Dingo bitės

Viskas apie bičių ligas ir parazitus, taip pat vaistus, gydymo būdus ir profilaktiką.
gras

Dingo bitės

2010 Bal 06 , 09:57

Padėkite naujokui išsiaiškinti. Po ziemos aytsidarau avilį, o jis tusčias , bičiu nėra. Koriai su medumi, negyvų bičių nėra, gyvu irgi nėra. Ar gali būti kad bitės palikų atvylį iš rudens? :think:
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius: 78
Bitininkavimo stažas: 36
Bičių rasė: Karnika

Re: dingo bitės

2010 Bal 06 , 10:02

Taip, bitės nusilpo perdirbdamos sirupą, nes dar be to buvo gausiai užkrėstos varozės erkėmis, ir po vieną, po vieną išskrido į lauką mirti. Maitinimo metu reikėjo gydyti.....
Austeja2
Patyręs narys
Aviliai: dadano
Bičių šeimų skaičius: 60
Bitininkavimo stažas: 25

Re: dingo bitės

2010 Bal 06 , 10:11

Ir maitinimo metu gydymas (erkių naikinimas) būtų buvęs ar buvo per vėlu.
Bitės dingo todėl, kad nepavyko erkių sunaikinti iki minimumo dar praeitą (2008 m.) rudenį.
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS

Re: Dingo bitės

2010 Bal 06 , 23:23

galit kaltint ,kad ir pati velnia.Jau man atsibodo tas erkiu baubas.Uzpernai rudeni kai staiga zuvo bites beveik visuose aviliuose buvo like daugiau ar maziau dengtu peru,as juos sakute ismesinejau ir patikekit,juose erkiu nebuvo.Pagal teorija jeigu bites zuvo nuo erkiu tai kiekvienam pere ju turetu but bent po viena.Be to per savo praktika tikrai teko matyt erkiu nualintu seimu,pozymiai visai kitokie,kartais prie lakos buna pilna sliauziojanciu besparniu biciu,seima silpsta palaipsniui.Erkes kaip seimos zuvimo priezasti galetume laikyti nebent tuo atveju jei jos platintu kazkoki virusa.Taciau velgi,jei seimoje erkiu yra mazai,jos neikas kiekvienai bitei.Galbut cia yra kazkoks paslaptingas to viruso plitimo kelias:erke-bite-maistas?Bet mano manymu tai mazai tiketina.
Austeja2
Patyręs narys

2010 Bal 06 , 23:41

Audrunas rašė:galit kaltint ,kad ir pati velnia.Jau man atsibodo tas erkiu baubas.
Gal pas patį ir kitos priežastys ar cerana ar virusas (gal tas Izraelio, nes jo paveiktos bitės dingsta, o ligos požymių nesimato), bet kiek teko panagrinėti kitų šalių tyrimų, gal būt tik nuo cerana žūna tik apie trečdalį iš visų žuvusių, o gal dar tas trečdalis yra dėl dvigubos priežasties cerana+varozė.
Na jeigu dar būtum patikrinęs erkėtumą vasarą ar pavasarį kuriuo nors būdu, būtų aiškiau, o dabar aišku jau vėlu.
Dar toks klausimas apie dingusias bites - paprastai, kai varozė, tai lieka saujelė bičių su motina, o pas tave kaip buvo?
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS

2010 Bal 07 , 07:46

O pas mane,cia kalbu apie 2008 m,rugseji,neliko ne biciu ne motinu,liko po nedideli plota dengtu peru,nedengtu praktiskai nesimate.As maciau,kad bites silpsta tiesiog akyse,2007 metu rudeni jas gydziau Gabonu,o 2008 pavasari sudejau specialius siaurus remus traninems akutems siuti,su ta mintim,kad kai jau bus pilni galesiu nupjaut peiliu ir iskratyt su visomis erkemis.Tuos remus isemiau vasaros vidury kai jau buvo pilni,su tuo iskratymu nieko nesigavo(sviezi koriai luzta)bet erkiu matesi,ne kiekvienam pere,bet buvo,taciau jokiu besparniu biciu nepastebejau.
Visokiu minciu buvo,maniau,kad gal kaltas ziedadulkiu trukumas,nors is biciu ju neatimu.Galvojau gal kokiu chemikalu parsinese,bet kiek atsimenu pvz Prancuzijoje kai teko matyt apsinuodijima tai bitynas visas pilnas buvo sliauziojanciu ir negyvu biciu.O mano atveju nieko nebuvo,nei aviliuose nei ant zoles.
Dar pastebejau,kad silpnesnes ir maziau atsparios Bakfasto bites.Cia irgi sau radau atsakyma.Pamaniau,ju seimose vasara buna daugiausia peru,tad bites peru maitintojos,jas augindamos skiria maziau demesio.Maziau duoda pienelio,o veliau ir ziedadulkiu,kadangi ju parsinesa mazokai lyginant su Karnika.Todel jos uzauga su mazesniu baltymu kiekiu organizme.Tokios bites mano manymu yra nepajegios sau pasiruosti maisto ziemai is cukraus sirupo.Joms maista reiketu paruosti vasara,isnaudojant bemedunesio laikotarpius jei tokiu yra.
Zodziu problemu,menamu ar tikru yra ar gali but ir jei jos susideda i viena kamuoli tas kamuolys labai nesunkiai gali atmust nora uzsiimt situo verslu.Po truputi visa romantika baigia isgaruot,panasu i kova su vejo malunais....
Austeja2
Patyręs narys

2010 Bal 07 , 08:24

Sutinku ypač su paskutinėmis mintimis. Man tai tapo kaip ir galvos skausmu kaip atspėti priežastį ir tai "danešti" iki kiekvieno bitininko smegenų gilumos. Kaip paskaitai internete, tai ir Europoje daug mokslo žmonių suka galvas dėl bičių dingimų, amerikietiškas sindromas (CCD) nenorimas pripažinti, kad šiame žemyne egzistuoja, greičiau užsimenama kaip apie kokią bičių AIDS. Bet labiausiai aš linkęs tikėti, kad čia yra priežastis neišbaigtos kovos su varoze t.y. ne taip smarkiai sunaikinamos erkės iš rudens, o nuo to prasideda visokie kitokie dar negeri dalykai.
Todėl būtų gerai, kad čia forume daugiau žmonių atsilieptų su savo pastebėjimais.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius: 100
Bičių rasė: bakfastas

2010 Bal 07 , 09:30

Avilių tuštėjimas visiems sutampa su maitinimu.reiktų pasidomėt ar maitinantiems invertu ta pati situacija, ar yra priklausomybė nuo sirupo rūgštinimo.
Dar turiu vieną versiją apie motinėlių ligą.Jaunai energingai motinėlei sutrinka dėjimas, medunešiui pasibaigus visai nustoja.Motinėlė būdama jauna feromono skiria pakankamai tai lopšelių bitės nesiuva.Nusidėvėjusios medunešio bitės išmiršta,sirupo perdirbimas pribaigia likusias.Gali būti motinėlė irgi miršta, atvirų perų nebėra.bitės palieka avilį.
F.Ruttneris knygoje "матководство" aprašo melanozę,ovaratrofiją,nozematozę,žarnyno akmenis.Dėl šių ligų jaunos motinėlės "sugenda".
reiktų pasidomėt ar yra ryšys tarp bitynų su ištuštėjusiais aviliais ir konkrečių motinėlių augintojų ir kokio amžiaus motinėlės žuvusiose šeimose.
tinginiai progreso variklis
Austeja2
Patyręs narys

2010 Bal 07 , 09:47

zilvasss rašė:Avilių tuštėjimas visiems sutampa su maitinimu.reiktų pasidomėt ar maitinantiems invertu ta pati situacija, ar yra priklausomybė nuo sirupo rūgštinimo.
Šios versijos nebūtų kokios tai realesnės. Sirupu buvo maitinama visur ir visokiu, o motinų bitynuose buvo nuo inteligentiškų iki Lietuvos vietinių, kuomet visas kaimas pajaučia, kad bitininkas kopinėja medų.
Geriau parašyk kaip pačiam sekėsi išvengti žuvimų ir kas aplinkui tame krašte girdėti,
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: daugiaaukščiai
Bičių rasė: buckfast

2010 Bal 07 , 10:05

Dar norėčiau pridurti, gal reikėtų pasidomėti dėl bičių dingimo ir kitokio sergamumo, ar yra ryšys kai vienose bitynuose naudojamos motinėlės išaugintos iš tarkim vienos ar dviejų veislinių motinėlių (visame bityne dirba seserys), arba daug motinėlių seserų parsivežama iš piečiau esančių šalių? Ar lygiai taip pat pradingsta ir serga bitės bitynuose kur daug metų veisiamos mišrūnių mišrūnės (didelė genų įvairovė), kurios teoriškai turėtų būti atsparesnės, per daug metų prisitaikiusios prie vietinų sąlygų? Aišku jeigu tai nėra kaltos vien tik erkės.
Austeja2
Patyręs narys

2010 Bal 07 , 10:26

Rolandas30 rašė:Dar norėčiau pridurti, gal reikėtų pasidomėti dėl bičių dingimo ir kitokio sergamumo, ar yra ryšys kai vienose bitynuose naudojamos motinėlės išaugintos iš tarkim vienos ar dviejų veislinių motinėlių (visame bityne dirba seserys), arba daug motinėlių seserų parsivežama iš piečiau esančių šalių? Ar lygiai taip pat pradingsta ir serga bitės bitynuose kur daug metų veisiamos mišrūnių mišrūnės (didelė genų įvairovė), kurios teoriškai turėtų būti atsparesnės, per daug metų prisitaikiusios prie vietinų sąlygų? Aišku jeigu tai nėra kaltos vien tik erkės.
Rytų Aukštaitijoje - Ukmergės, Širvintų, Molėtų taip pat apie Vilnių, Trakus žuvimas toks, kad kai kur apylinkėse nelabai liko bičių, o motinų juose, kaip minėjau, įvairių įvairiausių ir tur būt jokių atvežtinių. O kraujomašos nebuvimas irgi nelabai realus.
Audrunas
BIČIULIS
BIČIULIS

2010 Bal 07 , 10:50

Man tai sunkiausiai paaiskinamas tas faktas,kad tu biciu niekur nematyti.Jei jos nusilpo del kazkokiu priezasciu tai turetu but matyt bent jau priesais bityna ant tako ar prie laku ar aviliuose leisgyviu.Deja,kazkodel jos pasilieka kazkur toli nuo namu.Kodel?Ar tam lemiama itaka turi nuovargis ar temperatura,dregme ar orientacijos praradimas?
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS

2010 Bal 07 , 11:18

Aš tik irgi spėlioju ar tas bičių dingimas nebus nuo maitinimo nežinomu cukrumi. Bent tokį turiu įtarimą. Dar 2006 m. kai dirbau Vaikutėnuose, ten turėjau nusivežęs ir vieną bityno skyrių (Austėja 2 puikiai žino). Kaimynistėje buvo bitininkas kuris buvo nusipirkęs kažkokio tai pigaus cukraus ir atrodo atvežtinio.Bent tada jis visiems sakė, kad lenkiškas, kiek tiesos nežinau. Ir po maitinimo bitės pranyko rudenį. Mano bitėms nieko nenutiko, nes aš jau daugelį metų maitinu Panevėžio cukrumi, nesu dar niekada kaitaliojęs. Jeigu liga pas jį plito turėjo pasiekti ir mano bites, nes jo bitės, 8 šeimos, už kokių 700 m. Nuo erkių tikrai ir jisai gydydavo, nes aš aprūpindavau vaistais.
Austeja2
Patyręs narys

2010 Bal 07 , 11:45

vidmantask rašė:Aš tik irgi spėlioju ar tas bičių dingimas nebus nuo maitinimo nežinomu cukrumi. Bent tokį turiu įtarimą. Dar 2006 m. kai dirbau Vaikutėnuose, ten turėjau nusivežęs ir vieną bityno skyrių (Austėja 2 puikiai žino). Kaimynistėje buvo bitininkas kuris buvo nusipirkęs kažkokio tai pigaus cukraus ir atrodo atvežtinio.Bent tada jis visiems sakė, kad lenkiškas, kiek tiesos nežinau. Ir po maitinimo bitės pranyko rudenį. Mano bitėms nieko nenutiko, nes aš jau daugelį metų maitinu Panevėžio cukrumi, nesu dar niekada kaitaliojęs. Jeigu liga pas jį plito turėjo pasiekti ir mano bites, nes jo bitės, 8 šeimos, už kokių 700 m. Nuo erkių tikrai ir jisai gydydavo, nes aš aprūpindavau vaistais.
Cukrus yra amžina bitininkų pokalbių dalis - kuris geras, kuris negeras. Po šitos žiemos pradedu tikėti, kad bitėms tinka ne tik cukrus, bet ir kukurūzų sirupas ar gliukozė beveik gryna.
Dabar apie Vaikutėnus. Tais metais kai žuvo po cukrumi pamaitinimo kaimyno bitės ar buvote davęs jam vaistų nuo varatozės praėjusiais metais ir jeigu taip, tai kažin ar tikrai jis panaudojo? Jeigu savose bičių šeimose naikinate erkes kasmet, tai nėra baisūs jokie kaimynų bitynų žuvimai. Ir čia ne tik Vaikutėnuose, bet ir su Utenos miesto bitėmis ir erkėmis ryšis pilnai gali būti.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS

2010 Bal 07 , 12:11

Kad gydė vaistais tai tikrai, tik dabar nebeatsimenu ar praėjusiais ar dar kitais atgal, nes aš dar padėjau sudeti, juosteles. Nors aš dar nežinau nė vieno iš mano pažįstamų, kad kas nors negydytų. Va apie tyrimus bičių - darįstu suabejoti, ne visi neša į vet. laboratoriją. Laikosi tokios nuostatos - išmirė - atskris vėl. Ne kažin kaip ir avilius išdezinfekuoja. Turi tokio marazmo, būdingo mėgėjams. Pavargsti aiškindamas, kad tirti būtina.
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai: dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius: 30
Bitininkavimo stažas: 15
Bičių rasė: Carnica, buckfast

2010 Bal 07 , 12:23

rudeni visas bites maitinau lenkisku cukrumi.. gyvos visos..
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
Vartotojo avataras
Liuka
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: dadanai
Bičių šeimų skaičius: 150
Bitininkavimo stažas: 32

2010 Bal 07 , 15:31

vidmantask rašė:Kad gydė vaistais tai tikrai, tik dabar nebeatsimenu ar praėjusiais ar dar kitais atgal, nes aš dar padėjau sudeti, juosteles. Nors aš dar nežinau nė vieno iš mano pažįstamų, kad kas nors negydytų. Va apie tyrimus bičių - darįstu suabejoti, ne visi neša į vet. laboratoriją. Laikosi tokios nuostatos - išmirė - atskris vėl. Ne kažin kaip ir avilius išdezinfekuoja. Turi tokio marazmo, būdingo mėgėjams. Pavargsti aiškindamas, kad tirti būtina.
O ką ta veterinarija gali ištirt?Tik erkėtumą,na dar nozematozę ir viskas.
Vartotojo avataras
zilvasss
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: daugiaaukščiai, 8 ir 10 rėmų
Bičių šeimų skaičius: 100
Bičių rasė: bakfastas

2010 Bal 07 , 15:31

Austėja2 klausė kaip pas mus.Taigi mano bityne (bitidėje) rugsėjo pradžioje radau vieną tuščią avilį su medumi.Priežasties neišsiaiškinau.Kitos šeimos tvarkoje.Peržiemojo gerai, stiprios.Keletas šeimų apviduriavo lakas.Aplinkiniuos bitynuose būta stipraus viduriavimo ir žuvimo, bet kalba bitininkai nenoriai.Žinau kad kai kuriems bitės tiek išspiečia, jog vasaros pabaigoje nekas avilyje lieka ir normalios šeimos paslaptingo dingimo gali tiesiog nepastebėt.Kai kuriems bitės "sušalo" per žiemą, kai kuriems peržiemojo gerai.Informacija prieštaringa.
tinginiai progreso variklis
Vartotojo avataras
Rolandas30
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai: daugiaaukščiai
Bičių rasė: buckfast

2010 Bal 07 , 16:02

Šiandien paskambino iš veterinarijos tarnybos, klausė kiek bičių peržiemojo, ar yra žuvimų, kokia numanoma priežastis. Gerai jau kad nors renkama statistika, gal bandoma analizuoti? Pas mane žuvimas ir neperspektyvių šeimų sujungimas siekia kažkur 10%.
Vartotojo avataras
adin
Patyręs narys

2010 Bal 07 , 19:58

Austeja2 rašė: ar cerana ar virusas (gal tas Izraelio, nes jo paveiktos bitės dingsta, o ligos požymių nesimato)
Gal galit papasakot, kas ta cerana? Arba kur apie tai paskaityti?

Grįžti į

REKLAMOS PLOTAS