Bičių gydimas natūraliu būdu

Viskas apie bičių ligas ir parazitus, taip pat vaistus, gydymo būdus ir profilaktiką.
Asmilga
Aviliai: Paprastus medinius

Bičių gydimas natūraliu būdu

2009 Bal 14 , 13:22

Sveiki, esu bitininkas megėjas turiu 11 šeimų. Todėl iš medaus ir bičių verslo nedarau. Man svarbiausia kad bitės būtų sveikos ir prižiūrimos, todėl asmeniškai bandau, ekspermentuoju su natūraliomis priemonėmis nuo bičių ligų ir jas puolančių parazitų.
Nuo erkių:
Ant korių galima dėti, mėtos lapų, arba citrinos grežinėlių. Dar girdėjau kad senovėje laktas ištrindavo česnaku. Išbandinėju įvairiausius metodus, kurie mano manymu yra natūralūs ir ekologiški. Noriu kad pasidalintumėte patirtimi gal dar žinote kokiu nors gydymo metodų?
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys
Aviliai: Dadanas, daugiaaukštis bedugnis 435X145
Bičių šeimų skaičius: 10
Bitininkavimo stažas: 20
Bičių rasė: karnika

Re: Bičių gydimas natūraliu būdu

2009 Bal 14 , 14:10

Dedu zalius ciobrelius ant lizdu ir dziovintus i dumine. I dumine taip pat dedu tabako. Bitems i sirupa pilu cesnako ir pelynu nuoviro. Siuos ekologiskus metodus paveldejau is savo senelio, koki jie turi efekta, negaliu pasakyti, nes tuo paciu bites gydau ir chemija.
Kaip sako mano senelis, "vaikeli, jei pelynas ir ciobrelis nekenkia tau, tai nepakenks ir bitei". O jis patyres zmogus, atsimena laikus "kap dzukai drevesna medziais lapiojo"...
Šiandien rytoj bus vakar, tačiau dar vakar šiandien buvo rytoj...
Vartotojo avataras
grikis
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: daugiaaukščiai-bedugniai, dadano pusrėm.
Bičių šeimų skaičius: 270
Bitininkavimo stažas: 22

2009 Bal 14 , 16:05

Esu bandęs dėti čiobrelių, manau turėtų jis veikti, nes yra geras preparatas nuo erkių timolas, kuris yra pagamintas iš čiobrelių. Dabar nebeprirenku tiek čiobrelių, kiek turiu šeimų, tai pasirinktinai dedu, reiks gal pabandyti jų užsiauginti. :) Dedu po saują ant lizdo. Dedu vasarą, o rudenį chemija... :)
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius: 100
Bitininkavimo stažas: 25
Bičių rasė: bakfastas

2009 Bal 14 , 21:10

Skaičiau, kad labai efektyvūs nuo erkių tujos (čisų) dūmai.Pats nebandžiau, bet įmetus į laužą šakučių būna labai stiprus ir malonus kvapas.Gal kas naudojat?
tinginiai progreso variklis
Stebetojas
Patyręs narys
Aviliai: Dadano, 1 varšuvinis
Bičių šeimų skaičius: 3+1
Bitininkavimo stažas: 0
Bičių rasė: Kokios atskrido

2009 Bal 14 , 21:20

Aš bandžiau naudoti čiobrelių eterinį aliejų (parduotuvėje laisvai galima įsigyti). Ant vatos užlašinu kelis lašus ir dedu ant lizdo viršaus. Turėtų veikt kaip ir natūralūs čiobreliai. Patirties mažoka, tai negaliu pasakyt ar padeda :think:
plikas
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius: iki 20

2009 Bal 14 , 21:24

zilvasss rašė:Skaičiau, kad labai efektyvūs nuo erkių tujos (čisų) dūmai.Pats nebandžiau, bet įmetus į laužą šakučių būna labai stiprus ir malonus kvapas.Gal kas naudojat?
prisegu darbą, apie tujų, čiobrelių, ir pelynų naudojimą. Paskaityti įdomu, o naudoti - pagal "tikėjimą" ;) .Pats patirties dar neturiu.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
plikas ir žilas - abu nežino...kurį renkatės?
vinipux
Patyręs narys
Bičių šeimų skaičius: 0

2009 Bal 14 , 21:36

tujos ir pelynai manau apgadins medu:(
Se
Sergijus

2009 Bal 14 , 22:49

Pelynai-neapgadins.Forume rašiau,jog į sirupą dedu pelynų ir česnakų ištraukos,bet buvau nesuprastas...Pasirodo,jog ne aš vienas,tas ištraukas naudoju.Mano pusėje,dar ir rennyka... :)
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Susisiekti:
Aviliai: Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas: 21
Bičių rasė: Karnika 5 linijos

2009 Bal 15 , 00:34

Rudenį maitindamas bites jau penki metai į sirupą pilu stiprų cesnalo nuovirą .
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai: dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius: 30
Bitininkavimo stažas: 15
Bičių rasė: Carnica, buckfast

2009 Bal 15 , 10:19

Buvo laikas, kai pelynu pildavau i biciu sirupa :) Bet cia ne erkems, cia kad biciu virskinima pagerintu ir jos maziau viduriuotu.. Na turint omeny, kad bitems tiks tas pats, kaip zmogui ar visciukui :) Kokie 5 metai kai nebepilu - nepastebejau jokiu pasikeitimu :D
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys

2009 Bal 15 , 11:58

jonas rašė:Rudenį maitindamas bites jau penki metai į sirupą pilu stiprų cesnalo nuovirą .
Gal galetum pasidalinti proporcijom? As dvi cielas galvas sutrinu, uzpilu verdanciu litru vandens, susuku i ranksluosti ir palieku pusdieniui arba per nakti. Litra sio gerio supilu i kibira sirupo... :wasntme:
Vartotojo avataras
TRANAS
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: Daugiaaukščiai T-18
Bičių šeimų skaičius: 20
Bitininkavimo stažas: 40

2009 Bal 15 , 22:04

Sveiki ALCHEMIKAI. Jūsų klestėjimo laikai buvo kažkur apie 13-16 amžių. Laukiu nesulaukiu kada auksą išrasite, o po to ir kokį antpilą iš 99 žolelių suorganizuosite, kad jaunystė sugrįžtų. Vargšės bitės ir kokį tik brudą joms tenka gerti ir nieko - gyvena. Nemirtingas pasaulis.
Vartotojo avataras
jonas
BIČIULIS
BIČIULIS
Susisiekti:
Aviliai: Daugiaaukšciai
Bitininkavimo stažas: 21
Bičių rasė: Karnika 5 linijos

2009 Bal 15 , 23:36

25 g sutarkuoto česnako 300ml verdancio vandens.Po 3-4 val. perkošti . Atvėsintą laikyti šaldytuve . 1l sirupo 4-5 šaukštai ekstrakto.Naudingiau gydyti natūraliai nei girtis .kad negydau ir mano bitės sveikos
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS

2009 Bal 16 , 08:41

Idomu,cia tam prikabintam veikale apie varozes gydyma raso:Jau po keturių metų gali atsirasti erkių atsparumas skruzdžių rūgščiai, be to jos tampa atsparios oksalo rūgščiai.[9]. Ar tiesa?As jau esu klauses siame forume ir gavau atsakyma kad netiesa.
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys

2009 Bal 16 , 09:38

Sergijau, ima bites toki sirupa. Beje, kibiras 12 litru, realiai gaunasi kokie 900 gramu uzpilo i 11 litru sirupo. Be to, as cesnako netarkuoju, tik sugrudu su "visais rubeliais"...
Turiu minti isbandyti nupurskima pulverizatoriumi. Tik pas mane aviliai senoviski, ten poremio apskritai neikisi, jei lizdas pilnas. Todel ivertinti nauda sunkoka.
lsaulius
Patyręs narys
Aviliai: dadano

2009 Bal 16 , 09:50

Biciuliai,gydantys cesnaku,ar ji reikia uzpilti verdanciu ar virintu vandeniu? Kiek zinau,verdantis vanduo zudo aktyviu medziagu dali,tai gaunasi kad lieka tik kvapas? Ar uztenka ir to,kas lieka?
Se
Sergijus

2009 Bal 16 , 10:11

rennyka rašė:Sergijau, ima bites toki sirupa. Beje, kibiras 12 litru, realiai gaunasi kokie 900 gramu uzpilo i 11 litru sirupo. Be to, as cesnako netarkuoju, tik sugrudu su "visais rubeliais"...
Turiu minti isbandyti nupurskima pulverizatoriumi. Tik pas mane aviliai senoviski, ten poremio apskritai neikisi, jei lizdas pilnas. Todel ivertinti nauda sunkoka.
Aišku,kad ima! :o A kur jos dėsis,jei kitko neduodi... :) Česnako aš,irgi netarkuoju,o sutrinu,pirma nulupes,žinoma...3 valgomi šaukštai,pilami į 28-ių litrų bidoną.A kuom padės purkštuvas? Dar besimokydamas,radau techaso bibliotekoj rusišką brošiūrėlę,kurioje buvo teigiama,jog erkės žūva prisisiurbusios bitės hemolimfos,su ten plaukiojančiais česnako gabalėliais ir dvesia nuo reiškinio,panašaus į anafilaksinį šoką.Ten dar buvo pajuokauta,jog česnakas,erkes veikia kaip vampyrus... :lol: Ale dabar,pasiskaites bičiulių rekomenduojamose nuoroduose,ėmiau mažumėle abejoti ar viskas tiesa,kas rašoma tuose,rusiškuose portaluose. :think:
Vartotojo avataras
rennyka
Patyręs narys

2009 Bal 16 , 10:41

3 saukstai i 28 litrus :o
Tai cia tu gal i cesnaku tukstantinius hektarus savo bitelestaip vilioji? :lol:
Se
Sergijus

2009 Bal 16 , 20:26

Rennyka,aš paskaičiavau,jog manasis sirupas,panašus savo "česnakingumu",į jono aprašytąjį.Sakyčiau-normalus tirpalas,o ne Tavasis "dinamitas"... :)
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius: 78
Bitininkavimo stažas: 36
Bičių rasė: Karnika

2009 Bal 17 , 10:36

jonas rašė:25 g sutarkuoto česnako 300ml verdancio vandens.Po 3-4 val. perkošti . Atvėsintą laikyti šaldytuve . 1l sirupo 4-5 šaukštai ekstrakto.Naudingiau gydyti natūraliai nei girtis .kad negydau ir mano bitės sveikos
Panašų ekstraktą maitindamas bites irgi naudoju jau daugelį metų ir bitės tikrai pavasario sulaukia sveikos.Dedu ir pelyno. Kad sparčiau paruoščiau tokį ekstraktą panaudoju el. mėsmalę "Mulineks" labai tankiu sietu. Sumaltą masę užplikau vedančiu vandeniu ir nenukošiu, pilu kaip ir Jonas gal kiek mažesniu santykiu į sirupą.

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS