvenk,tuoj jos pakils atgal,o,kadangi,kilt aukščiau nebėra kur,sutūps atgal į tą pačią vietą iš kur ir nukrito! Baugoka,šiek tiek,nes ta kriaušės vieta kur aš riogsau,maždaug,18 metrų virš žemės,ale šypsausi ir mojuoju mamai,jog viskas gerai.Tuo metu,spiečius ėmė garmėt atgal,bet,kažkodėl,palei kamieną ir-suvažiavo man,beveik visos,per kelnių,nesukištų į kojines (iš kur galėjau žinoti!!!) kiškas-patys žinote kur... :o :shame: Pakol aš išlipau iš medžio,apylinkė skambėjo nuo "tarptautinių" žodžių derinių,nes,vos tik sulenkdavau koją,būtinai prispausdavau dalį bičių prie kūno per kelnes ir gindamosi,jos,žinoma,gildavo... :wasntme: Pirmąkart gyvenime,nulipes ant žemės,praradau asąmonę nuo bičių įgėlimų gausos. :wasntme: Gerai,kad nealergiškas,turbūt,būčiau mires,dar nepasiekes žemės... :wasntme: Profesionalams,suprantu,dabar juokinga.Man ir pačiam,dabar,juokinga,ale,visi,manau,turėtų savo kailiu pajust, bent vieną,tokį "nuotykį",kad žinotų ką tai reiškia-aplaidumas ir nerūpestingumas... :wasntme: :)
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS
Pranešimai:922
Užsiregistravo:2008 Bir 15 , 09:26

Re: Be pavadinimo...

2009 Spa 07 , 20:59

As tai pirma kart imdamas medu buvau taip sugeltas,kad begau ir sokau i upeli uz kokiu 50 m nuo avilio :lol:
Se
Sergijus

Re: Be pavadinimo...

2009 Spa 07 , 21:03

UŽJAUČIU... :lol:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Bičių ruošimas žiemai

2009 Spa 09 , 12:21

rennyka rašė:Perziurejus ivairiu modeliu ilgalaikes oro prognozes, galima daryti viena isvada - si sestadieni faktiskai bus paskutine siu metu skraidymo diena. Jei i spalio pabaiga neatsiltu, tai spalio 10 - viena anksciausiu paskutinio skraidymo dienu per paskutiniuosius 20 metu. O ivertinus silta rugseji, sis faktas leidzia daryti nelengvo ziemojimo prognozes.
Aisku, shulijos daznai klysta, o buna uzsigrudinanciu biciu, kurios eina palakstyti prie +5. Bet jaunoms, spalio pradzioje issiritusioms bitems apsiskraidyt siemet sansu jau nedaug... :zzz: :(
Nliūdėk Rennyka, kai išsimiegosi tai ir orai pagerės, ir depresija praeis. :zzz:
Žinau vieną gerą vaistą nuo visų depresijų, bet tur būt jau numanai ką turiu galvoje?
Paimk vieną už tai," Kad orai pasitaisytų" tai ne tik pati, bet ir Tavo bitės skraidyti pradės. :dance:
Ir dar, jei jau numatai "nelengvo žiemojimo prognozes" tai pasirūpink tų vaistų ir žiemai, kad šaltomis žvarbios ir pūgotos žiemos naktimis ir dienomis turėtai kuo dūšią sušildyti ir depresiją lauk išvaryti. :devil:
Manau, kad ir be brendžiuko dar ir šiemet bus dar tų gerų dienų ir galės biteles pagydyti galutinai. Neprisimenu rudens, kad spalio pabaigoje ar net ir lapkričio viduryje nebūtų nors savaitė "skraidančių" dienų arba ramių, kad ir su 5-10 laipsnių šilumos :dontknow:
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius:10
Bitininkavimo stažas:20
Bičių rasė:karnika
Pranešimai:2387
Užsiregistravo:2008 Geg 19 , 11:05

Re: Bičių ruošimas žiemai

2009 Spa 09 , 13:23

:leaves: :dance: :ok:
Cia naujai pletojamas triju ikonu komentavimo budas.
O senoviskas komentavimas skambetu mazdaug taip: aciu, Trane, nu ka forumas be Jusu darytu. Nuraminot dushia :D
Imu uz tai, kad kuo greiciau ateitu pavasaris :) :lol:
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius:1
Bitininkavimo stažas:50
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:3101
Užsiregistravo:2008 Gru 18 , 15:42

Re: Bičių ruošimas žiemai

2009 Spa 09 , 17:25

Va, čia jau rimta kalba. B)
Žinok - kuo dažniau "imsi" tuo greičiau pavasaris ateis. :dance: :ok: :lol:
Se
Sergijus

Be pavadinimo...

2009 Spa 12 , 23:06

1989 metų,vasaros pradžia...Man patikėtas VISAS bityno skyrius ir privalau jame,ivedinėti tvarką,t.y.-prižiūrėti,kad bitės nespiestų,o spiečiančias-sulaikyti. :) Jei,vis tik,sulaikyti nepavyktų,tai pagauti ir sumurdyti spietinėn. :o Dar vakar,perskaičiau Kriščiūno "Bitininkystę" ir ta faktų gausa,vis dar dūzgia puodynėj,niekaip nenorėdama "sugult" į joms skirtas lentynėles... :wasntme:Dalis "faktų",niekaip nesutelpa į mano suvokimo "rėmus".Pvz.:"Skrendantį spiečių,galima nutupdyti varpo pagalba"...Mažne miegodamas skaičiau,todėl nebeprisimenu,kaip tai daroma? :think: Gal-mėtyt varpą ant spiečiaus? :think: :think: Bet kodėl,būtinai,varpą? :think: Juk kibiras,sakykim,lengvesnis ir talpesnis-jį ir išmest,aukščiau galima... :wasntme: Nusprendžiau"įkalt"kafkės ir nulindau kuprinėn.VAAAAAUUUUUČ,ĖGI,KAŽKIENO RŪPESTINGOS RANKOS,IMURDĖ Kriščiūną Į KUPRINĘ,ŠALIA TERMOSO.Nagi,nagi,ką,ten,profesorius porino,apie spiečiaus gaudymą varpu...Ahm, :shame: ,"Biblijoj" rašoma,jog varpu reikia skambint,spiečiui kylant,ar jau pakilus skrendant,kur jų facetinės akys mato... :shame: Niu ir akurat,šalia vieno iš avilių sujudimas-įtariu,jog šeimyna kraustosi...Gerrrrrai,išbandykim profesoriaus teoriją-praktikoj."Varpelį",jau anksčiau buvau rades namelyje,tarp visokio šlamšto...Įdomu,ką su juo,veikė ankstesnis bitininkas? :think: Negi-tikrino teoriją??? :o Sunku tuo patikėti,žinant jo kompleksiją... :chi: "Varpelis",gero puskibirio dydžio ir su keptuvės rankena,kažkodėl... :think: Ant rankenos galo,nežinia kam,pritvirtinti dirželiai su sagtimis,nors,kai prisimatavau rankeną,dirželiai,kuo puikiausiai tiko apsegt dilbį palei alkūnę.Na žinoma,juk šiuo "varpeliu",ilgai nepamojuosi viena ranka... :wasntme:Ką,gi,stoviu šalia avilio ir bandau "kurt muziką",o bitės,nė ausim nekarpo.Sliuogia sau iš avilio,būriuojasi šalia obels viršūnės ir,kažkodėl,net nebando mestis į kamuolį.Staiga,lyg pagal komandą,visas spietys rovė pirmyn.Abstulbau... :wasntme: A pasiuto??? :o Negi mano "Bethovenas",jas,šitaip paveikė?? :o Nu kū,liuoksiu ir aš iš paskos,karts nuo karto,vis užsimodamas varpu.Galų gale,pamaniau,mesiu tą varpą į spiečių ir,gal,gi-pataikysiu apgaubt motinėlę...Šuoliuoju per "kolchozo" serbentynus,lyg ekstazės apimtas briedis,karts nuo karto,vis skambteldamas varpeliu,o dirbantys laukuose žmonės,vis atsitiesia nuo savo ravimų batvinių,kad užmestų akį į baltai apsirengusį ir smagiai liuoksintį uogienojais,varpu žvanginantį "batvinį"... :shame:Niu kodėl,bitėms reikia vėžlinti savo pasirinkta kryptim,tiesiai virš įvairiausių,ne visuomet lengvai įveikiamų kliūčių?? Juk galėtų pėdint virš takelio,ar,bent jau,pieva,bet ne-bruktis reikia virš serbentyno ir netrukus,mes visi igriūsim į pramoninius,mūsų ūkio sodus.A sodai,tai aukšta tvora aptverti,kad zuikiai darbininkų negąsdintu... :o Spiečiui-ne problema,o,štai,man-mažne,neiveikiama kliūtis... :o :wasntme: Niu ir kū sau manot? Vos tik atliuoksėjau iki tvoros,spiečius,perskrides į kitą pusę,ėmė suktis virš vienos iš obelaičių ir tūptis ant žemai augančios,obels šakos...Persiritau per tvorą,visai ne kaip briedis,o,greičiau,kaip riebus meškėnas ir,pasirodo,jog rankose,neturiu nieko,tik varpelį... :wasntme: Spiečius,kuo ramiausiai susiropštė į bitininko kepurę ir buvo saugiai,pargabentas į bityną ir sumurdytas avilin... :)
Se
Sergijus

Re: Be pavadinimo...

2009 Spa 13 , 21:58

Vakarėjo...Vėžlinau į bityną mašiniuku,iki stogo primurdytu lentų,bityno nameliui remontuoti.Staiga,į kelią išvėžlino...kiaunė ir "nuobodžiaujančio turisto" žingsneliu,leidosi istrižai.Pėdina jinai,letena už letenos,vaizdais grožisi,o man net blusos apmirė: :o jei stabdysiu-lenčiukės,dailioj formoj "išlips" iš mašiniuko,kartu pasiėmusios ir priekinį stiklą,o,kad,mašiniukas turi signalą,iš to strioko-pamiršau... :wasntme: :shame: Prasidares langą,iškeikiau tą,pramogaujantį galviją garsiai ir su išraiška,o "galvijas",po mano tirados,galų gale teikėsi pajudint ausis ir pasukes galvą,atkreipė dėmesį į besiartinančią transporto priemonę.Užuot nėres miškan,pritūpė ir nusimyžes,su didžiausia panieka mano asmeniui,nudyrino miškan.Ach tu.................!!! :E Sustojes pamiškėj,čiupau mietą ir leidausi ikandin "plėšrūno",kad,progai pasitaikius,iškarščiau jam kailį.Nė velnio!! Plėšrūnas staigiai padidino apsukas ir,nusprendes netampyti likimo už ūsų,įsiropštė medin.Išsakiau viską,ką apie jį manau ir nusispjoves,pasukau atgalios... :wasntme:
Vartotojo avataras
leo
Patyręs narys
Aviliai:Dadanas
Bičių šeimų skaičius:9
Bitininkavimo stažas:10
Bičių rasė:Buckfast
Pranešimai:635
Užsiregistravo:2009 Bal 27 , 11:41

Re: Be pavadinimo...

2009 Spa 14 , 18:34

Nu dievaži, tą istoriją apie kiaunę jau anksčiau (atidžiai) skaičiau :think: Ar čia kita, ar ta pati, kai tau, Sergijau, nedidelė bėda buvo atsitikus? :chi:
Duok durnam kelią, nes jis vis tiek jo nesuras.
Se
Sergijus

Re: Be pavadinimo...

2009 Spa 14 , 18:44

Pakartojau aną istoriją,nes pirmoji,buvo ištrinta... :wasntme: Tik,be intymių smulkmenų... :shame:
Se
Sergijus

Re: Be pavadinimo...

2009 Spa 19 , 18:57

Bendrosios žinios apie vyrus...Vyras(sutuoktinis)-tai žieduotas vyriškos lyties individas.Kiekvienas vyriškosios lyties padaras,esantis laisvėje,potencialiai gali tapti sutuoktiniu.Neblogai apsipranta nelaisvėje.Pats nesidaugina,bet esant palankioms sąlygoms,gali prie to prisidėti. ;) Pakliuvę į namų sąlygas,iš karto pradeda ieškoti "bliūdelio",lovos ir televizoriaus pultelio... :Secret: Jų prigimtis,toli gražu,nėra ideali,todėl būtina ypatinga priežiūra,nes išleisti pasivaikščioti vieni,ne visada gali rasti kelią namo... :F O tuo,akiplėšiškai naudojasi kai kurios,ne visai sąmoningos moteriškės... :lol: Kai kurios mano,jog įkištas į palanką aplinką vyras,tampa ramus.Pavojinga klaida! Jeigu iš tiesu būtų taip,vyrų laikymo procesas,jau seniai nebūtų toks pavojingas ir keblus reikalas,kaip dabar... :o :lol: :lol: "Vakaro Žinios"
Se
Sergijus

Re: Be pavadinimo...

2009 Spa 23 , 23:59

Ačiū,chebryte,už gausybę atsiliepimų. :) Geriausia,musiek,būtų ištrinti tas nesąmones... :F Ar jau visi,apsirgot rudenine depresija,ar dar liko,vienas,kitas optimistas? Galiu pradžiugint:man-ne krizė! :dance: Isirenginėju,ilgai lauktas patalpas,pinigų-kaip šieno ir kasdien daugėja,gyvenimas-eina vis geryn! :leaves: :dance: Ar dar,kas nors,gali pasidžiaugti kartu su manimi? :beer:
juozas
Patyręs narys
Pranešimai:113
Užsiregistravo:2008 Lap 28 , 00:48

Re: Be pavadinimo...

2009 Spa 25 , 18:43

malonu girdet kad vainociuose jau krizes ner. :leaves:
Se
Sergijus

Re: Be pavadinimo...

2009 Spa 30 , 19:57

Niu ka,chebryte,liudna? :wasntme: Nie rasanciu,nei komentuojanciu nerasta? :wasntme: Visus,rudenine depresija pjauna...Gal,koki surmuliuka sukelt...? :think:
Vartotojo avataras
Med
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:Dugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:250
Bitininkavimo stažas:20
Pranešimai:1455
Užsiregistravo:2009 Sau 17 , 19:26

Re: Be pavadinimo...

2009 Spa 30 , 20:22

Uztat pastebejau, kad skaitanciu tikrai yra. Visi turbut vaska lydo, kad spet Ginkunuose dar papigiai pasikeist iki N.Metu. Nes per Naujuosius ir po ju sveikinsim ne tik su Naujaisiais, bet ir su naujom kainom. Sako mociutes kaime, kad elektra po 1,20 lt bus.

Grįžti į