Kaip surasti mamytę?

Vartotojo avataras
Admin
Administracija
Aviliai:Daugiaaukščiai 10 rėmų
Bitininkavimo stažas:12
Pranešimai:690
Užsiregistravo:2008 Bal 28 , 11:30
Kaip surasti mamytę?

2008 Geg 14 , 15:34

sauliusb
bitininkauju dar tik antrus metus. per tą laiką vos keletą kartų teko matyti motinėlę. kiek žinau, jos reikėtų iškoti ant tų korių, kur yra kiaušinėlių, bet beveik niekada nesurandu. gal yra kokių "gudrybių"?

Zita
Senas motineles galima pamatyti lengviau, nes jos juda palengviau, o jaunos slepiasi labai greitai. Jas pamatyti reikia patyrimo.Motinelių aš iekau ant tu korių kur yra jauniausi kiausineliai.Pirmiausiai atsargiai pakelus tokį korį pirmoje eilėje apžiūrėti bites o ne perus. Nesuradus ant jo , paeiliui kelti sekančius. Yra tekę net kelis kartus perkiloti korius, kol suradom motinelę. Parašykite gal kas žinote greitesnį ir geresni būdą

Pelargonija
Man tai taip ir neteko jos pamatyt. Bet niekada labai ir neieškojau. Reikės kitąmet pasinaudot Zitos patarimu, gal surasiu

Vaidas
eskant motinos reikia dirbti kiek galima svelniau ir naudoti kuo maziau dumu, na kad bites kuo maziau sutriktu, nes motina pajutusi bet kokius pokycius stengiasi pasislepti korio plysiuose, ar avilyje.
Didesne tikimybe pamatyti ant koriu su jaunais perais ar kiausineliais (vienadieniais)


Lengviau pastebeti motina, kai ji yra pazymeta. na kiekvienais metais zymima skirtinga spalva, pagal tai galima nustatyti ir jos amziu, na bet bitininkai savao mazame bityne gali pasizymeti kaip tik nori.
Keletas pvz:
Su klijais superglue priklijuoti maza folijos gabaliuka ant nugareles
Su moterisku nagu laku
Ar kitu dalyku, kuris greitai nudziuna.
Taip pazymeta motinele visada reikia parai pridengti izoliaciniu dangteliu, nes pasikeitus truputi jos kvapui gali bites jos nebepriimti.
Zymeti motinas geriau vaisingas, nes nevaisinga motina skrisdama poruotis taptu labiau pastebima pauksciams ir t.t.
Sekmes:sunny:

bronius
Teko skaityti ir viena kart pats taip dariau,kai negalejau surast motinele.
Reikia is kito avilio ideti remeli su svieziais kiausineliais.Po keleto valandu motinele pajaucia svetima kvapa ir pradeda ant ideto korio ieskoti konkurentes.O bitininkas ypac idemiai apziuri si kori.Man pasitvirtino sis eksperimentas.

Vidmantas1
Kodel Jonas prityres bitininkas profesianalas sia tema kap surasti kaip pakeisti motinele nediskutuoja koks geriausias budas butu tai padaryti ar si tema profesianalu paslaptis?

Robertas
Manau kad ne tikslinga ieskoti motineles siaip sau.
Kuo maziau bites trukdai tuo joms geriau.
O jeigu jau butinai reikia surast motinele, galima ideti nauja vasko plokstele ir po savaites patikrint , motina tikrai turetu ten buti. ( Praeina kelios dienos kol bites plokstele atsiuva ir pati motinle ant korio kelias dienas uztrunka)
Matn tai pasiteisina.
--
Linkiu, kad Jums išsipildytų viskas, ko linkite kitiems...
Vartotojo avataras
Dalius
Patyręs narys
Aviliai:Dadano ir daugiaaukščiai, bitidė
Bitininkavimo stažas:27
Pranešimai:167
Užsiregistravo:2008 Spa 05 , 18:06

Kaip surasti mamytę?

2008 Lap 03 , 02:30

Turiu pasidaręs koštuvą. Tai tarsi meduvė su dugnu, padarytu iš grotelių, pro kurias pralenda darbininkės, o motina ir tranai ne. Dedi tą koštuvą ant spietinės su koriais, imi iš avilio korius su bitėm, šluoji į tą koštuvą, dar dūmo paduodi. Paskui apžiūri, kas liko. Pabaigoje dar avilį apžiūri. Taip yra gerai dirbt ypač pavasarį. Kai bičių dar nelabai daug ir kai būtinai reikia surasti motiną, o įprastu būdu, apžiūrint nepavyksta rast, tai šitaip garantuota.

Dar esu matęs spąstus motinėlei. Tai tokia dėžutė su dviem skyreliais. Į vieną skyrelį dedama nauja motinėlė, ir ten niekas nebegali nei įeit, nei išeit jokiais būdais. O į kitą skyrelį iš lauko yra įėjimas, bet anga yra kaip koks vamzdelis ar piltuvėlis, į vidų nukreiptas. Tai pagal įdėją senoji motinėlė bando prieit prie naujos, lenda pro tą piltuvėlį, o atgal išlįst neberanda kaip. Ir ten lieka, nei prie naujos motinėlės prieina, nei lauk nebeišlenda. Skyreliai, kiek atsimenu, maždaug 50x50x20mm. Bet aš su tokiais spąstais nesu bandęs dirbti, nežinau ar pasiteisina.
Vartotojo avataras
Admin
Administracija
Aviliai:Daugiaaukščiai 10 rėmų
Bitininkavimo stažas:12
Pranešimai:690
Užsiregistravo:2008 Bal 28 , 11:30

Re: Kaip surasti mamytę?

2008 Lap 03 , 10:46

Nemanau kad su koštuvu gera įdėja gaudyt motinas.

Taigi nėra sudėtinga (kiap atrodo nebandžius tai daryti) gaudyti motiną keliant korius ir ieškant. Tik aišku geriau tokį darbą dartti dviese.
--
Linkiu, kad Jums išsipildytų viskas, ko linkite kitiems...
Vidmantas
Patyręs narys
Pranešimai:46
Užsiregistravo:2008 Geg 15 , 21:27

Re: Kaip surasti mamytę?

2008 Lap 03 , 12:00

Na su kostuvu tai jau tikrai netikes manau budas. O taip ieskoti irgi sunku kai biciu apie 50-60 tukstanciu.Na kas ten per gaudykle tai neteko matyt ir girdet .
Vartotojo avataras
Dalius
Patyręs narys
Aviliai:Dadano ir daugiaaukščiai, bitidė
Bitininkavimo stažas:27
Pranešimai:167
Užsiregistravo:2008 Spa 05 , 18:06

Re: Kaip surasti mamytę?

2008 Lap 03 , 12:48

Dirbti su koštuvu iš tiesų sunkiau. Jei bitės piktos, tai ir neįmanoma. Visada pirma bandau rasti motiną kilnojant korius ir apžiūrint. O koštuvas gerai, kai nerandi, ir kitai dienai atidėt negali. Gerai yra tai, kad su koštuvu nerasti praktiškai neįmanoma. Dar neblogai pasiteisina bitidėje, kur yra nedaug šviesos.
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Kaip surasti mamytę?

2009 Kov 03 , 15:35

Dalius rašė: Dar esu matęs spąstus motinėlei. Tai tokia dėžutė su dviem skyreliais. Į vieną skyrelį dedama nauja motinėlė, ir ten niekas nebegali nei įeit, nei išeit jokiais būdais. O į kitą skyrelį iš lauko yra įėjimas, bet anga yra kaip koks vamzdelis ar piltuvėlis, į vidų nukreiptas. Tai pagal įdėją senoji motinėlė bando prieit prie naujos, lenda pro tą piltuvėlį, o atgal išlįst neberanda kaip. Ir ten lieka, nei prie naujos motinėlės prieina, nei lauk nebeišlenda. Skyreliai, kiek atsimenu, maždaug 50x50x20mm. Bet aš su tokiais spąstais nesu bandęs dirbti, nežinau ar pasiteisina.
Būtent tokį turiu pasidaręs, bet seniai nebenaudoju. Pasigaminau pamatęs žurnale Pčelovodstvo apie kažkur 8 dešimtmetyje....
Prikabinu nuotrauką
Spiečiu2009_0301AF.JPG
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.
Vartotojo avataras
jaunasjonas
Patyręs narys
Aviliai:Dadano
Bičių šeimų skaičius:iki 100 :)
Bitininkavimo stažas:0
Pranešimai:494
Užsiregistravo:2008 Geg 22 , 15:00

Re: Kaip surasti mamytę?

2009 Kov 03 , 17:10

vidmantask rašė:
Dalius rašė: Dar esu matęs spąstus motinėlei. Tai tokia dėžutė su dviem skyreliais. Į vieną skyrelį dedama nauja motinėlė, ir ten niekas nebegali nei įeit, nei išeit jokiais būdais. O į kitą skyrelį iš lauko yra įėjimas, bet anga yra kaip koks vamzdelis ar piltuvėlis, į vidų nukreiptas. Tai pagal įdėją senoji motinėlė bando prieit prie naujos, lenda pro tą piltuvėlį, o atgal išlįst neberanda kaip. Ir ten lieka, nei prie naujos motinėlės prieina, nei lauk nebeišlenda. Skyreliai, kiek atsimenu, maždaug 50x50x20mm. Bet aš su tokiais spąstais nesu bandęs dirbti, nežinau ar pasiteisina.
Būtent tokį turiu pasidaręs, bet seniai nebenaudoju. Pasigaminau pamatęs žurnale Pčelovodstvo apie kažkur 8 dešimtmetyje....
Prikabinu nuotrauką
Spiečiu2009_0301AF.JPG
O kodel nenaudojat? Nepasiteisino? O jei anksciau teko naudoti gal kokiu komentaru butu galima isgirsti?
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Kaip surasti mamytę?

2009 Kov 04 , 09:15

jaunasjonas rašė:
vidmantask rašė:
Dalius rašė: Dar esu matęs spąstus motinėlei. Tai tokia dėžutė su dviem skyreliais. Į vieną skyrelį dedama nauja motinėlė, ir ten niekas nebegali nei įeit, nei išeit jokiais būdais. O į kitą skyrelį iš lauko yra įėjimas, bet anga yra kaip koks vamzdelis ar piltuvėlis, į vidų nukreiptas. Tai pagal įdėją senoji motinėlė bando prieit prie naujos, lenda pro tą piltuvėlį, o atgal išlįst neberanda kaip. Ir ten lieka, nei prie naujos motinėlės prieina, nei lauk nebeišlenda. Skyreliai, kiek atsimenu, maždaug 50x50x20mm. Bet aš su tokiais spąstais nesu bandęs dirbti, nežinau ar pasiteisina.
Būtent tokį turiu pasidaręs, bet seniai nebenaudoju. Pasigaminau pamatęs žurnale Pčelovodstvo apie kažkur 8 dešimtmetyje....
O kodel nenaudojat? Nepasiteisino? O jei anksciau teko naudoti gal kokiu komentaru butu galima isgirsti?
Per ilgą bitininkavimo laiką įgavau patyrimą.... kaip sugauti Mamytę.....
Aišku, anksčiau naudojau ir šį prietaisą. Ilgiau reikia laukti, kol įeis motinėlė... Laikydavau per visą naktį. Tokių prietaisų buvau pasigaminęs pakankamai daug.... buvo noras tarybiniais metais "prabagotėti". Po 25 rublius pardavinėjau. Daug esu pardavęs Ignalinoje pirmosiuose bitininkų šventėse. Gal ir Jūsų buvęs bitininkas iš manęs buvo pirkęs....Tais laikais buvo sunku, mėginau visus įmanomus būdus: ir medų, ir įvairų inventorių, su obuoliais pasiekdavau Leningradą, Vyborgą ir t.t. Iš mokytojo algos sunku buvo pragyvent.... Tai tiek istorijos.....
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Kaip surasti mamytę?

2009 Kov 05 , 09:22

Sergijus rašė:Tai kiek,gi,metų Jūs bitininkaujat,Vidmantai?!? :o Ši bitininkų šventė,jau bus 33-čia!! Ir visą šį laiką,aš Jus "tujinau",kaip sau lygų...Nuoširdžiai atsiprašau.Daugiau,tai nepasikartos... :shame:
Aš net ir nepastebėjau kreipinių... Juk mes bitininkai ar jaunas, ar pagyvenęs iš tokio pat "molio" drėbti - savotiški fanatikai. Bitininkauju jau virš 35 metų, neskaitant kai buvau "pyplys" ir prie tėvuko brolio susipažinau su bitėmis. Trumpai tariant - "atnešk", "paduok".....Tėvai bičių nelaikė. Vėliau perėmiau žmonos močiutės bityną ir visą inventorių, apie 15 avilių, bet ne visuose buvo bitės. Bityną buvau išplėtęs iki 100 šeimų.Vėliau mažinau, kai buvo sunku gauti cukraus žiemos maistui, o ant medaus nedrįsau palikti. Pernai paruošiau žiemojimui 70 šeimų.
kirk
Patyręs narys
Aviliai:Dadano. Pereinu į daugiaaukščius.
Bičių šeimų skaičius:45
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:571
Užsiregistravo:2008 Gru 29 , 21:36

Re: Kaip surasti mamytę?

2009 Kov 06 , 11:02

vidmantask rašė:
Dalius rašė: Dar esu matęs spąstus motinėlei. Tai tokia dėžutė su dviem skyreliais. Į vieną skyrelį dedama nauja motinėlė, ir ten niekas nebegali nei įeit, nei išeit jokiais būdais. O į kitą skyrelį iš lauko yra įėjimas, bet anga yra kaip koks vamzdelis ar piltuvėlis, į vidų nukreiptas. Tai pagal įdėją senoji motinėlė bando prieit prie naujos, lenda pro tą piltuvėlį, o atgal išlįst neberanda kaip. Ir ten lieka, nei prie naujos motinėlės prieina, nei lauk nebeišlenda. Skyreliai, kiek atsimenu, maždaug 50x50x20mm. Bet aš su tokiais spąstais nesu bandęs dirbti, nežinau ar pasiteisina.
Būtent tokį turiu pasidaręs, bet seniai nebenaudoju. Pasigaminau pamatęs žurnale Pčelovodstvo apie kažkur 8 dešimtmetyje....
Prikabinu nuotrauką
Spiečiu2009_0301AF.JPG
Vartotojo avataras
kice
Patyręs narys
Aviliai:dadanai, daugiaukščiai 10-rėmiai
Bičių šeimų skaičius:30
Bitininkavimo stažas:15
Bičių rasė:Carnica, buckfast
Pranešimai:3591
Užsiregistravo:2008 Geg 05 , 12:15

Re: Kaip surasti mamytę?

2009 Kov 06 , 16:13

Na man su fantazija striuka - neisivaziduoju tos spieciu - motineliu gaudykles, kur dedasi ant avilio lakos.. Bet su malonumu viena tokia nupirkciau :)) Gal kas turite pasiulyti? :)
Katėms žiurkių nuomonė nerūpi..
kirk
Patyręs narys
Aviliai:Dadano. Pereinu į daugiaaukščius.
Bičių šeimų skaičius:45
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:571
Užsiregistravo:2008 Gru 29 , 21:36

Re: Kaip surasti mamytę?

2009 Kov 06 , 17:17

jaunasjonas rašė:
vidmantask rašė:
Dalius rašė: Dar esu matęs spąstus motinėlei. Tai tokia dėžutė su dviem skyreliais. Į vieną skyrelį dedama nauja motinėlė, ir ten niekas nebegali nei įeit, nei išeit jokiais būdais. O į kitą skyrelį iš lauko yra įėjimas, bet anga yra kaip koks vamzdelis ar piltuvėlis, į vidų nukreiptas. Tai pagal įdėją senoji motinėlė bando prieit prie naujos, lenda pro tą piltuvėlį, o atgal išlįst neberanda kaip. Ir ten lieka, nei prie naujos motinėlės prieina, nei lauk nebeišlenda. Skyreliai, kiek atsimenu, maždaug 50x50x20mm. Bet aš su tokiais spąstais nesu bandęs dirbti, nežinau ar pasiteisina.
Būtent tokį turiu pasidaręs, bet seniai nebenaudoju. Pasigaminau pamatęs žurnale Pčelovodstvo apie kažkur 8 dešimtmetyje....
Prikabinu nuotrauką
Spiečiu2009_0301AF.JPG
O kodel nenaudojat? Nepasiteisino? O jei anksciau teko naudoti gal kokiu komentaru butu galima isgirsti?
Vidmantai parašykit ar motinėlė lenda į gaudyklę,kaip teisingai ja naudotis? Aš tokia buvau vieną pasidares,galvojau išspresiu didelę problemą,porą kartu pabandžiau dėti,bet senoji neatėjo. :dontknow:
Vartotojo avataras
vidmantask
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:dadano, daugia/bedug. bitidė,platformos.
Bičių šeimų skaičius:78
Bitininkavimo stažas:36
Bičių rasė:Karnika
Pranešimai:2621
Užsiregistravo:2009 Sau 06 , 14:47

Re: Kaip surasti mamytę?

2009 Kov 09 , 09:37

Greičiau įlenda senesnės motinos. Laikydavau per naktį. Įlysti tai įlenda, bet gaudymo procesas ilgesnis. Instrukcija paprasta - reikia laukti. Jaunos motinos narvelis turi būti standartinis iš tinkliuko.
kirk
Patyręs narys
Aviliai:Dadano. Pereinu į daugiaaukščius.
Bičių šeimų skaičius:45
Bitininkavimo stažas:25
Pranešimai:571
Užsiregistravo:2008 Gru 29 , 21:36

Re: Kaip surasti mamytę?

2009 Kov 10 , 22:33

vidmantask rašė:Greičiau įlenda senesnės motinos. Laikydavau per naktį. Įlysti tai įlenda, bet gaudymo procesas ilgesnis. Instrukcija paprasta - reikia laukti. Jaunos motinos narvelis turi būti standartinis iš tinkliuko.
O gaudykle i lizdą ar į magaziną reikia dėti?
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Kaip surasti mamytę?

2009 Kov 14 , 00:59

Filmukas apie mamytes zenklinima
*
Vartotojo avataras
raamzis
Patyręs narys
Pranešimai:586
Užsiregistravo:2009 Sau 15 , 12:22

Re: Kaip surasti mamytę?

2009 Kov 14 , 21:40

O cia kaip su kazkokiu markeriu pagal metu spalva ir viskas,ar koks specialus markeris?
Beje jusu motineles tai netik spalva bet ir numeri turi :dance:
Skype-toks lietuvis
Vartotojo avataras
raamzis
Patyręs narys
Pranešimai:586
Užsiregistravo:2009 Sau 15 , 12:22

Re: Kaip surasti mamytę?

2009 Kov 14 , 22:12

Na motineles gali buti zymimos,ka sa zinau gal10 ar 15 budu,bet idomu cia kur filmukas buvo
Skype-toks lietuvis
Vartotojo avataras
Dalius
Patyręs narys
Aviliai:Dadano ir daugiaaukščiai, bitidė
Bitininkavimo stažas:27
Pranešimai:167
Užsiregistravo:2008 Spa 05 , 18:06

Re: Kaip surasti mamytę?

2009 Kov 15 , 10:23

Flamasteris patogu, bet, man rodos, jis turėtų greitai uždžiūti ir kažin ar kito sezono sulauks. Naudojau specialius dažus buteliukuose su teptuku, tai tuos vos ne 10 metų galima naudoti. O toks motinėlių gaudymo būdas pirštais :knock: .Aš jį naudoju tik tada, kai reikia motinėlę sunaikint.
Vartotojo avataras
Jovita
BIČIULIS
BIČIULIS
Aviliai:daugiaauksciai
Bičių šeimų skaičius:0
Bitininkavimo stažas:16
Pranešimai:2126
Užsiregistravo:2008 Bir 13 , 22:58

Re: Kaip surasti mamytę?

2009 Kov 19 , 18:08

Cia tik filmas kazkieno. Savo kazin , ar eitu cia idet...Nebent nuotrauka.Taip, idesiu nuotrauka, jei kokia rasiu... O siaip motineles zenklinamos numereliais.Ir gaudomos pirstais , laikoma uz krutineles
Vartotojo avataras
Dalius
Patyręs narys
Aviliai:Dadano ir daugiaaukščiai, bitidė
Bitininkavimo stažas:27
Pranešimai:167
Užsiregistravo:2008 Spa 05 , 18:06

Re: Kaip surasti mamytę?

2009 Kov 20 , 22:32

Jovita rašė:Cia tik filmas kazkieno. Savo kazin , ar eitu cia idet...Nebent nuotrauka.Taip, idesiu nuotrauka, jei kokia rasiu... O siaip motineles zenklinamos numereliais.Ir gaudomos pirstais , laikoma uz krutineles
Hmm. :think: Jeigu tie pirštai yra moteriški, tai gal ir galima...

Grįžti į